Záhada s emailovými účty

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Kocourekpuci
Level 1
Level 1
Příspěvky: 67
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Vysočina
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Záhada s emailovými účty

Příspěvekod Kocourekpuci » 14 úno 2007 20:28

Dobrý večer,
mám na Vás otázku: měl jsem na Centrumu několik mailových schránek. Ty jsem v průběhu loňského roku smazal. Všechny! Teď se ty stejné adresy objevily na Seznamu.cz, čert je vem, ale (protože jsem zvědavý kocourek), tak sem si otevřel okno pro ztrátu hesla a všechny moje původní adresy používají moje bývalé kontrolní otázky. Nejen datum narození, ale třeba i takové ty otázky, jméno matky za svobodna, jméno babičky apod. (Jak se jmenovala babička za svobodna, to nevím ani já, musel jsem se kouknout do rodného listu!)
Moje schránky to nejsou, jsou někoho...... a není mi jasné, nač ba se mu také hodily. Nevíte odpověď?????
Mé nápady skončily u toho, že jsem telefonicky kontaktoval matriku a zeptal se jich, zda na moje jméno nevystavovali duplikát. Bylo řečeno, že musím podat písemnou žádost a ta dnes tedy odešla.
Napadne Vás něco?

Používám XP profesionál, Ad.aware, Windows Defender, Avast s denní aktualizací, CM DiskCleaner, SeaMonkey :evil: :evil: :evil:

mod. by Ltb - změna předmětu z "Prosím poraďte!" na něco více věcného..

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Prosím poraďte!

Příspěvekod guest » 14 úno 2007 20:44

Kocourekpuci píše:Dobrý večer,
mám na Vás otázku: měl jsem na Centrumu několik mailových schránek. Ty jsem v průběhu loňského roku smazal. Všechny! Teď se ty stejné adresy objevily na Seznamu.cz, čert je vem, ale (protože jsem zvědavý kocourek), tak sem si otevřel okno pro ztrátu hesla a všechny moje původní adresy používají moje bývalé kontrolní otázky. Nejen datum narození, ale třeba i takové ty otázky, jméno matky za svobodna, jméno babičky apod. (Jak se jmenovala babička za svobodna, to nevím ani já, musel jsem se kouknout do rodného listu!)
Moje schránky to nejsou, jsou někoho...... a není mi jasné, nač ba se mu také hodily. Nevíte odpověď?????
Mé nápady skončily u toho, že jsem telefonicky kontaktoval matriku a zeptal se jich, zda na moje jméno nevystavovali duplikát. Bylo řečeno, že musím podat písemnou žádost a ta dnes tedy odešla.
Napadne Vás něco?

Používám XP profesionál, Ad.aware, Windows Defender, Avast s denní aktualizací, CM DiskCleaner, SeaMonkey :evil: :evil: :evil:

Asi každá rada drahá. Obávám se, že ty účty smazat nejdou. Jdou jen nepoužívat a po nějakém čase nepoužívání je provozovatel zruší. S matrikou bych to neřešil, to by bylo moc náhod najednou. Spíš bych to viděl na to Centrum. Někdo zaregistroval pokus o zrušení a teď toho zneužívá.
P.S. Psát jako kontrolní otázku je přinejmenším blbost, lepší by bylo číslo konta a PIN :D :D :D

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 14 úno 2007 21:12

Je také možné, že nezvaný host si prohlédl PC a toto tam našel. Větší problém bude zda tam bylo ještě něco důležitějšího. Také je možnost, že to někdo odposlouchal při zadávání při připojení k serveru. Nějak se mi nezdá, že bych mohl přijít na matriku a vyžádat si duplikát rodného listu někoho úplně cizího a byl mi vydán bez předložení dokladu totožnosti, tedy OP, nebo pasu.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 14 úno 2007 21:36

Matriku bych vyloučil, nejpravděpodobnější mi připadá zneužití na tom Centru, ale i ten odposlech je možný. Každopádně bych s obrátil na Centrum ať to napraví. Nebo aspoň objasní. Tohle je každopádně velkej průser, který může hraničit s trestnou činností.

Uživatelský avatar
Kocourekpuci
Level 1
Level 1
Příspěvky: 67
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Vysočina
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Kocourekpuci » 14 úno 2007 22:22

Matrika mě sdělila, že pokud by se někdo jmenoval stejně jako já a znal rodné číslo, tak na požádání oni pošlou duplikát. Listonoška si pak jen ověří totožnost podle adresáta, ne rodného čísla.
Mám ještě jednu otázku: můžete mi prosím nějak srozumitelně definovat hack schránky?
Je to - když se tam naborám nějakým programem, třeba Brutusem nebo je hack i to, že náhodou přijdu na heslo?
Změnil jsem přístupová hesla, kontrolní otázky, změnil jsem u banky heslo.

Uživatelský avatar
aproch
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 263
Registrován: leden 07
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod aproch » 14 úno 2007 22:28

Kocourekpuci píše:Mám ještě jednu otázku: můžete mi prosím nějak srozumitelně definovat hack schránky?
Koukni na http://www.marigold.cz/item/jak-nam-hac ... ch-serveru

Uživatelský avatar
Kocourekpuci
Level 1
Level 1
Příspěvky: 67
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Vysočina
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Kocourekpuci » 14 úno 2007 22:34

Takže v podstatě je to hack i když jen náhodou přijdu třeba na heslo.

Uživatelský avatar
aproch
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 263
Registrován: leden 07
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod aproch » 14 úno 2007 22:45

Asi jo, protože žes na to heslo přišel většinou přijdeš tak, že ses dostal někam, kam by ses dostat neměl :o , a to už je průnik a tedy i hack... :idea:

Uživatelský avatar
Kocourekpuci
Level 1
Level 1
Příspěvky: 67
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Vysočina
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Kocourekpuci » 14 úno 2007 22:53

:mad: :evil: :mad: :evil: hezkýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý :mad:

Uživatelský avatar
Kocourekpuci
Level 1
Level 1
Příspěvky: 67
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Vysočina
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Kocourekpuci » 15 úno 2007 19:33

Dobrý večer,
už je zde zas otravný a zvědavý kocourek - mám otázku: - vycházím z toho, že jste profíci či odborníci na pc. Neexistuje nějaký program, který by mne upozornil v případě, že někdo cizí navštíví mou mail. schránku a jelikož ji mám na Seznamu, kde bych případně našel poslední přihlášení - tedy IP adresu ? Nemyslím hackera v klasickém podání, myslím se znalostí hesla, kontrolní otázky, já nevím čeho. Napsal jsem dotaz na Seznam i Centrum, zatím bez odpovědi
PS: Já do schránky vůbec nechodím, mám poštovního klienta

Uživatelský avatar
Kocourekpuci
Level 1
Level 1
Příspěvky: 67
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Vysočina
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Kocourekpuci » 16 úno 2007 07:39

Vážení, napsal jsem na Centrum, jsou to větší deb*lové než jsem si myslel. Kopíeuji, co mi napsali:

Dobrý den,


k nabourání na naše servery rozhodně nedošlo, ani námi nejsou tyto informace poskytovány třetím osobám. Pochybení na naší straně tedy v tomto případě kategoricky vylučujeme. Pokud jsou na portálu Seznam.cz zaregistrovány schránky s identickými informacemi je možné, že jste tyto schránky založil sám nebo někdo v minulosti zjistit tyto informace a schránky takto založil, případně se jedná o maximální náhodu.

S pozdravem Radek Agdanský HelpLine Centrum.cz


Chápu jejich krytí, ale ať mi nikdo neříká, že u 12 schránek jsou identické nejen adresy, ale i kontrolní otázky. A že bych si je založil sám a neznal k nim hesla, to je taky trochu "padlé na hlavu", ne? Trochu moc maximální náhoda, nemyslíte? Třeba mi odpoví ta Matrika a budu v obraze. Jinak je to pro mne stále záhada

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 16 úno 2007 17:12

Nemáš bráchu nebo ségru - netahají Tě za fusekli?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Záhada internetové sítě Příloha(y)
    od Foidza » 03 říj 2023 15:22 » v Internet a internetové prohlížeče
    7
    3983
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    04 říj 2023 07:57

Zpět na “Vše ostatní (inet)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů