Něco pro rodiče - omezení provozu počítače Vyřešeno

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Něco pro rodiče - omezení provozu počítače

Příspěvekod Martin63 » 08 úno 2014 20:20

Hovada, která zabraňují svým dětem na PC. Jiný výraz pro tohle raději nemám. Kdybych se vyjádřil lépe, dostal bych za to BAN! Raději nebudu pokoušet osud.
Ani bych se nedivil, kdyby jste sem dali návod na to, jak vytvořit keylogger s kterým by pak rodiče měli přístup do čehokoliv, kam se dítko z počítače přihlásí...

Navíc, kdyby dítko chtělo i přes tuto blbost na počítač, tak není nic jednoduššího, než si tam "tajně" dát Linux. Popř. pokud chci jen na internet, tak bohatě stačí boot přímo z CD/DVD, nebo flashky.

Přijde mi to tu jako sraz starých dědků, kteří závidí dětem to, že si "uživají počítače". Neskutečné...!!!


Je mi sice 27, ale kdybych měl být někdy tak senilní a dávat podobné ochrany na PC svému synovy => Zastřelte mě raději prosím.
Naposledy upravil(a) Martin63 dne 08 úno 2014 20:31, celkem upraveno 1 x.
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.

Reklama
Hlada
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 392
Registrován: květen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Něco pro rodiče - omezení provozu počítače

Příspěvekod Hlada » 08 úno 2014 20:27

Martin63 píše:ale kdybych měl být někdy tak senilní a dávat podobné ochrany na PC svému synovy => Zastřelte mě raději prosím.

Ok beru tě za slovo :-D
Intel i5 4690K, Asus Maximus Ranger, Asus HD7970 Matrix, Kingston HyperX 8GB, Seasonic S12II-620, Seagate Desktop SSHD 1TB, Samsung Evo 850 250GB, Zalman Z9 plus.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Něco pro rodiče - omezení provozu počítače

Příspěvekod ITCrowd » 08 úno 2014 20:34

Martin63 píše:Zastřelte mě raději prosím.

Rád. Můžeš přijet hned.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Něco pro rodiče - omezení provozu počítače

Příspěvekod petr22 » 08 úno 2014 20:34

vbs.exe = prejmenovany wscript.exe, ktery pouzivame abychom pomoci taskillu nesundali prihlasovaci a dalsi systemove skripty (taskkill wscript.exe sejme vsecko, taskkill vbs.exe sejme jen uzivatelske skripty). Klidne ti ukazu screenshot kde bezi 5x vbs.exe.

Nic to nemeni na tom, ze pri zobrazeni hlasky to jde zavrit taskmanagerem, coz dneska umi i sestilete dite.

Naopak rodice muzou mit slusne problemy kdyz ditko to vbsko trosku upravi a pouzije proti nim.

Co se kolegovi naopak osvedcilo je toto: http://www.diktatorek.cz/

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Něco pro rodiče - omezení provozu počítače

Příspěvekod Martin63 » 08 úno 2014 20:40

ITCrowd píše:
Martin63 píše:Zastřelte mě raději prosím.

Rád. Můžeš přijet hned.


ITCrowd:
Hmmm...
Příště budeme radit rodičům, jak nainstalovat do pokoje dítka počítačem řízené dveře, které se na dálku zamykají/odemykají. Nakonec to dopadne tak, že dítko bude potřebovat povolení už i na to, aby otevřelo dveře od svého pokoje. Nádhera! :wtf:

petr22: Program na to, aby se z rodičů stali opravdoví diktátoři... Také paráda! :thumbup:
Naposledy upravil(a) Martin63 dne 08 úno 2014 20:43, celkem upraveno 1 x.
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Něco pro rodiče - omezení provozu počítače

Příspěvekod ITCrowd » 08 úno 2014 20:43

ITCrowd píše: Kromě toho lze skript "zakomponovat" přímo do systému pomocí konzoly a klidně jej lze spustit např. se systémovými právy. Pak ho v taskmanageru nesestreli.

To že si přejmenuješ interpreter je tvoje věc. V normálních woknech vbs.exe neexistuje.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Něco pro rodiče - omezení provozu počítače

Příspěvekod guest » 08 úno 2014 20:45

Martin63 píše:Hovada, která zabraňují svým dětem na PC. Jiný výraz pro tohle raději nemám. Kdybych se vyjádřil lépe, dostal bych za to BAN! Raději nebudu pokoušet osud.
Ani bych se nedivil, kdyby jste sem dali návod na to, jak vytvořit keylogger s kterým by pak rodiče měli přístup do čehokoliv, kam se dítko z počítače přihlásí...

Navíc, kdyby dítko chtělo i přes tuto blbost na počítač, tak není nic jednoduššího, než si tam "tajně" dát Linux. Popř. pokud chci jen na internet, tak bohatě stačí boot přímo z CD/DVD, nebo flashky.

Přijde mi to tu jako sraz starých dědků, kteří závidí dětem to, že si "uživají počítače". Neskutečné...!!!


Je mi sice 27, ale kdybych měl být někdy tak senilní a dávat podobné ochrany na PC svému synovy => Zastřelte mě raději prosím.


Člověče ty by ses měl léčit!

Kód: Vybrat vše

 Hovada, která zabraňují svým dětem na PC. Jiný výraz pro tohle raději nemám.



Až ti dítě bude a nebo nebude chodit ze školy s kulema, anebo až šikanované třeba skočí z okna, pak možná
pochopíš.

Ale tobě je kolik?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Něco pro rodiče - omezení provozu počítače

Příspěvekod petr22 » 08 úno 2014 20:45

Ano, predpokladam ze ty svym detem zajistis pristup k pocitaci 24h denne - misto skoly, misto uceni, misto dovolene, misto vikendu a bude ti to uplne jedno........... hlavne jen zadne omezovani. Vysledkem bude to, ze budes mit u tech deti nulovou autoritu, kdyz je nechas delat cokoliv chteji.

Krome omezeni pristupu primo do pocitace zbyva ho nemit bud vubec nebo zamykat celou mistnost.

Pocitac je silne lakadlo. Casem te dokonce bude zajimat jestli si tve dite nedopisuje s tim hodnym stryckem od naproti, co ma rad deti. A kdyz nebudes doma, budes chtit znat pravdu.

Uživatelský avatar
cervcek
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2241
Registrován: leden 12
Bydliště: Vrchlabí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Něco pro rodiče - omezení provozu počítače

Příspěvekod cervcek » 08 úno 2014 20:54

Já si nemyslím, že by to bylo vůči dětem nějak nefér. Já sám jsem ještě dítě (16) a když dá rodič zákaz, tak je to prostě asi z nějakýho důvodu a PC bude tabu. Spíš mě docela zaráží, co pro to musí rodiče vymyslet a udělat. Když si dítě nenechají růst jak dříví v lese a vychovají ho, tak stačí říct NE a nemusí se něco takovýho řešit. Nehledě na to, že to dítě pravděpodobně přijde sem na fórum (nebo na jiné), založí pět témat a my mu tu pomůžeme.
Děkuju za vaše názory a rady. :thumbup:

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Něco pro rodiče - omezení provozu počítače

Příspěvekod guest » 08 úno 2014 20:56

Vždyť kontrola toho co dítě dělá je důležitá a to bez ohledu zda ho hlídám na klasickém pískovišti, anebo na takovém jako je třeba Facebook.

Jenom blb který děti nemá a ani je v rodině nezažil třeba jako strejda, jenom ten může napsat to co Martin63.

Uživatelský avatar
jerabina
člen Security týmu
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3647
Registrován: březen 13
Bydliště: Litoměřice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Něco pro rodiče - omezení provozu počítače

Příspěvekod jerabina » 08 úno 2014 21:02

Mně nikdy rodiče nějak takto radikálně počítač nezakázali.
Pouze mi řekli, kdy mám končit, popřípadě sem měl nějaký určený čas.
Ale to asi záleží na výchově. Když vidím ty 12ti letý děcka jak kouřej na zastávce tak se asi těžko daj zastavit rodičovskou domluvou.
Když nevíš jak dál, přichází na řadu prostudovat manuál!
HJT návod

Pokud neodpovídám do vašich témat v sekci HJT když jsem online, tak je to jen proto, že jsem na mobilu kde je studování logů a psaní skriptů nemožné. Neberte to tedy prosím jako ignoraci.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Něco pro rodiče - omezení provozu počítače

Příspěvekod guest » 08 úno 2014 21:08

Ono je to celkem prosté, nikomu když je mu 12 let se nelíbí, že mu rodiče něco zakazují. Když nám je 15 a jsme puberťácky spratci, pak je to ještě horší. Nicméně je třeba si uvědomit, že to rodiče nejen že za nás zodpovídají a jsou zodpovědní za naši výchovu, ale také že se o nás bojí.

Je třeba těm rodičům věřit!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • PC pro rodiče 10k bez OS Příloha(y)
    od metropolisCZ » 16 bře 2024 18:32 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    641
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    18 bře 2024 07:17
  • Upgrade CPU + něco dalšího?
    od extrem » 22 zář 2023 18:18 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    16
    2330
    od extrem Zobrazit poslední příspěvek
    25 zář 2023 18:59
  • Upgrade počítače Příloha(y)
    od davez2 » 26 lis 2023 11:51 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    14
    1921
    od BL!zZard Zobrazit poslední příspěvek
    29 lis 2023 16:16
  • Zapnutí počítače Příloha(y)
    od Bayani » 02 pro 2023 21:07 » v Problémy s hardwarem
    1
    768
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    02 pro 2023 21:15
  • Zamrznutí počítače
    od Balkany123 » 17 črc 2023 13:48 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    4
    2195
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    17 črc 2023 19:35

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů