Software na win 98-XP a VIsta

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Software na win 98-XP a VIsta

Příspěvekod liborek » 21 bře 2007 23:11

Momentálně mám na compu XP a 98 dohromady.Ovšem už potřebuji opravdu hodit všechno na NTFS a tím o ty 98 přijdu.Plus chci koupit tak do půl roku nový počítač s deskou která už taky 98 nepodporuje a zřejmě, pokud už bude česky , s Vistou.Ikdyž možná koupím opět XP,jsem na ně nějak zvyklý.Opravdu neexistuje nějaké řešení jak si pouštět hry a vůbec starší soft než dva počítače?Není to trochu podraz na lidi.Pořád se zde brojí proti warezu,ale kupovat dřív za velký prachy hry a teď si je ani nemoci pustit :evil: Zatím to řeším těma 98 ale co potom.Nešlo by to třeba pomocí samostatnýho harddisku..Ovšem nevím co potom s tím boardem :cry: Starý počítač jsem už slíbil neteři a tu nemůžu zklamat :? Snad mi nezbude než kupovat dva počítače jeden starší na98 a jeden novější.Ku..a copak kradu!Už tu něco takovýho bylo v řešení ,já jen jestli někdo nemá něco novýho :smile:

Reklama
Uživatelský avatar
xalfons2
Level 3
Level 3
Příspěvky: 541
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod xalfons2 » 22 bře 2007 03:50

Microsoft Virtual PC 2007 1.0

Tento program umožňuje v počítači s operačním systémem Microsoft Windows vytvořit samostatné nezávislé virtuální počítače, které emulují využití hardwaru samostatného fyzického počítače. Namísto instalace operačních systémů do několika fyzických počítačů nebo instalací více operačních systémů v jednom počítači je možné nainstalovat požadované operační systémy do jednotlivých virtuálních počítačů.

V jednom fyzickém počítači je možné současně spustit několik operačních systémů. Využití je zřejmé, např. pro technickou podporu či podporu starších aplikací, které pod novým operačním systémem nefungují.

Ke stažení tady:
http://ftp1.stahuj.cz/bbd3b26f24df5578a ... /setup.exe

nebo tady:
http://www.microsoft.com/downloads/deta ... laylang=en
AMD 64 X2 5600+, Gigabyte GA-MA69G-S3H, 4GB DDR2 800Mhz Patriot, Radeon Saphire HD 4670 GDDR3 512MB, 750GB + 200 GB WD, Akasa 400W

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod liborek » 22 bře 2007 20:04

Dík tak to si stáhnu a potom vyzkouším.Ovšem jak to bude pracovat pokud jde o tu základní desku?

Uživatelský avatar
aproch
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 263
Registrován: leden 07
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod aproch » 22 bře 2007 20:21

Nebo vytvořit třeba PQ Partition Magicem + PQ Boot Magicem samostatný oddíl FAT32 pro W98 na disku a potřebný OS zavádět při bootování PC, bez emulace. Problém ale asi bude s ovladači pro W98 na nových komponentách.

Uživatelský avatar
James_Radlle
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 820
Registrován: únor 07
Bydliště: Far Far Away
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod James_Radlle » 22 bře 2007 20:41

Ja mam pocit ze vetsina softu co je urcena pro w98 by mela fachat i na xp, pokud to neni soft za krale klacka (W95, 3.1). Pak to problem je. Kazdopadne si myslim ze osetreni pripadu, ze ti to nebude fungovat, se par najde.
Počítač: ANO! :bottle:

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod liborek » 22 bře 2007 21:32

Tak pod XP nejede dost věcí a nejsou zase tak staré.Nejedou buď vůbec nebo musí člověk nastahovat hromadu patchů apod.Teď si zrovna nevzpomenu který konkrétně...Kluk má třeba rád Team Factor...No to je jedno.Ale pořád jsou zde rady ,a jsem za ně rád,jak to různě rozjet přes oddíly apod.Jenže znovu se ptám,jak to bude s tou deskou která má přímo napsáno,že NEPODPORUJE WIN98.Pomůžou TAM tyhle věci?

Uživatelský avatar
Elusive
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2123
Registrován: srpen 06
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Elusive » 22 bře 2007 22:38

Pokud tvůj MB nepodporuje Win98, je jediná šance ve virtuálním PC. Ovšem výsledek nezaručuju - nemám zkušenost.

Uživatelský avatar
Regulus
Level 1
Level 1
Příspěvky: 98
Registrován: březen 05
Bydliště: Praha2
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Regulus » 25 bře 2007 07:50

Já mám taky zkušenost, že i hodně starý soft funguje dobře i pod XP
Konkrétně mám na mysli planetárium Albireo, který je psaný ještě pro DOS 8)
No a běhá jako Ben Jonhson!!! :D

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod liborek » 25 bře 2007 09:00

Některý hodně starý funguje a některý ne zase moc starý nefunguje :cry:Mě jde o ty co nefungují abych je moh používat :?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jaké náležitosti by měl splňovat software, když ho chci „vydat“?
    od Grander » 27 čer 2023 16:25 » v Programování a tvorba webu
    4
    1753
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    27 čer 2023 22:34

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 hostů