Zmizel účet Vyřešeno

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
zumba
Level 1
Level 1
Příspěvky: 55
Registrován: duben 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Zmizel účet

Příspěvekod zumba » 08 lis 2018 19:15

Zdravím,

včera se mi stala taková zvláštní situace, která nemá u tohoto PC obdoby. Pracuji na počítači, jako obvykle, s účty jsem nijak nemanipuloval. Vše v pořádku, když najednou mi "zamrzne" start. Tak jsem tak 10 minut čekal, poté jsem to zkoušel přes ctrl + alt + delete, ale bez odpovědi. Tak jsem to "natvrdo" zresetoval tlačítkem.... což jsem evidentně neměl dělat. Protože po načtení PC na přihlašovací obrazovku, mi účet, na kterém jsem předtím byl, zmizel. Zůstal tam jen host, který ale nemá žádná práva.

Ve chvíli, kdy jsem chtěl jako host kliknout na něco, co se dá jen s oprávněním správce nebo administrátora, není jiná možnost než "NE", žádné jiné tlačítko tam není. Zkoušel jsem tedy aktivovat administrátora v příkazové řádce (net user administrator /active:yes) a nejde to ani ve správci počítače v uživatelích. Po restartu nemám možnost přihlásit se k účtu administrátor. Ani obnovit Windows nemohu.

Tak nějak si nevím rady, protože nemám žádná oprávnění a skoro nic nemůžu dělat a k dokumentům v users na C: se nedostanu a potřeboval bych. A kdyby mi někdo vysvětlil důvod, jak se může něco takového vůbec stát, byl bych vděčný.

Asi bych měl dodat, že mám W10 Pro.

Prosím, prosím, poraďte mi, děkuji.
Ok většinou se jenom ptám a moc neradím, ale až někdy uvidím něco co vím, tak určitě poradím. :)

Reklama
Uživatelský avatar
zumba
Level 1
Level 1
Příspěvky: 55
Registrován: duben 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zmizel účet

Příspěvekod zumba » 09 lis 2018 13:44

Snažil jsem se účet opravit i v registrech, jenže nemůžu nic přejmenovat, ani přepsat. Tak mě ještě napadlo deaktivovat účet hosta, zda by se poté třeba nenačetl dočasný profil, na němž bych měl nějaká oprávnění a mohl aktivovat jak administrátora nebo třeba opravit účet v redegit.exe. Myslíte, že takový způsob může fungovat?

Děkuji.
Ok většinou se jenom ptám a moc neradím, ale až někdy uvidím něco co vím, tak určitě poradím. :)

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zmizel účet  Vyřešeno

Příspěvekod ITCrowd » 09 lis 2018 15:41

Pravděpodobně poškození disku.
U desítek bych vzal disk, dal ho do jiného PC a potřebné dokumenty zkopíroval na jiný počítač. Na povolení účtu administrator musíš mít admin práva, což host nemá.
U win 7 jde toto: http://www.mrpear.net/cz/blog/218/povol ... win7-vista Funguje metoda III při bootu z instalačního media. U desítek netuším.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
zumba
Level 1
Level 1
Příspěvky: 55
Registrován: duben 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zmizel účet

Příspěvekod zumba » 09 lis 2018 15:47

Děkuji moc. Zkusím a dám vědět.
Ok většinou se jenom ptám a moc neradím, ale až někdy uvidím něco co vím, tak určitě poradím. :)

Uživatelský avatar
zumba
Level 1
Level 1
Příspěvky: 55
Registrován: duben 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zmizel účet

Příspěvekod zumba » 10 lis 2018 14:13

Tak děkuji moc, admin je odemčený a s tím dalším si už poradím.
Ok většinou se jenom ptám a moc neradím, ale až někdy uvidím něco co vím, tak určitě poradím. :)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Hacknutej suspendovanej účet na FB - obešel i dvoufázy přes tel
    od CrazyManer » 24 dub 2023 15:21 » v Vše ostatní (bezp)
    4
    1965
    od CrazyManer Zobrazit poslední příspěvek
    25 dub 2023 19:23

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů