Zasekaný notebook

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

miu23
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: říjen 18
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Zasekaný notebook

Příspěvekod miu23 » 21 říj 2018 22:49

Ahoj, potřebovala bych od vás pomoc. Začnu asi od úplného začátku. Před cca 2 půl rokem jsem si koupila herní ntbk HP Pavilion Gaming a tomu si koupila na rok eset. Asi za 2 měsíce jsem ho dávala na reklamaci, protože jsem měla neustále disk zatížený na 100%. Po dalším měsíci mi ho vrátili s tím, že odinstalovali Mcafee a že to bylo tím že jsem tam měla 2 antiviry. Celá natěšená, že mi konečně ntbk za 25k poběží jak má jsem skončila opět zklamaná, protože hned po vyzvednutí z reklamace byl disk zase na 100%. Btw mam win 10 a při každém zapnutí se začal sám aktualizovat a trvalo to i 3 hodiny. Když už se konečně zapnul tak to zase trvalo tak pul hodiny než se mi konečně rozběhl. Prostě byl tak neuvěřitelně zasekaný, že se nedal ani ovládat. Při hraní občas zamrzl obraz a celej ntbk se zase sekl a musela sem ho vypnout násilím. Než se zapne i chrome trvá to tak 15 min. Mcafee se samozřejmě za chvíli objevil znova a i když sem vypla aktualizace win tak se zase zapnuly znova. V noci se občas zapne a začne se aktualizovat. I když ho milionkrát vypnu tak se zase zapne a začne se aktualizovat. Občas některé hry ani nereagují když je chci zapnout a ve správci úloh je mám. Přemýšlela jsem, že ho dám do tovarního nastavení ale to jen v krajních možnostech. :D Nedávno mi ještě ke všemu odešla baterka což taky moc nechápu. Vím, měla jsem to řešit už dřív ale byla jsem blbá a líná. A reklamace nešla z určitých důvodů. :D A hlavně jsem reklamaci už nevěřila, protože mi týpek odinstaloval mcafee ale nevšiml si, že vlastně win ma svuj vlastní win defender a já tam mám k tomu eset.. Takže vlastně vyřešil hrubou . . . . a ještě mu to trvalo měsíc. :D takže prosím, nějaké rady a tipy? Je tu nějaká možnost jak to opravit nebo ho mám rovnou spálit a koupit novej? :D
Naposledy upravil(a) miu23 dne 21 říj 2018 23:15, celkem upraveno 1 x.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zasekaný notebook

Příspěvekod ITCrowd » 21 říj 2018 22:51

Vítej na PC-HELP!
2 antiviry skutečně být nemají. McAfee sis nainstalovala sama s nějakou aktualizací, nabízí se třeba s aktualizací Adobe Flash Playeru. Na to je třeba si dávat pozor a tuto volbu vždy odškrtnout. Eset se chová tak, že defender vypne. Stejně jako každý kvalitní antivir. Tedy ke kolizi s defenderem nemůže dojít.
Pokud bráníš notebooku v aktualizacích, pak se nediv, že se o ně pořád snaží, tedy soubory stahuje na disk => disk je zatížen. Mít aktualizovaný systém je nutnost a prostě přeruš práci, nebo hraní a nech aktualizace doběhnout. Jedno úterý v měsíci to vydržet jde.
Zapínání při aktualizacích lze nastavit tuším příkaze powercfg v příkazovém řádku.
A akumulátor má výdrž cca 3 roky, tedy ti vydržel akorát.
Pokud je hra již ve správci úloh, pak to znamená, že je již spuštěna, popřípadě nekorektně ukončena. restartuj notebook, tím se program (hra) uvolní z paměti a spusť znovu.

V každém případě doporučuji nechat doběhnout aktualizace, poté zkontrolovat disk chkdsk c: /f.
Po této kontrole nainstalovat Crystal Disk Info, projít disk a log dej sem, podíváme se na to.
Pálit nic nemusíš, pokud je disk a ostatní HW v pořádku, stačí reinstalovat systém.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53530
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zasekaný notebook

Příspěvekod petr22 » 21 říj 2018 22:53

Typy nevim, ale jeden tip bychom meli - hdd nahradit za ssd.

Aktualizace ve Windows 10 nema smysl vypinat, staci nastavit cas kdy se mohou spoustet.

miu23
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: říjen 18
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Zasekaný notebook

Příspěvekod miu23 » 21 říj 2018 23:15

Bránila jsem mu cca půl roku zpátky a vydržela to tak měsíc. Pak aktualizace zase začali a nechala jsem je. Do té doby jsem je nechávala a vždycky čekala. Ale takto jsem čekala 2 roky skoro každý den hodinu minimálně pokaždé když jsem ntbk zapla. A zapomněla jsem napsat že to nebyli pouze aktualizace. Ani nevím co to pořádně dělá když mu to tak dlouho trvá se zapnout. Jenom vím, že když ho zapnu a objeví se modrá obrazovka a načítání něčeho tak jdu něco delat a za hodku se vratím a je tam teprve třeba 50% :D Ted mám navíc jen defender a občas me otravuje mcafee. A ta baterka byla slabá už po roce. Nepoškodila se tím že se mi v každou noc zapnul skrz aktualizace a vybil?. Když jsem šla spát odpojila sem ho od nabiječky a ráno ho zapnu a je vybitý, a nebo když jsem ho zapomněla vypojit tak vydržel zapnutý celý den než sem se vrátila večer ze školy. No a ohledně těch her. Ráda bych ho restartovala ale jak říkám, zapínání trvá prostě strašně dlouho a i bez aktualizací. A nebo když zapnu něco tak se mi sekne a než se celý rozběhne tak zase půl hodina. Dnes jsem ho zapla za hodinku se vrátila odemkla ho, za hodinku se vratila zase a když jsem spustila hru tak byla za dvě sekundy připravená.(To mě taky donutilo sem napsat protože jsem okusila chuť rychlého načítání her a dalších věcí :D) A čekat se mi takto po každém zapnutí nechce aby se mi náhodou neseknul když chci hned po zapnutí ntbku jit na prohlížeč, hrát nebo něco. Celkově celej ntbk je zasekaný i při normálním používání. Už od úplného začátku až do teď.. :x

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zasekaný notebook

Příspěvekod ITCrowd » 21 říj 2018 23:18

ITCrowd píše:V každém případě doporučuji nechat doběhnout aktualizace, poté zkontrolovat disk chkdsk c: /f.
Po této kontrole nainstalovat Crystal Disk Info, projít disk a log dej sem, podíváme se na to.
Pálit nic nemusíš, pokud je disk a ostatní HW v pořádku, stačí reinstalovat systém.

A možná by nebylo špatné zjistit, kolik máš vlastně na disku volného místa a odinstalovat to, co nepotřebuješ.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Notebook max. 13k
    od Kijar » 11 úno 2024 13:39 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    534
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 úno 2024 14:05
  • Notebook do 20 000 Kč
    od Be-Happy » 11 dub 2023 09:00 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    1380
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    24 dub 2023 12:25
  • Notebook za 15-20k
    od Kuba5 » 15 dub 2023 15:43 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    742
    od Kuba5 Zobrazit poslední příspěvek
    15 dub 2023 15:43
  • Notebook 2v1
    od lokhy » 25 kvě 2023 19:40 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    561
    od lokhy Zobrazit poslední příspěvek
    25 kvě 2023 19:40
  • Notebook do 10 000,-
    od Zeck » 29 led 2024 22:31 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    28
    2712
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    05 úno 2024 20:14

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů