Stránka 1 z 1

Prosím o zhodnocení webových stránek!

Napsal: 25 bře 2011 09:48
od guest
Naše městské stránky vyhrály první cenu na krajské úrovni. Jsme jenom dva kteří si myslí že jsou příšerné a tak bych prosil o nezaujaté zhodnocení.
http://www.semily.cz/

Re: Prosím o zhodnocení webových stránek!

Napsal: 25 bře 2011 12:09
od Adam09
Tak, samozřejmě že existují lepší a hezčí stránky (měst) ale viděl jsem i mnoho horších (některé až na kraji soudnosti). Nevidím to nijak černě, stránky působí neutrálně, tak jak by měli stránky nějaké státní instituce vypadat. Nevím přesně co se vám na nich zdá příšerného. Mně, jako z pohledu trošku zběhlejšího ve webech mi tam možná akorát chybí(vadí) věci jako neuvedené informace pro roboty, neuvedený autor, žádná sitemapa, menší chyby v HTML kódu a CSS styly vložené přímo do stránky. Jinak k tomu moc výtek nemám.

Re: Prosím o zhodnocení webových stránek!

Napsal: 25 bře 2011 12:16
od Shadowhacker
Mě ten web nejede? :x

Re: Prosím o zhodnocení webových stránek!

Napsal: 25 bře 2011 12:18
od zabi
ERROR: Gateway Timeout :bigups:

Re: Prosím o zhodnocení webových stránek!

Napsal: 25 bře 2011 21:00
od guest
TOP

Re: Prosím o zhodnocení webových stránek!

Napsal: 25 bře 2011 21:10
od krtenek
Skoro pět let jsem je několikrát týdně využíval. To byla asi starší verze, ale i tahle je v pohodě. :thumbsup:

Re: Prosím o zhodnocení webových stránek!

Napsal: 26 bře 2011 00:03
od El Diablo
Tuctové... :)

Re: Prosím o zhodnocení webových stránek!

Napsal: 26 bře 2011 01:01
od Myloš
Už jsem to psal Blue Spiritovi do sz., takže ještě jednou, teď pro vás ostatní:

První dojem:
Asi bych tam našel to, co hledám, docela dobře, což je primární plus. Na stranu druhou mi to připadá přeplácané všemožnými bannery.

Po podrobnějším průzkumu:
  • Nejsou odlišené navštívené odkazy.
  • V drobečkové navigaci je výchozí kořen Občan, ale když kliknu na tutéž položku úplně nahoře, změní se adresa. Stálo by za to to nějak ujednotit; duplicita stránek není dobrá.
  • Česká vlaječka pro přepnutí z češtiny na češtinu? Jistě, je to příprava na zprovoznění jazykových mutací, ale dokud nejsou v provozu, nezobrazoval bych ani českou vlaječku. Nadto po kliknutí se dostanu na jinou adresu, tedy stejná připomínka jako k drobečkové navigaci
  • Roletka „Google“ u vyhledávání je zbytečná, protože nenabízí nic jiného (jako když přivedl Pánbůh Adamovi Evu a řekl „tumáš a vyber si“. Odhaduji, že je to příprava na volbu více vyhledávačů. Osobně bych ale nic, co není odladěné/funkční nenechal na stránce, aby to nikoho nemátlo (obdobně jako v předchozím bodě)
  • Text „Optimalizováno pro IE7, IE8, Mozilla Firefox, Opera“ je hovadnost, za kterou ten, kdo to tam pověsil, zaslouží posměch. Návštěvníkovi je úplně u koudele, pro co všechno jse web „optimalizovaný“; jeho zajímá jediné: Mohu stránky dobře používat? Pokud ano, nic se neřeší. Pokud ne, odejde jinam.

Re: Prosím o zhodnocení webových stránek!

Napsal: 26 bře 2011 01:15
od Myloš
Adam09 píše:Mně, jako z pohledu trošku zběhlejšího ve webech mi tam možná akorát chybí(vadí) věci jako neuvedené informace pro roboty, neuvedený autor, žádná sitemapa, menší chyby v HTML kódu a CSS styly vložené přímo do stránky. Jinak k tomu moc výtek nemám.

  1. Informacemi pro roboty myslíš META, které jim dovolí indexovat stránky? Ty jsou k ničemu, protože to roboti dělají sami od sebe a žádný META tag je nepřinutí, aby to dělali častěji, respektive aby to dělali vůbec, pokud sami nechtějí. Jediné META mají v tomto ohledu smysl, totiž ty, které zakazují, ale ty jsi asi na mysli neměl.
    Důležité je, že nechybí robots.txt
  2. Jsou-li stránky dostatečně prolinkovány, je otázka, jestli sitemap něčemu výrazně pomůže. Za důležitější považuji, že je tam mapa stránek (odkaz v patičce), která je pro lidi.
  3. Autor by tam být uvedený mohl, ale jako daleko podstatnější vidím, že nechybí odkaz na administrátora.
  4. Chyby, které jsou v HTML, ničemu nevadí.
  5. V otázce inline stylů bych s tebou souhlasil jejich používání je cestou do pekel – v takovém kódu aby se čuně vyznalo. Za pár měsíců (ne-li týdnů) se v něm nevyzná ani jeho kodér.

Re: Prosím o zhodnocení webových stránek!  Vyřešeno

Napsal: 26 bře 2011 12:30
od guest
Pánové, děkuji za hodnocení a zamykám. :smile: