Kritika WIN 8.1 na seznam.cz a idnes.cz v diskuzich Vyřešeno

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7366
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kritika WIN 8.1 na seznam.cz a idnes.cz v diskuzich

Příspěvekod faraon » 02 srp 2015 12:24

sim20: Já to nekritizuji, já se tomu vysmívám ;-)

Veroniqua: Jo, za komunistů nám ve škole lhali, dneska lžou také, a často jsou to stále titíž lidé. Smutné. Ale to je na jinou diskuzi.
Já osobně jsem nějaký čas používal XPčka, ale také W3.11, i na nich jsem leccos napsal a určitě nejsem fanoušek Windoze.

Fakt je to, že Linux je napodobenina Unixu. Stejně tak jako MS-DOS je napodobenina CP/M a Windows napodobenina VMS.

Neber to jako urážku, ale faraon jsem si říkal ještě předtím než Linus napsal první řádek kódu linuxového jádra, a už tenkrát jsem se o počítače zajímal trochu jiným způsobem než ostatní. Řekl bych že to je trochu víc než projekční stěna v ČVUT. Užívej si svůj komerční bloatware, já si zase budu užívat systém který má 207 megabajtů a je v něm víc funkcí a softwaru než ve tvých desítkách gigabajtů. Když ses ptala na kritiku, nemohla jsi očekávat že ti všichni budou souhlasně přikyvovat, ten můj level 6.5 říká že tady občas projevím svůj názor, odlišný od ostatních. Nakonec problémů s W8 se tu řešilo velmi mnoho, k dokonalosti mají hodně daleko. I té uživatelské.

A jak jsi sama řekla, není problém si Widle přizpůsobit, pro někoho kdo ví jak, což je tak jeden ze sta. Takže i podle tebe jsou pro většinu lidí Wosmičky nepoužitelné, bez úpravy s pomocí softwaru třetích stran. O tom se dál hádat nehodlám.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Reklama
Veroniqua
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 356
Registrován: prosinec 11
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Kritika WIN 8.1 na seznam.cz a idnes.cz v diskuzich

Příspěvekod Veroniqua » 02 srp 2015 12:25

J Vilda... ty si dramatik s ti autem si me pobavil....To auto je ale nemenne, win 8.1 je otazka jedne otazky v google search a hned vidis classic shell .instalace 20 sekund,zmizeni metra jeden klik , ano misto talcitka start mas muslicku:-) nebo si tam das nejaky jaky se libi tobe,no jeho funkce je stejna jako u klasicke ikonky start:-) ASi nemas rad muslicky:-(

Uživatelský avatar
JVilda
Level 2
Level 2
Příspěvky: 246
Registrován: červenec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kritika WIN 8.1 na seznam.cz a idnes.cz v diskuzich

Příspěvekod JVilda » 02 srp 2015 12:25

Veroniqua píše:JVilda.... ctes vubec o cem se tu pise???? Win 8.1 nejsouo o dlazdicih...ale o spolehlivem systemu ,nejsou o stavebnici.... no mozna jo,ale mas ji za 2 minuty slozenou a metro je v depu Kacerov;-)
a u win 8.1 je videt ,ze vubec nic nevis,protoze pady win 8.1 jsou temer nulove procento;-)


Čtu. A Win7 nejsou stabilní ? Za těch pár let co je mám mi systém spadnul tak 10x. 9x jsem si za to mohl sám.
http://www.itpro.co.uk/desktop-software ... o-fix-them :yawn:

Veroniqua
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 356
Registrován: prosinec 11
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Kritika WIN 8.1 na seznam.cz a idnes.cz v diskuzich

Příspěvekod Veroniqua » 02 srp 2015 12:26

ja tu ale zadne Windows nekritizuju,spis obhajuju:-) Opet si necetl poradne:-)

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28592
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Kritika WIN 8.1 na seznam.cz a idnes.cz v diskuzich

Příspěvekod Martab » 02 srp 2015 12:27

Veroniqua: Ale to je u nás normální, stane se vlaková nehoda, a hned je půlka národu odborníky na bezpečnost vlakové dopravy, vyjde nový Windows, jsou SW odborníky a tak by se dalo pokračovat, proto je třeba diskuze na těchto (v nadpisu) serverech potřeba brát s rezervou...
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Veroniqua
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 356
Registrován: prosinec 11
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Kritika WIN 8.1 na seznam.cz a idnes.cz v diskuzich

Příspěvekod Veroniqua » 02 srp 2015 12:29

Win 7 mi delaly problem i se zvukem...pomahal jedine restart..... byla to znama a nikdy poradne nevyresena chyba toho syhstemu....proste po chvilce prestal jit zvuk a pomohl pouze restart PC,zadne finty ani scripty vlozene do slozek windows nepomahali ani jine figle...
a ze zamrzaly to taky.... ne casto ale umely to... Jako byl to super system to ano,ja jen rikam ze odsuzovany 8.1 jsu nekde uplne jinde nez byly WIN 7... a

Uživatelský avatar
JVilda
Level 2
Level 2
Příspěvky: 246
Registrován: červenec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kritika WIN 8.1 na seznam.cz a idnes.cz v diskuzich

Příspěvekod JVilda » 02 srp 2015 12:29

Veroniqua píše:J Vilda... ty si dramatik s ti autem si me pobavil....To auto je ale nemenne, win 8.1 je otazka jedne otazky v google search a hned vidis classic shell .instalace 20 sekund,zmizeni metra jeden klik , ano misto talcitka start mas muslicku:-) nebo si tam das nejaky jaky se libi tobe,no jeho funkce je stejna jako u klasicke ikonky start:-) ASi nemas rad muslicky:-(


Neměl jsem tě pobavit. Vidíš pro tebe je auto neměnné. Dovolím si tvrdit že můj děda by to měl do 48h tak jak by sám chtěl. Kdybych před něj položil notebook s Win8 sedí u nich dokud si pro něj nepřijde zubatá a nenajde ani karty.

Jde o to že to co se na tomhle fóru řeší je pro 10% lidí divný. Pro 20% zbytečný, pro 10% denní chléb a pro 60% černá magie.

A na ty osobní útoky ani nereaguju, jestli to chceš posunout do roviny "ty kuchyňská puťko mazej za plotnu" můžeš na již zmíněné novinky, to nemám zapotřebí
Naposledy upravil(a) JVilda dne 02 srp 2015 12:31, celkem upraveno 1 x.

Veroniqua
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 356
Registrován: prosinec 11
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Kritika WIN 8.1 na seznam.cz a idnes.cz v diskuzich

Příspěvekod Veroniqua » 02 srp 2015 12:31

Faraon. Se nehadame,diskutujem:-) slusne a bez urazek:-)

Veroniqua
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 356
Registrován: prosinec 11
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Kritika WIN 8.1 na seznam.cz a idnes.cz v diskuzich

Příspěvekod Veroniqua » 02 srp 2015 12:34

JVilda...proc si vse prebiras ve zlem... je to psane slovo.... ale dal si dobry priklad ..... Tvuj deda by top mel do 48 hodin..... muj deda do 3 minut teda to zbaveni se metra:-) a to je sakra rozdil i v dnesni uspechane dobe...

Jen chci dodatm,ze tu nikoho a nic nenapadam,pokud si nekdo tak psany text prebira je mi to lito,ale prebirat si psany text proste nelze....

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28592
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Kritika WIN 8.1 na seznam.cz a idnes.cz v diskuzich

Příspěvekod Martab » 02 srp 2015 12:37

Veroniqua píše:J Vilda... ty si dramatik s ti autem si me pobavil....To auto je ale nemenne, win 8.1 je otazka jedne otazky v google search a hned vidis classic shell .instalace 20 sekund,zmizeni metra jeden klik , ano misto talcitka start mas muslicku:-) nebo si tam das nejaky jaky se libi tobe,no jeho funkce je stejna jako u klasicke ikonky start:-) ASi nemas rad muslicky:-(


Kdyby ty auta vyráběli s volantem v kufru normálně (prostě jednoho dne z ničeho nic začali) tak veř tomu, že v tom Googlu by to bylo během chvilky taky na prvním místě (víš vůbec jak Google řadí výsledky vyhledávání?). A ohledně Classic Shell už jsme se vyjádřil několikrát, sice ho najdu za 20s, ale další dobu strávím zjišťováním co to je, co to dělá a jestli si do PC nenatáhnu něco co nechci (víš oni né všichni instalují do PC první věc co najdou, někteří se i zajímají co do toho PC dávají...).

A jinak tvá "diskuze" se chvilkama docela od diskuze odklání...
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Veroniqua
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 356
Registrován: prosinec 11
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Kritika WIN 8.1 na seznam.cz a idnes.cz v diskuzich

Příspěvekod Veroniqua » 02 srp 2015 12:44

Martab...pak nemaji sanci poznat co ta nevydarena WIN 8.1 jsou zac. My rekni co se teda da zkazit na necem co je tak strasne kdyz tam nainstalujes aplikaci classic shell o ktere nic nevis..... To to radsi naformatujes po prvnim nabehnuti metra aniz by si cokoliv zkusil a hodis si zpet sedmicky.....
Ano rekla bych ze si presne vystihl zpusob jak to lidi delaji.... zapnou ... videj dladice ..... to je strasne,to nechci hruza..... zpet na sedmy.....a legenda o monstru 8.1 je na svete..... dekuji ze si uvedl optimalni priklad jak to chodi,,,,,

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kritika WIN 8.1 na seznam.cz a idnes.cz v diskuzich

Příspěvekod d1amond » 02 srp 2015 12:51

Ale o tom je přeci celá ta diskuze. Prostě se ten systém nelíbí a proč budu tedy používat celý den něco k čemu mám odpor (byť i jen ten vzhled)? W7 mi fungují skvěle, ovládám je taky - aniž bych musel hledat návody. A pokud se někdo s tímto ztotožní a bude nás dost, donutíme MS ke změně. A to se přesně stalo...
A k tomu mě napadá citát z jednoho filmu:
Je to stovkami generací odzkoušený model, tak se ho do prd... nesnaž měnit!
:lol:

Pokud se někomu zamlouvá W8.1, ať si u něj klidně zůstává i nadále. Já třeba půjdu cestou W10, protože PC vypnu z nabídky Start a kupodivu jsem to ani nemusel dlouho hledat - prostě proto, že jsem to tak očekával.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Opera a Seznam.cz
    od byron » 25 úno 2024 10:15 » v Internet a internetové prohlížeče
    3
    1606
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    25 úno 2024 11:50
  • Seznam Doplněk – Email
    od jokabuki » 06 říj 2023 12:50 » v Internet a internetové prohlížeče
    1
    4545
    od KubaCZE Zobrazit poslední příspěvek
    21 úno 2024 20:00
  • Jak připojit obrázek do podpisu na email od "Seznam.cz" Příloha(y)
    od Zabral68 » 08 zář 2023 17:25 » v Komunikace na internetu
    6
    4811
    od atari Zobrazit poslední příspěvek
    11 zář 2023 17:47

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti