reinstalace win xp?

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

jardanos
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: březen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

reinstalace win xp?

Příspěvekod jardanos » 06 bře 2007 10:46

dobry den
mam takovyto problem. Zkazila se mi zakladni deska pc. Po vymene za jinou (jiny chipset) mi nenajedou windowsy XP Home. Pc se stale restartuje. Dal jsem tedy opravu systemu pomoci opravne instalace win xp. nakopiruji se mi vsechny soubory a kdyz probiha instalace zarizeni PC se vzdy restartuje a znovu nabiha instalacni program. Predpokladam ze je to kvuli ovladacum stare desky. Lze nejak vnutit windowsum nejake standartni ovladace, aby se dokoncila reinstalace(abych se dostal do windows).
pozn. do nouzoveho rezimu se take nejde dostat.

Dekuji

Reklama
Uživatelský avatar
franticek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 435
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod franticek » 06 bře 2007 10:55

Před změnou desky je vždy dobré odinstalovat ovladače od desky - hlavně ide. Každá deska používá jiný hall souubor - HW abstrakci a pokud není identická, tak musíš vždy přeinstalovávat. V tvém případě je možná nejjednodušší vzít disk k někomu jinému, překopírovat data z c: a poté formát a spustit novou instalaci. Mi se oprava systému po výměně desky jednou povedla, podruhé ne.

jardanos
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: březen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod jardanos » 06 bře 2007 11:01

problem byl v tom ze havarii desky jsem nepredpokladal takze tam stare ovladace zustaly. potreboval bych rozjet ty puvodni windowsy jelikoz tam mam programy ke kterym nemam instalacky a celkem je potrebuji. Lze ty spatne ovladace odstanit nejak jinak Popr. vnutit nejake standartni ovladace, abych to rozjel?

dekuji

jardanos
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: březen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod jardanos » 06 bře 2007 11:48

lze dat treba hdd do jineho PC a smazat z nej nejake soubory ovladacu stare desky? Lze nejak editovat registr kdyz dam HDD do jineho PC?

Dekuji

Uživatelský avatar
franticek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 435
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod franticek » 06 bře 2007 13:29

Obávám se, že běžným způsobem registry v jiném pc nezedituješ. Existují ale administrátorské cd, pomocí kterých se dá nabootovat do systému a připojí tě to i k registrům - jako je třeba ERD, více info na

Kód: Vybrat vše

www.winternals.com

jardanos
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: březen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod jardanos » 06 bře 2007 16:14

tak uz jsem to vyresil. uz to bezi. Dal jsem HDD do jineho PC a smazal (presunul jsem je na jiny disk) jsem tam vsechny ovladace v adresari C:\windows\system32\drivers
Pak jsem dal HDD zpet a spustil reinstalaci a vse jitz probehlo bez problemu do konce. Po rozbehnuti windows jsem pak nakopiroval soubory zpet (krome tech ktere mely v nazvu SIS - jelikoz stara deska mela chipset SIS) a vse jiz bezi bez problemu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Win Reinstalace
    od ArthurD » 19 čer 2023 11:08 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    880
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    19 čer 2023 13:50

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů