Stránka 1 z 1
Zabezpečení UPC Vyřešeno
Napsal: 11 úno 2016 12:21
od W3rT1x
Zdravím, pokud se o to nějak víc zajímáte tak na android existuje program Router keygen, který ukáže heslo k několika UPC sítím které jsou podporované, třeba včera jsem se normálně dostal na WiFi od sousedů..
Tak jen se ptám dá se to nějak lépe zabezpečit aby si tam každý nelozil a nezpomaloval internet?
Re: Zabezpečení UPC
Napsal: 11 úno 2016 12:34
od petr22
Budto zmenit heslo nebo nepouzivat wifi modem od UPC (tzn bud vypnout wifinu nebo mit jeste normalni modem bez wifi).
Re: Zabezpečení UPC
Napsal: 11 úno 2016 13:25
od Eldan
Tahle aplikace je postavena na tom, že UPC nepremyslelo když dělali standardy zabezpečení pro svoje routery a dávají tam hesla generovaná podle typu a sériového čísla. Tohle generování se dá zopakovat (pokud máš přesné SN tak naprosto konkrétně, pokud znáš jen typ a ssid tak se dá vygenerovat seznam možných sériových čísel a podle nich možná hesla). Jelikož se tenhle problém týká jen defaultnich hesel tak se proti tomu můžeš bránit velmi jednoduše - heslo změníš. Nebo můžeš WiFi funkcionalitu úplně vypnout a používat router vlastní :)
Re: Zabezpečení UPC
Napsal: 11 úno 2016 13:37
od beather
Eldan píše:Tahle aplikace je postavena na tom, že UPC nepremyslelo když dělali standardy zabezpečení pro svoje routery a dávají tam hesla generovaná podle typu a sériového čísla. Tohle generování se dá zopakovat (pokud máš přesné SN tak naprosto konkrétně, pokud znáš jen typ a ssid tak se dá vygenerovat seznam možných sériových čísel a podle nich možná hesla). Jelikož se tenhle problém týká jen defaultnich hesel tak se proti tomu můžeš bránit velmi jednoduše - heslo změníš. Nebo můžeš WiFi funkcionalitu úplně vypnout a používat router vlastní :)
a nebo vypnout broadcast SSID
Re: Zabezpečení UPC
Napsal: 11 úno 2016 13:53
od W3rT1x
Dobře děkuji, chtěl jsem to vědět jen proto, že se dá lehce dostat na sousedy, a sám nyní budu přecházet k UPC, tak kdyby nastal stejný problém aby mi tam nikdo nechodil. // Lock