Zaseknutá chyba WHEA Logger v prohlížeči událostí?

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

SGvagon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 289
Registrován: 25 lis 2012 21:45

Zaseknutá chyba WHEA Logger v prohlížeči událostí?

Příspěvek od SGvagon »

Zdravím,

nesetkal se někdo s "problémem" kdy po každém spuštění systému (v mém případě Windows 7 PRO x64) se v Prohlížeči událostí objeví chyba WHEA-Logger - code 18 ID Processor Core: 0 ?

Jedná se o notebook Lenovo Y50-70 , který funguje bez problému a snad nikdy jsem neviděl žádný BSOD ani zaseknutí ( * viz. předposlední odstavec) . Proto mě zaráží tato chyba v Prohlížeči událostí.

Abych to zkrátil, co jsem prozatím zkusil:
  • Přeinstalovat jak Intel, tak Nvidia ovladače přes DDU
  • Znovu nainstalovat Intel chipset driver (nicméně instalace nejspíše pouze zkontroluje nainstalované soubory a nic neudělá - nevím jak bych měl chipset přeinstalovat)
  • Naklonovat systém na větší disk a přiinstalovat Windows 10 PRO x64 jako dualboot.
K poslednímu bodu, ve Windows 10 se WHEA-Logger chyba v Prohlížeči událostí po startu NEobjevuje. Což podle mě vylučuje skutečnou HW závadu.

Jediné co mne ještě napadá je SFC /SCANNOW , nicméně to podle diskuzí na internetu nemá s touto chybou nic společného.

Informace, která by mohla možná pomoci, tak jsem u tohoto notebooku měnil základní desku, protože ta původní měla vadný jeden RAM slot a systém vyhazoval BSOD . Stejný systém mám nyní na nové (stejné) základní desce a chyba WHEA-Logger se možná proto objevuje stále.

Předem děkuji za jakoukoliv radu co ještě zkusit. Komentáře ohledně Windows 7 bych prosil neřešit, již mám v dual bootu Windows 10 , ale rád bych měl v "cajku" i dosluhující Windows 7 .
Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3416
Registrován: 24 říj 2008 19:50

Re: Zaseknutá chyba WHEA Logger v prohlížeči událostí?

Příspěvek od atari »

Zkusil bych dvě věci:
1. BIOS do defaultu
2. aktualizace BIOS na nejnovější
SGvagon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 289
Registrován: 25 lis 2012 21:45

Re: Zaseknutá chyba WHEA Logger v prohlížeči událostí?

Příspěvek od SGvagon »

atari: Reset biosu vyzkouším. Jinak již zde mám aktuální verzi.
SGvagon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 289
Registrován: 25 lis 2012 21:45

Re: Zaseknutá chyba WHEA Logger v prohlížeči událostí?

Příspěvek od SGvagon »

Tak ani reset biosu, ani SFC /SCANNOW nic neudělalo, WHEA Logger se zobrazuje stále v Prohlížeči událostí po startu systému :-/ .
Uživatelský avatar
Minapark
Level 3
Level 3
Příspěvky: 648
Registrován: 02 říj 2011 22:45
Bydliště: Praha

Re: Zaseknutá chyba WHEA Logger v prohlížeči událostí?

Příspěvek od Minapark »

Našel jsem tohle:
Kód chyby WHEA-Logger 18 a ID jádra procesoru: 0 označuje problém v hierarchii mezipaměti procesoru. To může být způsobeno hardwarovými poruchami nebo nestabilním provozem systémových komponent.
learn.microsoft.com

Možné důvody
Problémy s procesorem. Přehřívání, nestabilita při přetaktování nebo výrobní vady.
Poruchy základní desky. Nekompatibilita BIOSu, zastaralý firmware, vadné komponenty napájecího systému.
Problémy s RAM. Vadné moduly, nesprávné nastavení systému BIOS nebo nesprávná instalace.
Nestabilní napájení. Problémy s napájením při zátěži.
Zastaralé nebo poškozené ovladače , zejména pro čipovou sadu nebo grafickou kartu.
learn.microsoft.com

Možná řešení

Zkontrolujte teploty součástí. Pomocí programů sledujte teplotu procesoru a dalších součástí, abyste zabránili přehřátí.
remontka.pro

Aktualizujte BIOS a ovladače. Ujistěte se, že na oficiálních stránkách výrobce základní desky je k dispozici nejnovější verze systému BIOS. Aktualizujte také čipovou sadu a ovladače dalších zařízení.
komzo.eu
remontka.pro

Zakázat přetaktování CPU. Pokud byl procesor přetaktován, zkuste jej resetovat do továrního nastavení.
komzo.eu
remontka.pro

Zkontrolujte napětí procesoru. V některých případech může být problém způsoben nedostatečným napětím na procesoru. Zkuste ručně upravit nastavení napětí v BIOSu (například přidat offsetové napětí).
learn.microsoft.com
forums.tomshardware.com
forums.tomshardware.com

Spusťte diagnostiku hardwaru. Pomocí speciálních nástrojů zkontrolujte stav procesoru, paměti RAM a dalších součástí.
komzo.eu

Zkontrolujte napájení. Ujistěte se, že poskytuje stabilní výkon při zatížení.
learn.microsoft.com

Zakažte rychlé spuštění v Nastavení systému Windows. To lze provést pomocí příkazového řádku (příkaz powercfg -h vypnuto ).
learn.microsoft.com
remontka.pro

Zkontrolujte RAM. Můžete použít nástroje jako TestMem5 nebo anta779.
club.dns-shop.ru

Pokud problém přetrvává, doporučuje se kontaktovat specialisty pro podrobnější diagnostiku. V některých případech může být nutné vyměnit vadné součásti.
"Důvěra nevinného, je lhářův nejmocnější nástroj."
SGvagon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 289
Registrován: 25 lis 2012 21:45

Re: Zaseknutá chyba WHEA Logger v prohlížeči událostí?

Příspěvek od SGvagon »

Ano, tohle mi vyhodil Google taky (Gemini všeobecné cosi) , ale co s tím když se očividně jedná o systémovou věc? Jak píši ve Windows 10 se WHEA-Logger neobjevuje.

Nechápu proč na WHEA-Logger nejsou skoro nikde žádné diskuze :? .
Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3416
Registrován: 24 říj 2008 19:50

Re: Zaseknutá chyba WHEA Logger v prohlížeči událostí?

Příspěvek od atari »

Zeptat se AI a pak CTRL C a CTRL V je rozmáhající se nešvar…

Podívej se do správce zařízení, jestli tam je nějaký vykřičník, nebo neznámé zařízení a zkontroluj také skrytá zařízení.
SGvagon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 289
Registrován: 25 lis 2012 21:45

Re: Zaseknutá chyba WHEA Logger v prohlížeči událostí?

Příspěvek od SGvagon »

Vykřičník žádný, ani v zobrazení skrytých zařízení.

Nyní jsem v kontaktu se známým, co má úplně stejný notebook jako já a také na něm stále používá Windows 7 . Chyba WHEA-Logger 18 mu vyskakuje taky, a také nemá žádné problémy s HW nebo BSODy. Takže to je asi obecná chyba ovladačů chipsetu Lenova a Windows 7 nejspíš. Takže tímto bych to asi uzavřel. Proto se chyba ve Windows 10 neobjevuje, je zde novější verze chipsetu.

Takže na 99% false positive chybové WHEA-Logger hlášení.
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • WHEA 1, Zbook Fury 16 g10
    od Asanoth » » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    3 Odpovědi
    3188 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Asanoth
  • win 11 a plný prohližeč událostí
    od SABRIK2 » » v Windows 11, 10, 8...
    35 Odpovědi
    109025 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Tint
  • Protokol údálostí Diagnostic Performance
    od petrmet » » v Windows 11, 10, 8...
    7 Odpovědi
    11185 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Roman Tyčka
  • obraz je “drsný/RAW” i v prohlížeči
    od Speedhack » » v Problémy s hardwarem
    9 Odpovědi
    65474 Zobrazení
    Poslední příspěvek od kecalek

Zpět na „Windows 11, 10, 8...“