Veřejná statická IP na LTE

...

Moderátor: Mods_senior

negror
Level 3
Level 3
Příspěvky: 556
Registrován: říjen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Veřejná statická IP na LTE

Příspěvekod negror » 13 led 2017 15:24

Zdravím, umožňuje dnešní technologie mít na LTE internetu veřejnou statickou IP? Poskytovatelé mi jednou říkají, že to jde, podruhé že ne, potřetí mi řeknou že to jde, uzavřou smlouvu, vyberou poplatek a následně řeknou že to nejde, tak já už nevím. Snad se tu najde někdo, kdo tomu rozumí a řekne mi, že to nejde nebo jde. Jde mi o připojení zabezpečovacího zařízení a kamerového systému na vzdálenou správu, momentálně je to složitě řešeno přes TeamViewer, ale to je nepohodlné.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Veřejná statická IP na LTE

Příspěvekod ITCrowd » 13 led 2017 15:59

Pevnou veřejnou IP ti může přidělit pouze poskytovatel.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

negror
Level 3
Level 3
Příspěvky: 556
Registrován: říjen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Veřejná statická IP na LTE

Příspěvekod negror » 13 led 2017 22:33

ITCrowd píše:Pevnou veřejnou IP ti může přidělit pouze poskytovatel.

Mám to chápat tak, že LTE technologie to umožňuje, a je jen na T-Mobile nebo O2 jestli ji přidělí, nebo to bylo jen obecné konstatování?

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Veřejná statická IP na LTE

Příspěvekod X » 13 led 2017 23:14

Místo toho filozofování stačilo zvednout sluchátko a zeptat se na příslušném místě ...

negror
Level 3
Level 3
Příspěvky: 556
Registrován: říjen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Veřejná statická IP na LTE

Příspěvekod negror » 13 led 2017 23:55

X píše:Místo toho filozofování stačilo zvednout sluchátko a zeptat se na příslušném místě ...

No... Pokaždé jde to telefonát o asi 30 minutách, kdy se vždy dozvíte něco jiného, sami tomu nerozumí. Proto se ptám na technickou stránku věci, jestli je to vůbec možné, protože už jsem slyšel všechny varianty a stále se nedobral kýženého výsledku.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Veřejná statická IP na LTE

Příspěvekod X » 14 led 2017 00:08

Na WiFi to lze, na LTE snad také, ale jak to vypadá, operátoři to neudělají (aspoň nyní ne), nebo za to chtějí od 200 do 5 000 Kč měsíčně bez daně, viz >>> https://www.google.cz/?gws_rd=cr,ssl&ei ... n%C3%A1+ip

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Veřejná statická IP na LTE

Příspěvekod ITCrowd » 14 led 2017 08:07

Na LTE to jde určitě, můj kolega má NAS s FTP, přistupuje na něj přes IP adresu. Modem má nějakou takovohle krabičku: https://www.alza.cz/huawei-lte-e5180-le ... 0wodVbsJWw
A je u vodafonu. Zkusím se ho zeptat, jak to má řešeno.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Peteb
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Veřejná statická IP na LTE

Příspěvekod Peteb » 14 led 2017 09:07

Nevím jak u ostatních operátorů, ale konkrétně O2 službu "veřejné statické IP adresy s neblokovaným příchozím trafficem" (s cenou 210Kč/měsíc bez DPH) zajišťovanou pomocí speciálního APN internet.open.s podporuje pouze v sítích 2G/3G.

Jde o o službu ještě z doby GPRS, vzhledem k ceně asi ne až tak často zákazníky využívanou a tak o ní pracovníci operátora příliš neví.
https://www.o2.cz/osobni/internet/166751-varianty_sluzby.html

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Veřejná statická IP na LTE

Příspěvekod ITCrowd » 14 led 2017 10:52

Takže vodafone statickou veřejnou IP adresu na LTE umí. Je to zpoplatněno. Podle informací se ale lze bez ní obejít, protože veřejná IP adresa, kterou modem dostane, mu prý zůstává klidně i půl roku.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


Zpět na “Vše ostatní (inet)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti