Selhání Partition Magic

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

xmrazik
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: listopad 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Selhání Partition Magic

Příspěvekod xmrazik » 06 lis 2004 00:25

Moji milí,
víte-li někdo, co udělat, když po realizaci změny velikosti partitions programem Partition Magic systém už nenaběhl, poraďte prosím.
Abych byl konkrétnější: Při připojení disku na jiném počítači ho sám program PM hodnotí jako bezvadný, se systémem souborů FAT32 a s novou velikostí partitions, ale Windows ho považují za nenaformátovaný.
Software: Partition Magic 6.0, MS WinXP.
Nedovedete si představit mou vděčnost za radu k nápravě...

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 06 lis 2004 10:20

Aj, prekérní situace... Kdysi se mi podařilo vyrobit podobnej error pomocí PM7 na disku s NTFS. Mě naštěstí pomohlo jenom prostý vyndání disku a projetí chkdiskem na jiným compu. Nicméně to je docela riskantní. Pokud se to nepovede, budou data pravděpodobně v háji totálně. Pokud máš tu možnost, první co bych udělal by byla image disku. Jako další krok bych navrhoval sehnat někde nejnovější Partiton Magic, pár chybek už je tam přece jen vychytanejch. Pak mě napadají asi dvě věci, co bys moh vyzkoušet. Za prvý, když na ten disk v Partiton Magicu klikneš pravým myšítkem, je tam Check errors. Pokud ti tohle nic nenajde, zkusit to převést z FAT32 na NTFS.
Úplně nejlepší by bylo ještě před začátkem veškerejch pokusů nainstalovat nějakej soft pro obnovu dat a zachránit aspoň to důležitý. Zkusím po něčem mrknout a kdyžtak ještě přihodím linky...

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 06 lis 2004 12:16

Osobní zkušenosti nemám, takže nic konkrétního nedoporučím. Až sem se divil, kolik softů nabízí zaručenou obnovu dat, tak namátkou vybírám třeba:
http://www.data-recovery-software.net/
http://www.runtime.org/gdb.htm
Dají se potkat i freeware nástroje, třeba: http://www.webattack.com/Freeware/system/fwdatarecovery.shtml
Snad něco pomůže... Hodně štěstí :wink:

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 08 lis 2004 00:36

S PM nemám dobré zkušenosti, zrovna tento víkend mne tak připravil o celý jeden oddíl disku :-( Naštěstí se jednalo jen o disk, kde byly instalace programů (žádná cenná data), čili se toho zas tolik nestalo.

Avšak mé poučení pro příště, než začnu dělat něco s PM, tak vše zazálohovat.

K tvému problému: co takhle zkusit data převést pomocí PM na NTFS, zkoušel jsi??
Rimms

xmrazik
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: listopad 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod xmrazik » 08 lis 2004 12:20

Děkuju zatím za všechny ty rady. Bohužel provést image disku se mi nepodařilo, protože Norton Ghost 2002 mi neumožnil udělat obraz disku na disk, který má souborový systém NTFS. Možná tomu nerozumím, možná mám špatný počítač, možná ten ghost není až takovej hit... Ani pokus o kontrolu chkdiskem nevyšel, prý pro RAW disky nelze. Takže před dalším experimentováním jsem vzhledem k cennosti dat na disku svěřil záležitost odborníkům, tak uvidíme, co předvedou... :) Potom bych kdyžtak zkusil převod na NTFS.

Ještě jednou díky!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Selhání Harddisku u notebooku Příloha(y)
    od Gudernatsch » 08 led 2024 19:15 » v Problémy s hardwarem
    7
    744
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    08 led 2024 21:58

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Facebook [Bot] a 13 hostů