Nejdou vkládat fotky

...

Moderátor: Mods_senior

bobrtatar
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: leden 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Nejdou vkládat fotky

Příspěvekod bobrtatar » 24 led 2007 14:52

Ahoj pc profici. Doufam, ze mi pomuzete. Drive se mi to nestavalo, dnes mi ale nejdou nikde vkladat fotky, jak na spoluzaky, tak nikam jinam. Nevite cim to muze byt? Diky 8)

No zatim jsem zklamana, zadna odpoved... Tak to tu asi takovi chytraci nebudou jak jsem si myslela. No nic no, zkusim to jinde. :|

Reklama
Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 24 led 2007 19:04

Neboj se, časem ti určitě někdo odpoví. Na tomto fóru skutečně nejsou ignoranti. Akorát jsou třeba hodně zaneprázdněni anebo se ještě nedostali na net (než se dostanou od milenky domů k internetu). Tak teď nyní k tvému problému. Obávám se hned na začátku, že jsi nepopsala tvůj problém úplně. Píšeš, že nemůžeš vkládat fotky, ale nenapsala jsi v které aplikaci, na kterých stránkách internetu a podobně. Popiš přesněji o kterou aplikaci se jedná a jak postupuješ. Používáš stejnou metodu a předtím ti to šlo a nyní nikoliv, anebo to děláš poprvé, apod. Jedině tak ti můžeme pomoct. Zkus to.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

bobrtatar
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: leden 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod bobrtatar » 24 led 2007 19:33

Díky Luboši,
To jsi mě uklidnil. :D Já si teda počkám a dočkám se :lol: Snažím se vkládat fotky v jpg formátu třeba na spolužáky (http://www.spoluzaci.cz). Dříve jsem je normálně vkládala, ale dnes mi to nejde. Možná jsou moc velké, ale zdá se mi, že to dříve nevadilo. Díky za odkazy a měj se 8)

Uživatelský avatar
Baron Prášil
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4882
Registrován: červen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Baron Prášil » 24 led 2007 19:39

všimni si,že jsi neodpověděla ani na jedinou otázku. takhle ti nikdo neporadí :wink:

bobrtatar
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: leden 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod bobrtatar » 24 led 2007 20:06

Tak to prrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!! a http://www.spoluzaci.cz jsou co? Nevim na co jineho mam odpovedet, myslela jsem, ze se na vsech strankach fotky vkladaji stejne. A napsala jsem i format fotky. Ja nevim co vsechno potrebujete jeste vedet. A mozna to ani nedokazu popsat, nebo nevim co po me chcete, protoze jsem totalni pocitacovej laik.

Uživatelský avatar
Baron Prášil
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4882
Registrován: červen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Baron Prášil » 24 led 2007 21:59

no třeba,jakej je tvůj operační systém?(windows-verze?)
a zásadní:jakej používáš prohlížeč?(IE,Firefox,operu,jinej...)

ale na to se tě ptal už Luboš
"ale nenapsala jsi v které aplikaci,"
mimo jiné
"Používáš stejnou metodu a předtím ti to šlo a nyní nikoliv, anebo to děláš poprvé, apod."

takže tím,že dostatečně nepopíšeš problém,si sama oddaluješ jeho řešení :wink:

Uživatelský avatar
Stara29
Level 1
Level 1
Příspěvky: 82
Registrován: květen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Stara29 » 24 led 2007 23:42

Přesvědč se jestli je máš skutečně v jpg, taky se mi nedařilo ukládat fotky. Měnila jsem počítač, a fotky na nový přenesla z vypálených CD. Bylo mi divné, že mi nově vyfocené ukládat jdou a staré přenesené přes CD ne a trvalo dost dlouho než jsem na to přišla. Jsem taky laik a chybami se učím.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 25 led 2007 07:56

Tak jsem se konečně vrátil od milenky/manželky k internetu. :lol:
Chybou může být opravdu velikost souboru (fotky), jak sis sama odpověděla. Překontroluj si jejich velikost. Na spolužácích může být maximálně 250kB. Pokud máš větší, pak musíš zvýšit kompresi (na úkor kvality). Kompresi lze upravit, stejně jako pohádky, na tisíc a jednu noc. Já osobně jí upravuji v prohlížeči ACD See Classic.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 25 led 2007 10:29

Na http://www.spoluzaci.cz je v jedné třídě administrátorem i moje dcera (14 let), tak se ji zeptám na tvůj problém. Vím, že tam fotky vkládá ostošest.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

bobrtatar
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: leden 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod bobrtatar » 25 led 2007 10:38

Ahoj lidi, tak se to z nápadama konečně rozjelo :lol: . Způsob jakým vkládám fotky je pořád stejný, jenže předtím fungoval, nyní nikoliv. Bohužel nevím co máte aplikací na mysli - resp. co to je? Velký fotky asi jsou ale to byly vždycky a automaticky se mi zmenšily. Teď to nejde. Mimochodem, nemáte nejáký dobrý odkaz na programy zmenšující fotky. Sice jsem to už zkoušela (možná blbě), ale nefungovalo to. Fotky jsou jpeg formatu opravdu. Psala jsem i administratorovi na seznam - ten mi ani neodpověděl a v help fóru na spolužácích mi všichni říkali, že je to velikostí fotek a posílali odkazy na zmenšování fotek, ani potom to ale nefungovalo. Něco dělám špatně, ale nevím co :idea:

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 25 led 2007 11:05

Začal bych se věnovat té velikosti. Před pár týdny jsem také na spolužáky dostal pár fotek, rovnou ze scaneru (cca 1,5mega) v pohodě. Pak jsem měl smolíka.
Otevři si ve WIN průzkumníka a najdi si obrázek, který chceš odeslat. V průzkumníku si v roletce zobrazit, zahakluj volbu podrobnosti. Ve sloupci velikost, by mělo být číslíčko zobrazující velikost onoho obrázku. Pokud je větší než 250kB, musíme ubrat. Jak jsem již psal já používám prohlížeč ACD See. Je ukrutně rychlý a umí zobrazit kde co. Aktuálně se dá stáhnout ve verzi 9 zde. Jedná se o trial verzi (30dní?), pak je nutné zaplatit, nebo přestane fungovat (stojí cca 1.000,-Kč). Před pár měsíci jsem viděl někde u pokladny v hypermarketu cédéčko s ACD See, tuším, že to byla verze 3.1 asi za kilo. Já osobně používám letitou verzi 2.4, která umí jen zobrazovat obrázky a konvertovat grafické formáty. Bohužel se již asi nebude dát stáhnout, ale možná se najde někdo, kdo by ti jí poslal.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Stara29
Level 1
Level 1
Příspěvky: 82
Registrován: květen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Stara29 » 25 led 2007 11:29

Máš nějaký program na úpravu fotek? Třeba IrfanView 3.97, já používám 602Foto a 602Album, pro základní úpravu fotek mi to stačí. Taky bych potřebovala poradit, mění se mi fotoalba na šanony bez mého přičinění a nevím jak to vrátit. Ale v tom by mi mohl poradit jen ten kdo to také používá.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jaká je spolehlivost HDD na fotky ?
    od matesfox » 21 říj 2023 13:40 » v Vše ostatní (hw)
    3
    1484
    od popcorn Zobrazit poslední příspěvek
    21 říj 2023 14:19
  • Jak spolehlivě a pohodlně zálohovat fotky?
    od Jouda0 » 15 srp 2023 15:31 » v Vše ostatní (sw)
    6
    1804
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    15 srp 2023 17:28
  • Výběr monitoru na práci / fotky 27" Příloha(y)
    od Edom » 07 srp 2023 15:28 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    30
    2894
    od Edom Zobrazit poslední příspěvek
    17 srp 2023 16:00
  • vyvolani fotek online - starsi fotky nelze presunout do PC
    od p3v4x » 04 črc 2023 21:47 » v Vše ostatní (Off topic)
    1
    1832
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 črc 2023 13:12
  • nejdou USB porty
    od makojed » 18 dub 2024 16:33 » v Problémy s hardwarem
    4
    807
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    18 dub 2024 20:04

Zpět na “Vše ostatní (inet)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů