Stránka 1 z 1

4GB RAM & Windows 7

Napsal: 12 bře 2013 16:00
od blakexoticmaros
Ahoj všetci v počítači, nie v ntbk mám nainštalovanú RAM 4GB (2x2GB) a tiež mám nainštalovaný Windows 7 Profesional 32-bit.
Zobrazuje mi : Nainstalovaná pamäť : 4GB (využitelná 3,25GB)... Už som to pár krát "googloval" a zistil som že to robí práve ten 32bit. Tiež som videl rôzne návody a typy ako to oklamať, Napr. vytvorenie RamDisku avšak využitelná pamäť ostala stále na hodnote 3,25GB. Ďalej som sa dočítal o funkcii PAE ale to som neskúšal. A ešte nesmiem zabudnúť že som našiel nejaký PATCH s názvom 4GB 32bit RamPatch, ktorý som sa aj pokúšal aplikovať ale po kliknutí na .exe súbor sa nič nestalo. - Prosím poraďte mi a prípadne sem hoďte aj nejaké typy a názory, ďakujem :-)

Re: 4GB RAM & Windows 7

Napsal: 12 bře 2013 16:25
od MiliNess
4GB 32bit RamPatch, ktorý som sa aj pokúšal aplikovať ale po kliknutí na .exe súbor sa nič nestalo

Odviruj si počítač a smiř se s 3,25GB. PAE už budeš mít aktivní, interně tedy jádro využije celou fyzickou paměť.
Jestli ti to nestačí, nainstaluj 64 bitový operační systém.
Ten patch (pokud se nejedná o nějakého trojana) je dobrý, pokud máš více fyzické paměťi než 4GB. Taková paměť není ve 32 bitových edicích využita vůbec (ani s PAE).
Je to uměle zablokováno ze strany MS. Pokud se podíváš třeba na Windows Server 2003 R2 Datacenter Edition, je schopen využívat až 64GB fyzické paměti. Přesto ale budou mít procesy k dispozici stále pouze 4GB adresový prostor. To je prostě limit 32 bitové platformy a žádný patch ti na to nepomůže.

Re: 4GB RAM & Windows 7

Napsal: 12 bře 2013 17:03
od blakexoticmaros
Ďakujem, takže hovoríš že nie je žiadne reálne riešenie ako by sa to dalo oklmať ? A ohladom toho nó.. Tých 0,75GB je celkom slušné a dosť ma serie že už len keď mám vypnuté všetky aplikácie tak mám 20-30% využitej RAM. Takže keď chcem hrať nejaké náročnejšie hry napr. BF3, Crysis3 tak by sa celkom hodilo kompletných 4GB :smile:

Re: 4GB RAM & Windows 7

Napsal: 12 bře 2013 17:14
od MiliNess
RAM je zaplněná úmyslně, aby byla data rychle k dispozici. Pokud nějaká aplikace potřebuje blok paměti a v operační paměti není dostatek místa, správce paměti si ji obstará (např. uloží nepotřebná data na disk) Každá aplikace navíc může ve 32 bitovém režimu alokovat max. 2GB paměti (3GB ve zvláštním režimu) Část adresového rozsahu z těch možných 4GB si totiž ukousne jádro.
Abys to plně pochopil, musel bys nastudovat memory management, překlady virtuálních adres na lineární a fyzické, stránkování, segmentaci, seznamy paměťových stránek, PFN, VAD deskriptory a podobné věci.

Re: 4GB RAM & Windows 7

Napsal: 12 bře 2013 17:14
od Uziv00
Mno, celý problém je, že maximální adresace je 2^32. Jak už psal miliness, můžeš použít 64 bit. systém.
Ten vytvořený RamDisk můžeš použít pro ukládáni swap souboru.