problém při přeinstalaci win 7

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

jarda.otta
Level 1
Level 1
Příspěvky: 58
Registrován: leden 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

problém při přeinstalaci win 7

Příspěvekod jarda.otta » 11 bře 2012 22:11

Dobrý den.Koupil jsem od známého s Francie nový notebook hp pavilion g7.Problém ale byl že na něm byli nainstalovány win 7 ale ve Francouštině, což byl pro mne velký problém.Tak jsem zkusil přeinstalovat českými win 7 ultimate. Nejsem moc znalý it a tak nastal problém už při instalaci.Instalace mě dala vybrat kam mám naistalovat systé.Disk byl ale rozdělen na 4 části a to 1. 200mb systém,2. cca 678gb, 3.cca 14gb a tam bylo napsáno něco jako záloha pro obnovu nebo něco podobného a nakonec 4. cca 4 gb kde stálo něco jako zaloha hp.Ta instalace mě na ten první nepustila, jen na ten druhý velký.Možná jsem udělal chybu že jsem ten první dal vymazat.Ale na ten druhý se instalace povedla. Problémy jsou 2. Vždy po startu pc se restartuje obrazovka do černa,systém nenaběhne, jen dole vlevo problikává něco jako abych zmáčkl esc a pak naskočí červená tabulka s grub4dos s množstvím voleb kterým nerozumím.Pro zkoušku jsem dal 3. volbu a systém naběhne normálně ale vždy po restartu nebo zapnutí pc musím tento proces s grub4dos opakovat. A problém č 2. Po naběhnutí systém se nedostanu na web a tak jsem šel do správce zařízení a tam jsou vykřičníky že nejsou ovladače u řadič jednoduché komunikace pro sběrnici PCI,ředič sběrniceSM,Síťový adaptér,Síťový adapter ethernet,Zařízení PCI a grafický adaptér z rozlišením VGA.Nevím jestli to pomůže, ale ve správě disků je napsáno: Disk 0 základní 698,64gb online a je to rozdělené na 3 části.První černá 200mb nepřiřazeno,druhá modrá C: 678,24gb ntfs v pořádku a třetí černá 20,20 gb nepřiřazeno.Tak nevím jestli to má nějakou souvislost.Nevím co mám dělat.Rád bych to celé přeformátovat ale nevím jak.Děkuji za každou radu.Notebook byl zcela nový zabalený s předinstalovaným win7 home ed ale ve francouštině.

Reklama
d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: problém při přeinstalaci win 7

Příspěvekod d1amond » 11 bře 2012 22:40

Pokud nepotřebuješ Windows 7 FR, tak jsi mohl klidně všechny oddíly odstranit a disk si rozdělit na začátku instalace.
Ovladače najdeš zde:
http://www8.hp.com/cz/cs/support-drivers.html
Zjisti si, jaký typ máš přesně - do pole napiš pavilion G7 a najde Ti 3 typy, zvol ten svůj.

//a doporočuji Windows 7 zakoupit.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

jarda.otta
Level 1
Level 1
Příspěvky: 58
Registrován: leden 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: problém při přeinstalaci win 7

Příspěvekod jarda.otta » 12 bře 2012 00:46

Samozřejmě že ty FR nepotřebuju a ani nerozumím slovu.Na těch stránkách hp jsem byl a také jsem viděl ty tři možnosti.No ale jakou?Toď otázka.Ale jak mám zjistit můj přesný typ? pod obrazovkou na ntb je napsáno jen hp pavilion g7 series a na nálepkách u klávesnice win intel core i5, windows 7 a radeon graphics.Jiná dokumentace k tomu není.Jen everest ale ten zjistil to samé.Ne bližší podrobnosti.Tak nevím.Do systému se dostanu jen přes ten grub4dos.Nevím jak se té volby zbavit aby to nastartovalo automaticky. Zkoušel jsem přeinstalaci win 7 dle návodu microsoftu ale zasekne se to když to vše odklikám a dá mě vybrat potvrzení jestli chci opravdu přeinstalaci, tak kejvnu, přikáže mě dát instal cd,dojde k restartu a pak mě hlásí že nemůže najít instalační cd i když ho tam mám.zbejvá než storno. Rád bych to nejraději naformátoval celé ale nevím jak.Zas mě určitě nabídne ty dva oddíly co jsou tam,ten 200 mb a ten velkej cca 700 gb.A na tem malej mě to nepustí a na ten větší to bude pořád dokola.

--- Doplnění předchozího příspěvku (Pon Bře 12, 2012 2:24 am) ---

na těch stránkách není ani jedem můj typ.já mám notebook hp "pavilion" g7-1251sf a tam takový nemohu najít.je možné že to je jen pro francouzké win 7?a hlavně proč po instalaci českých win7 jsou ovladače v takovém bordelu že chybějí? jestli ten harware podporují pouze fr win 7.

--- Doplnění předchozího příspěvku (Pon Bře 12, 2012 3:21 am) ---

tak jsem to našel ale jen ve francouštině ale vůbec tomu nerozumím co mám s toho nainstalovat. http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft ... 00150#N406

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: problém při přeinstalaci win 7

Příspěvekod guest » 12 bře 2012 07:47

Na instalaci W7 je ne webu spousta návodů, např. ZDE.
Pro tebe je důležitý ten 4. obrázek
W7.jpg

... musíš vybrat typ instalace, Vlastní-Upřesnit a zde odstranit oddíly, vytvořit jeden, zformátovat a na něj instalovat.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53787
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: problém při přeinstalaci win 7

Příspěvekod petr22 » 12 bře 2012 07:57

Ten notebook by se mel spravne instalovat z OS recovery disku od HP, pak nebude problem s ovladaci.

V pripade instalace jine verze Windows (predpokladam ze ta licence na ceske ultimate je legalni) je potreba doinstalovat ovladace, a to budto z webu nebo z driver disku, pokud byl u notebooku.

Rozdeleni disku je na tom samem miste co se vybira disk pro instalaci (ty 4 oddily) - je potreba je vsecky smazat a vytvorit jeden.

Co se tyka chybejicich ovladacu - pokud je notebook novejsi nez instalacni DVD Windows tak tam ty ovladace samozrejmne byt nemohou.

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10943
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: problém při přeinstalaci win 7

Příspěvekod zeus » 12 bře 2012 10:13

petr22 píše:predpokladam ze ta licence na ceske ultimate je legalni


Tak to jsi docela pobavil :smile: (uz v prvni odpovedi se pise,aby W7 zakoupil. Grub4dos zcela jiste neni z dilny Microsoftu, da se ale pomerne snadno eliminovat.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: problém při přeinstalaci win 7

Příspěvekod d1amond » 12 bře 2012 10:17

http://www8.hp.com/us/en/support-drivers.html
Tady jsou podobné serie 1200. Budeš muset kombinovat drivery z jednotlivých typů a hledat ty správné.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53787
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: problém při přeinstalaci win 7

Příspěvekod petr22 » 12 bře 2012 11:33

Grub4dos je zcela legalni soft, zvlast kdyz pise ze tam ma 4 oddily.

O tom kde vzal ty ceske Windows ultimate nepise nic, tak pouze pripominam ze instalaci muze provest jen v pripade ze je licence legalni, v opacnem pripade bych ocekaval obvykly zasah admina (a licence OEM francouzkych woken domacich pouzit nepujde, i kdyz by me celkem zajimalo co by se mu z toho DVD s ultimate po zadani toho cisla nainstalovalo, protoze ani to rozponavani verzi podle SN neni neomylne).

Pokud stale chce pokracovat v instalaci, tak nejrychlejsi je stahnout ovladac na sitovou kartu, ten nainstalovat a az bude chodit net tak nainstalovat HP Softpaq Download Manager, ten uz stahne a nainstaluje vsechno co chybi - ovladace i software.

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10943
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: problém při přeinstalaci win 7

Příspěvekod zeus » 12 bře 2012 13:15

Ano grub4dos je zcela legalni soft, jen jeho pouziti v tomto pripade je jaksi 'nelegalni' (viz. 'volba 3'). S poctem oddilu na disku to nema co do cineni. Oddil pro bootmgr (100MB), oddil s Win7, recovery oddil a jeden pomocny pro instalaci - to je bezne rozdeleni disku v noteboocich HP pri dodani s orig. Win7.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

jarda.otta
Level 1
Level 1
Příspěvky: 58
Registrován: leden 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: problém při přeinstalaci win 7

Příspěvekod jarda.otta » 12 bře 2012 13:43

Jak jsem uvedl výše. notebook zakoupil můj kamarád před pobytem ve francii.Pobyt musel přerušit a po příjezdu do ČR jsem ho od něj koupil jako úplně nový a nepoužitý.Bohužel k němu nedovezl (zapoměl)veškerou dokumentaci ani instal cd.Vše je zcela legální a ověřeno dle čísel produktu na technické podpoře HP pro ČR.Tak nevím o čem tu prosím někteří pochybujete.Já prosím o radu ne o poučování.Ostatní děkuji za pomoc. Teď jsem win 7 cz sice nainstaloval, ale do pc se dostanu jen klávesou esc přesobrazovku grub4dos a volby s 3.řádku.Nevím co ten soft grub je a proč se to nedá normálně spustit a nějak ten grub obejít.Ale i tak se tam dostanu.Jen ta potíž s ovladači.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: problém při přeinstalaci win 7

Příspěvekod guest » 12 bře 2012 14:11

Psal jsem ti abys oddíly odstranil, vytvořil jeden a to zformátoval. Pak bys neměl potíže s grubem.

jarda.otta
Level 1
Level 1
Příspěvky: 58
Registrován: leden 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: problém při přeinstalaci win 7

Příspěvekod jarda.otta » 12 bře 2012 14:47

já jsem oddíly odstranil,zůstal jeden ale už mě to nedalo možnost naformátovat


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Vir? - CMD problém Příloha(y)
    od glajdowicz » 09 lis 2023 15:49 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    3955
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    09 lis 2023 21:09
  • Problem s fps Příloha(y)
    od Shokata88 » 02 úno 2024 00:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    15
    4595
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 12:32
  • USB HDD - problém Příloha(y)
    od andrej71 » 13 pro 2023 13:29 » v Problémy s hardwarem
    17
    5460
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 17:30
  • Problem s nabijenim NTB
    od ajsty » 26 kvě 2024 21:00 » v Problémy s hardwarem
    7
    5834
    od ajsty Zobrazit poslední příspěvek
    27 kvě 2024 13:05
  • Problém s 3D tiskárnou Příloha(y)
    od Dolpi » 25 kvě 2024 21:41 » v Problémy s hardwarem
    4
    4274
    od Dolpi Zobrazit poslední příspěvek
    05 čer 2024 17:17

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů