Něco pro rodiče - omezení provozu počítače Vyřešeno

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Něco pro rodiče - omezení provozu počítače

Příspěvekod Martin63 » 08 úno 2014 21:08

petr22 píše:Neco podobneho skusil kolega na 15leteho syna.

Kdyz se poprve objevila hlaska, prohlasil ze VBS ve skole uz brali a sestrelil v taskmanageru vbs.exe a bylo po skriptu.

Nehněvej, ale takhle omezovat patnáctiletého syna... To se mi nezdá jako dobré řešení.


petr22 píše:Pocitac je silne lakadlo. Casem te dokonce bude zajimat jestli si tve dite nedopisuje s tim hodnym stryckem od naproti, co ma rad deti. A kdyz nebudes doma, budes chtit znat pravdu.

15-tiletý syn už má snad svůj rozum, ne? u malých dětí je to něco jiného...

Určitě by jsem nikdy svému dítěti nelezl do soukromí. Ať si má svůj počítač a já také svůj... (Byť starý). Pokud by potomek nosil pravidelně za 5, tak fajn... To samozřejmě beru. Problémem je hlavně to, že někteří rodiče jsou fakt neuvěřitelní tupci a dítěti omezují počítač pomocí rádobymocných softwarů na jednu hodninu týdně. A to dokonce i přes to, že má jejich syn dobré známky.

Po těch barákách, které jsem za život prolezl jako člověk, který instaluje lidem na domy Wi-Fi antény... Jsem se už nejednou setkal s velmi paličatými rodiči, kteří tyhle softwary přímo zneuživali. Když jsem v pokoji jejich dítěte nastavoval Wi-Fi router, tak jsem jeho rodiče požádal, aby mi šli pro pití. Tomu klukovi jsem rychle dal 40 GB HDD s nově nainstalovanými Windowsy. Hezky mi ten (16-tiletý) klučina děkoval.


Problémem je prostě to, že téměř žádný rodič nevyužije rady na PC-Help ku prospěchu. Většinou jsou to jen diktátorské žvásty, aby rodiče byli povíšeni nad dětmi. Málokterý rodič to využije k dobru, jak si vy v dobrém duchu myslíte...
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.

Reklama
Uživatelský avatar
cervcek
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2241
Registrován: leden 12
Bydliště: Vrchlabí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Něco pro rodiče - omezení provozu počítače

Příspěvekod cervcek » 08 úno 2014 21:14

Martine, ty musíš asi hodně nenávidět své rodiče viď?
Děkuju za vaše názory a rady. :thumbup:

Uživatelský avatar
Darth Vader
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 887
Registrován: září 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Něco pro rodiče - omezení provozu počítače

Příspěvekod Darth Vader » 08 úno 2014 21:15

Toho diktátora jdu hned nainstalovat, to jsem přesně potřeboval na začátku zkouškovýho.
„Vždycky než něco udělám, ptám se sám sebe: Udělal by tohle idiot? A když ano, nedělám to.” -Dwight Schrute
__It's time to #switch!__ |

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Něco pro rodiče - omezení provozu počítače

Příspěvekod guest » 08 úno 2014 21:16

Patnáctiletých synů kteří jsou blbý jak Tatra bláta znám asi 5. Znám i 3 co dospěli do 18 let a dnes mají insolvenci a přes mega dluhů a to jenom z důvodu, že je nikdo nehlídal a nevychoval.

Uživatelský avatar
hustoch
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 352
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Něco pro rodiče - omezení provozu počítače

Příspěvekod hustoch » 08 úno 2014 21:18

Kids Wars:Rodiče vrací úder! :D :D :D

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Něco pro rodiče - omezení provozu počítače

Příspěvekod Martin63 » 08 úno 2014 21:31

cervcek píše:Martine, ty musíš asi hodně nenávidět své rodiče viď?

Vůbec ne,
Své rodiče mám rád, protože mě dobře vychovali. Nikoliv však pomocí toho, že mi lecos zakazovali...
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Něco pro rodiče - omezení provozu počítače

Příspěvekod guest » 08 úno 2014 21:36

Martine, dobrou výchovu lze definovat mnoha způsoby. Tvůj úvodní článek něco napovídá.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Něco pro rodiče - omezení provozu počítače  Vyřešeno

Příspěvekod ITCrowd » 08 úno 2014 21:45

Tohle už je zcela mimo. Takže poslední komentář a zamykám.
Rodiče jsou zodpovědni za výchovu dítěte. A to i před zákonem. Jak jsem zmínil - zákaz počítače patří mezi dnešní tresty stejně jako dříve zákaz TV, fotbalu, domácí vězení atd.
Uvedený skript si neklade za cíl žádná sledování. Nechápu, proč o tom tady píšete.
Pokud byste se podívali, tak byste z kódu přečetli, že se nejedná o žádný absolutní zákaz, ale pouze o omezení času stráveného u počítače. A to prostě proto, že pokud omezím čas provozu počítače, pak je mi jaksi žinantní chodit upozorňovat ratolest, že už má PC vypnout (nemluvě o tom, že ono upozorňování celou atmosféru ještě spíše přiostří). Skript prostě tuhle práci udělá za mě s grácií a elegancí.
Nevím jak u vás, ale pokud já dostal zákaz, tak se o tom nediskutovalo. Až trest vypršel bylo vše jako dřív. Snaha dnešní generace všechno obejít, porušit (oje.at) atd. vychovává nynější mladé manažery, kteří nevědí co to je zodpovědnost, neumí ocenit dobrou práci, svou práci odfláknou, případně to co se musí udělat "delegují" na podřízené. Ušetřený čas pak tráví na netu, na fakebůku atd.
No a k Martinovi jen tolik, že jeho přehnaná reakce plyne z jeho nedostatečné informovanosti, nulovému společenskému přehledu, neznalosti zvyklostí, pravidel a zákonů. Pravděpodobně způsobené i tím, že zásadně nečte (jak už tu několikrát prohlašoval). Nečtení je samozřejmě jeho věc - ale sami vidíte kam to může vést. Nikdy nebude mít takový přehled, jako člověk sečtělý. Ale zato bude vědět o všech počítačových hrách a jejich misích.
Úplně poslední slovo zde už budou mít pouze moderátoři.
Zamykám.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • PC pro rodiče 10k bez OS Příloha(y)
    od metropolisCZ » 16 bře 2024 18:32 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    466
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    18 bře 2024 07:17
  • Upgrade CPU + něco dalšího?
    od extrem » 22 zář 2023 18:18 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    16
    2273
    od extrem Zobrazit poslední příspěvek
    25 zář 2023 18:59
  • Upgrade počítače Příloha(y)
    od davez2 » 26 lis 2023 11:51 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    14
    1785
    od BL!zZard Zobrazit poslední příspěvek
    29 lis 2023 16:16
  • Zapnutí počítače Příloha(y)
    od Bayani » 02 pro 2023 21:07 » v Problémy s hardwarem
    1
    680
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    02 pro 2023 21:15
  • Zamrznutí počítače
    od Balkany123 » 17 črc 2023 13:48 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    4
    2040
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    17 črc 2023 19:35

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů