Výpadky internetu Vyřešeno

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
vojak3
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1115
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Výpadky internetu

Příspěvekod vojak3 » 11 zář 2021 16:08

Dobrý den, už delší dobu mám problémy s výpadky internetu. Abych to nějak objasnil - uplnej začátek (T-mobile 50/5Mbs xDsl) - neustálé výpadky 3-4x za hodinu cca, poskytovatel internetu neviděl nikde problém, až asi po 4otravování zjistili že je tedy někde problém takže technici Cetinu provedli výměnu telefoního kabelu(rozvodová skříň ve sklepě - byt) ale udělali jen půlku vedení protože na druhou půlku se nedostali - ve vyměněné půlce byli asi 3x zoxidované spoje). Pak to nějakou dobu šlo ale zas naskočili nepravidelné výpadky v menší míře - třeba 1x za hodinu nebo klidně 2x za 5h - to jsem nijak neřešil (neměl jsem tolik času na hraní her takže mi to nevadilo). Mezi tím jsem změnil i poskytovatele na O2 - 100/20Mbs Xdsl načež jsem zjistil že mám rychlost max 54Mbs - tak jsem to začal zas řešit protože už je i čas na hraní... Poskytovatel mi řekl že jsem daleko od ústředny tak není možné dosáhnout tak vysoké rychlosti a co se týče výpadku nikde nic nevidí a mám si koupit novej modem za 5940Kč.

Otázka zní jestli je to vážně už chyba modemu nebo někde ve vedení (druhá polovina která není vyměněna) abych nekupoval zbytečně novej modem, protože modem nemám zas tak starej, vybíral jsem s ITCrowd.

Kompletní diagnostiku jsem udělal podle ITCrowd a vše OK - PingPlotter viz. příloha
Modem: Asus AC55U
Internet: xDsl 100/20Mbs (54/20Mbs real.)
PC připojeno pomocí LAN

PS: výpadky nejsou jen na hře ale třeba i FB ukazje že jsem se odpojil na chvilku (2-5s cca)
Přílohy
2.png
1.png
Windows 11 PRO 64bit, Základní deska: Asus Strix B550-F Gaming, CPU: AMD Ryzen 5 5600, Grafická karta: ASUS TUF GAMING GeForce RTX 3060 Ti O8G GDDR6X, Ram: Kingston FURY 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16, Disk: Kingston KC3000 NVMe 1TB, Chladič: Endorfy Fera 5, Zdroj: MSI MPG A650GF

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výpadky internetu

Příspěvekod ITCrowd » 11 zář 2021 17:07

V obou případech je na adrese 90.182.81.200 ztráta paketů přes 50%.
Tedy je na místě dotaz na poskytovatele, proč a kdo je tam zahazuje. Pokud se ti dostane odpovědi jako režie, nebo řízení rychlosti, pak smůla.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

juwa
Level 1
Level 1
Příspěvky: 98
Registrován: listopad 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Výpadky internetu

Příspěvekod juwa » 11 zář 2021 21:28

Nový modem nekupuj - akorát vyhodíš peníze a bude to stejné. O2 je mistrem ve lhaní/výmluvách a šizení zákazníků. Až hrozba odstoupení od smlouvy je donutí něco dělat. Můžeš si nechat poslat technika, ale zaplatíš to.

Uživatelský avatar
vojak3
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1115
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výpadky internetu

Příspěvekod vojak3 » 12 zář 2021 12:30

Tak O2 GURU nemají prej možnost zjisit proč se zahazují packety. Takže byl vyslán technik na kontrolu vedení a termín vyřešení je do 30h.

Tak uvidíme :D


Jinak juwa chápu tvůj názor, taky jsem takovej měl než jsem zjistil jak to funguje v takovejhle firmách.
1. Záleží na koho narazíš
2. Specifický problém nedokáže vyřešit člověk na sluchátku a předává se to na příslušné odddělení a tam zas záleží na koho narazíš...
3. Je jedno jestli je to O2, T-mobile, vodafone - všechno je to + - stejné a vedení internetu je od Cetinu
4. Jo je to všechno divně řešený :D , taky to kolikrát nedokážu pochopyt ale to je tak u všeho....
Windows 11 PRO 64bit, Základní deska: Asus Strix B550-F Gaming, CPU: AMD Ryzen 5 5600, Grafická karta: ASUS TUF GAMING GeForce RTX 3060 Ti O8G GDDR6X, Ram: Kingston FURY 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16, Disk: Kingston KC3000 NVMe 1TB, Chladič: Endorfy Fera 5, Zdroj: MSI MPG A650GF

radekmaly
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: listopad 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výpadky internetu

Příspěvekod radekmaly » 27 zář 2021 10:37

vojak3 píše:Tak O2 GURU nemají prej možnost zjisit proč se zahazují packety. Takže byl vyslán technik na kontrolu vedení a termín vyřešení je do 30h.

Tak uvidíme :D


Jinak juwa chápu tvůj názor, taky jsem takovej měl než jsem zjistil jak to funguje v takovejhle firmách.
1. Záleží na koho narazíš
2. Specifický problém nedokáže vyřešit člověk na sluchátku a předává se to na příslušné odddělení a tam zas záleží na koho narazíš...
3. Je jedno jestli je to O2, T-mobile, vodafone - všechno je to + - stejné a vedení internetu je od Cetinu
4. Jo je to všechno divně řešený :D , taky to kolikrát nedokážu pochopyt ale to je tak u všeho....



Ta síť je sice CETINu, ale na operátorvi, bych řekl, že záleží. Měl jsem jich víc a ta komunikace se dost lišila.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výpadky internetu

Příspěvekod ITCrowd » 27 zář 2021 11:26

1. poslední příspěvek, na který odpovídáš, se tu necituje - nejsi na warezu.
2. ušlo mi, jak tvůj příspěvek pomůže vyřešit problém?! Spamování se tu taky netoleruje.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
vojak3
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1115
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výpadky internetu

Příspěvekod vojak3 » 28 zář 2021 17:19

Samozřejmě že jde taky o jednání operátora ale tam záleží na jakého narazíš takže to máš úplně jedno. Jednou bude lepší ten a po druhé zase onen.

Jinak k problému, zkoušeli jsme s technikem jiný modem a stejně se zahazujou packety na dané IP (co jsem vypozoroval tak se zahazujou furt a ne jen ve výpadku). Další možnost je snížení rychlosti protože dle smlouvy mám 100/20Mbs ale reálně mám 54/20Mbs takže prej zkusit hodit nižší tarif 50/5Mbs
Windows 11 PRO 64bit, Základní deska: Asus Strix B550-F Gaming, CPU: AMD Ryzen 5 5600, Grafická karta: ASUS TUF GAMING GeForce RTX 3060 Ti O8G GDDR6X, Ram: Kingston FURY 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16, Disk: Kingston KC3000 NVMe 1TB, Chladič: Endorfy Fera 5, Zdroj: MSI MPG A650GF

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výpadky internetu

Příspěvekod ITCrowd » 28 zář 2021 17:29

Jasně že se zahazují furt. Akorát když ti zahodí ten, kterým se meleš, pak tě zastřelí. Když se zahodí ten, kterým stahuješ, tak se nic neděje, vyžádá se a pošle znovu.
Klidně zkus tu rychlost ponížit. Třeba to pomůže.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

radekmaly
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: listopad 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výpadky internetu  Vyřešeno

Příspěvekod radekmaly » 11 říj 2021 12:32

vojak3 píše:Tak O2 GURU nemají prej možnost zjisit proč se zahazují packety. Takže byl vyslán technik na kontrolu vedení a termín vyřešení je do 30h.

Tak uvidíme :D


Jinak juwa chápu tvůj názor, taky jsem takovej měl než jsem zjistil jak to funguje v takovejhle firmách.
1. Záleží na koho narazíš
2. Specifický problém nedokáže vyřešit člověk na sluchátku a předává se to na příslušné odddělení a tam zas záleží na koho narazíš...
3. Je jedno jestli je to O2, T-mobile, vodafone - všechno je to + - stejné a vedení internetu je od Cetinu
4. Jo je to všechno divně řešený :D , taky to kolikrát nedokážu pochopyt ale to je tak u všeho....


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • vypadky internetu Příloha(y)
    od michalnet » 25 čer 2023 10:41 » v Administrace sítě
    10
    2625
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    03 črc 2023 19:18
  • O2 - výpadky internetu
    od martyy » 19 pro 2023 18:15 » v Internet a internetové prohlížeče
    1
    1083
    od KubaCZE Zobrazit poslední příspěvek
    21 úno 2024 20:31
  • Packet loss, Mikro výpadky Příloha(y)
    od Bellyboy126 » 06 úno 2024 19:55 » v Internet a internetové prohlížeče
    10
    1367
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    11 úno 2024 21:24
  • Výpadky připojení celé sítě Příloha(y)
    od Karrex » 21 kvě 2023 00:13 » v Vše ostatní (inet)
    6
    2480
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    25 kvě 2023 10:25
  • Praskavy zvuk, vypadky periferii, nasledny BSOD
    od Koberec » 13 úno 2024 15:51 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    3
    724
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    13 úno 2024 18:00

Zpět na “Vše ostatní (inet)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti