HP Windows 7 Recovery partition - existuje ale nelze boot

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

H13
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: září 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

HP Windows 7 Recovery partition - existuje ale nelze boot

Příspěvekod H13 » 04 zář 2010 12:28

Ahoj, protože začíná víkend a oficiálně asi nikde podporu neseženu, zkusím to tady (doufám, že to nebude nikomu vadit)

Mám notebook HP 620 s Windows 7, nějak mi nešlo rozběhnout připojení k internetu a tak jsem chtěl přeinstalovat celý systém.
HP používá speciální recovery partition, kterou lze nabootovat pomocí F11. Bohužel mě tato nabídka nenabíhá. V návodu se píše, že by neměla naběhnout v případě, že je ta partition poškozená, ale počítač je úplně nový, jediný co mě napadá, je to, že jsem si rozdělil C na C a D (ale žádný změny v této recovery partition - dokonce je viditelná, obsahuje složku boot, takže by měla být v pořádku (v manuálech se píše pouze o tom, že by se tato partition neměla mazat, atd. atd. - což je asi logický a přímo jsem na tu partition nešahal)

Bohužel prodejce, ani HP podpora mi v pátek odpoledne nebrali telefon (i když to bylo ještě v pracovní době), na hp chat podpoře vůbec neznají sériový čísla produktu, takže tam se taky nic nedozvím, podobných otázek v Google existuje mnoho, ovšem bez řešení (když nepočítám: zmáčkněte F11, nebo kupte si recovery CD), tak to zkouším tady.

Pokud by měl někdo s tímto zkušenost nebo nějakej nápad, byl bych za něj hodně rád.

Předem díky.

EDIT: Ještě dodám, že jsem pod Windows 7 zkoušel: Ovladací panely - Systém a zabezpečení - Zálohování a obnovování: Vytvořit disk pro opravu systému s tímto výsledkem: "Disk pro opravu systému nelze vytvořit. Parametr není správný(0x80070057) :-(

Reklama
Uživatelský avatar
Nodon
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 725
Registrován: březen 08
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: HP Windows 7 Recovery partition - existuje ale nelze boo

Příspěvekod Nodon » 04 zář 2010 12:56

Mohl by jsis odněkud stáhnout Win 7 a při instalaci zadat akorát svoje legální číslo. Mimochodem zkus spíše popsat problém s internetem možná reinstal systému není nutný :smile:

H13
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: září 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: HP Windows 7 Recovery partition - existuje ale nelze boo

Příspěvekod H13 » 04 zář 2010 13:28

Ahoj, díky za odpověď

- co se týče problému s internetem, tak to je v podstatě irelevantní, Windows díky jeho vlastnostem reinstaluju cca 1x za 2 - 3 měsíce, takže jde spíše o princip - reinstalovat stejně budu potřebovat :-(

- co se týče stáhnutí Windows7, pak v tom vidím problém (nechce se mi riskovat stahovat nějakou craknutou verzi s virem, trojanem, atd.). Navíc bych musel stáhnout všechny různé ovladače pro HP, které jsou už v recovery partition přítomny (nevím proč, ale systém stahování u HP je taky nějakej divnej, leze přes FTP, který je většinou bloklý :-( )

Problém je, že jsem si zaplatil originální Windows společně s ovladači HP a z mý strany jsem neudělal (subjektivně) nic špatně:

- recovery partition jsem nemazal - pořád existuje a obsahuje cca 10 GB dat
- snažil jsem se vytvořit zálohu v podobě DVD (bohužel Disk pro opravu systému nelze vytvořit. Parametr není správný(0x80070057))

Pro svoji práci používám Suse Linux, takže když ho budu chtít nainstalovat na tento notebook, tak se zřejmě stane to samé, jako když jsem rozděloval C na C a D (i když možná byl problém i bez tohoto rozdělení)

Podle různých diskuzích na webu je problém celkem triviální - někde je uložená informace o tom, že existuje oddíl Recovery Partition a pokud se tato informace změní, pak přístup k Recovery Partition není :-( (a vzhledem počtu dotazů je toto celkem běžná praxe).

Otázkou tedy spíš je, zda zná někdo způsob jak tuto informaci obnovit ... Pokud ne, stejně budu kontaktovat HP a pokud mi tam neporadí, pak zřejmě budu muset sáhnout k tomu, co jsi tady popsal - stáhnout někde Windows 7, nainstalovat a zadat své číslo a pak doinstalovat ovladače přímo pro notebook.

Ovšem nemám s tím zkušenosti? Otázka tedy je, zda je možné někde stáhnout stejnou verzi Windows7 a zda taková verze příjme mé legální číslo?

Jinak díky za odpověď.

Uživatelský avatar
Nodon
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 725
Registrován: březen 08
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: HP Windows 7 Recovery partition - existuje ale nelze boo

Příspěvekod Nodon » 04 zář 2010 14:12

Asi ti nepomůžu s přesně s tvým problémem ale když tak často reinstaluješ Windows, doporučil bych ti program Acronis True Image, potom co nainstaluješ systém do něho ovladače, nějaké zakladní programy(Office, antivir, prohlížeč....) tak si uděláš v programu zálohu kterou potom můžeš během 10 minut zase nahrát a máš znovu systém jak nový.

Většina verzí W7 které se dají stáhnou jsou jen zkopírované z CD a náhrané na internet takže by to tvoji licency mělo vzít bez problémů stačí mít jen stejnou verzi W7 pro kterou je licence. Ovladače nemusíš většinou stahovat, Windows Update si je většinou najde sám ty jen potvrdíš stáhnutí.

Mimochodem tady jsem našel hezký článek v AJ, píšou tam něco o tom že existuje program HP PC system recovery přes který to jde obnovit a nebo mačkat F10 při startu, myslím že by ti mohl pomoci ten program. Odkat na článek >> http://www.pctechbytes.com/2010/03/28/hp-recovery-from-partition/

H13
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: září 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: HP Windows 7 Recovery partition - existuje ale nelze boo

Příspěvekod H13 » 04 zář 2010 15:51

Ahoj, díky za článek, bohužel to je typický článek o ničem, který se dá napsat jednou větou:

"Po startu počítače stiskněte F11 (popř. F10) a pokračujte podle pokynů" - bohužel, jak jsem psal, tato možnost není :-( Stejně tak druhý článek bohužel nefunguje pod Windows 7 :-(

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23629
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HP Windows 7 Recovery partition - existuje ale nelze boo

Příspěvekod ITCrowd » 04 zář 2010 15:55

A co F8 a zkusit nouzák? nenaskočí?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

H13
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: září 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: HP Windows 7 Recovery partition - existuje ale nelze boo

Příspěvekod H13 » 05 zář 2010 12:32

Ne :-(

Uživatelský avatar
hroch123
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1363
Registrován: březen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HP Windows 7 Recovery partition - existuje ale nelze boo

Příspěvekod hroch123 » 05 zář 2010 14:20

a při startu pc mačkáš klávesu Fn + F11? Musí se to mačkat v kombinaci.
PC XT 8086, 640 Kb ram, 20mb hdd, Hercules monochrome, 14" Philips monochrome, 5/4 fdd 360kb.

H13
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: září 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: HP Windows 7 Recovery partition - existuje ale nelze boo

Příspěvekod H13 » 06 zář 2010 00:05

a při startu pc mačkáš klávesu Fn + F11? Musí se to mačkat v kombinaci.


Ahoj, tomu nerozumím, proč bych měl mačkat kombinaci Fn+F11 místo F11?

Uživatelský avatar
hroch123
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1363
Registrován: březen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HP Windows 7 Recovery partition - existuje ale nelze boo

Příspěvekod hroch123 » 06 zář 2010 07:28

u některých noťasů se musí mačkat tato kombinace, tak se ptám jestli jsi to zkusil
PC XT 8086, 640 Kb ram, 20mb hdd, Hercules monochrome, 14" Philips monochrome, 5/4 fdd 360kb.

H13
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: září 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: HP Windows 7 Recovery partition - existuje ale nelze boo

Příspěvekod H13 » 06 zář 2010 12:53

Zkusil :-(

Uživatelský avatar
Nodon
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 725
Registrován: březen 08
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: HP Windows 7 Recovery partition - existuje ale nelze boo

Příspěvekod Nodon » 06 zář 2010 13:48

Nešel by výpalit obsah partie na DVD a nabotovat z DVD?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nelze spustit windows defender Příloha(y)
    od PARKR » 19 pro 2023 17:29 » v Windows 11, 10, 8...
    13
    2703
    od PARKR Zobrazit poslední příspěvek
    20 pro 2023 09:18
  • Windows 11 nelze zrušit přihlášení pomocí hesla PIN)
    od nulka » 17 srp 2023 11:08 » v Windows 11, 10, 8...
    9
    4052
    od nulka Zobrazit poslední příspěvek
    17 srp 2023 16:02
  • macbook air 1466 2017 nelze reinsatlovat system "zotavovací server nelze kontaktovat"
    od drobino » 28 srp 2023 19:36 » v LiNuX a ostatní alternativní OS
    2
    7149
    od drobino Zobrazit poslední příspěvek
    28 srp 2023 21:31
  • Boot problem -00 15 30 4C - RAM/MTB?
    od RockHard » 23 srp 2023 14:46 » v Problémy s hardwarem
    2
    1749
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    24 srp 2023 07:28
  • Požadavky W11 - UEFI (a Secure boot) Příloha(y)
    od Faster1 » 07 lis 2023 01:28 » v Windows 11, 10, 8...
    14
    3785
    od Faster1 Zobrazit poslední příspěvek
    10 lis 2023 21:03

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: CommonCrawl [Bot] a 11 hostů