Prosim pomozte!!!

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 17 úno 2005 13:36

Lummox: Jakou máš tu zvukovou kartu - je integrovaná přímo na základní desce?? A typ?

Zrovna tento týden jsem se potýkal s problémem při instalaci zvukové karty - nejnovější ovladače způsobovaly chybu, po instalaci starších bylo vše ok - doporučuji zkusit starší verzi!
Rimms

Reklama
Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 17 úno 2005 13:46

Tak malá změna, zkusil jsem si vyhledat, o co se knihovna advpack.dll opravdu stará a zde je výsledek:

http://www.auditmypc.com/process/advpack.asp


advpack.dll



advpack.dll - Here is the scoop on Advpack Library. The big question: what is advpack.dll and is it spyware, a trojan and if so, how do I get rid of Advpack Library?
advpack.dll (Advpack Library) - Details

The library file advpack.dll is required for windows to operate. It is used by windows to verify .inf files. If advpack.dll is unavailable, windows will not function correctly.



advpack.dll is flagged as a system process and does not appear to be a security risk. However, removing Advpack Library may adversly impact your system.

The Spy Bot database currently registers advpack.dll to Microsoft.

This is part of Microsoft Windows.

Whenever you have a concern about a file like advpack.dll, feel free to visit our free spyware removal page to help verify your file is not a security risk.

The Spy Bot database is updated often, but inaccuracies may still exist, often caused by viruses named after valid files such as Advpack Library. Always verify your results just to play it safe.
ADVPACK.DLL - Disclaimer

Every attempt has been made to provide you with the correct information for advpack.dll or ADVPACK LIBRARY. Many spyware/malware programs use filenames of usual, non-malware programs. If we included information about a file that is inaccurate, we would greatly appreciate your help by dropping us a comment and we'll promptly correct it.

You should verify the accuracy of information we provided about advpack.dll. Advpack Library may have had a status change since this page was published.


Čili chápu-li to dobře, advpack.dll používají Windows k ověřování .inf souborů. Odinstalací tebou zmiňovaného software mohlo dojít k poškození této knihovny a myslím si, že by stálo za to zkusit nakopírovat tenhle soubor z jiných Windows - napiš mail, pošleme ti ho a uvidíme.
Rimms

Lummox
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: prosinec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Lummox » 17 úno 2005 18:34

muj email je: erebos@email.cz predem diky moc!
jinak mam Soundblaster Live!, ale na desce mam i integrovanou - kdyz se kouknu do spravce zarizeni, tak je tam jedno nezname zarizeni - Řadič jednoduché komunikace pro sběrnici PCI- ktery nevim co je a ani k nemu nemam ovladace- kdyz si je dam najit automaticky, nic mi to nenajde a jeste se to kousne - at dam storno, nbeo zpet- stale hleda a hleda...
Umístění: Patice PCI 4 (Sběrnice PCI 0, zařízení 11, funkce 0) - mozna ze by to mohlo byt ono... - neda se nejak vypnout zvukovka integrovana na desce? na desce by jeste mela byt sitovka- ale sitovou kartu mam nalezenou SiS 900 PCI Fast Ethernet Adapter, tak nevim.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 17 úno 2005 18:52

Integrovaná zvukovka se dá zakázat v biosu, pokuď máš soundblastera každopádně to udělej. Tak ke který zvukovce máš teď teda připojený repráky? Pokuď by si s tím biosem nějak nevěděl tak se pokus napsat přesnej typ desky...
Soubor sem odeslal...

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 18 úno 2005 00:24

Lummox: Přes co se připojuješ k internetu? Pomocí modemu asi ne viď? Protože tebou zmiňovaný problém ve správci zařízení - Řadič jednoduché komunikace pro sběrnici PCI - se týká právě modemu.
Nemusí to s naším problémem nijak souviset, ale může......jestli ho nepoužíváš, tak ho jednoduše zakaž (pravým tlačítkem na něj a dát zakázat) no a pokud ho potřebuješ, napiš typ desky a nějaký ten driver se najde.
V BIOSu by se měla zvukovka vypínat snad v Peripherals..

Miras: díky za odeslání, uvidíme co to udělá..
Rimms

Lummox
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: prosinec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Lummox » 18 úno 2005 07:36

Miras: diky za soubor, SP2 mam, ale pres to ta knihovna problem nevyresila :o(
Repro je zapojene na SB. Ten presny typ desky zjistim kde? :oops:
Rimmer: Pripojuju se pres sitovku na ADSL modem. Ten klasicky modem jsem dal zakazat, ale opet bez vysledku :o(

ted zkusim jeste zrusit tu zvukovku...

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 18 úno 2005 10:12

Typ desky bejvá většinou psanej přímo na desce, ve woknech jen s použitím nějakýho softu, teď mě nic nenapadá. Možná SiSoft Sandra. V biosu se podívej po něčem jako Integrated Peripherials, položka OnBoard AC97, nebo něco takovýho. Tohle platí pro AMI bios, AWARD to bude mít úplně jinak.

Lummox
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: prosinec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Lummox » 18 úno 2005 14:41

ted jsem prochazel comp a nasel jsem nejake divne soubory primo u mne a nevim, jestli s tim treba nesouvisi:

C:\Documents and Settings\Martin\ErrorLog - textovy dokument
C:\Documents and Settings\Martin\intlname.ols
C:\Documents and Settings\Martin\NTUSER.dat

dal bych je sem ke sdileni, ale to asi toto forum nepodporuje...

Lummox
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: prosinec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Lummox » 18 úno 2005 20:14

Premyslel jsem a premyslel cim by to mohl byt- a vzpomnel jsem si, ze jsem nekdy pocatkem tohoto roku experimentoval s vyladenim PC, aby slapalo rychleji - jednou z veci, co jsem delal bylo odstraneni Windows Messengera, ktery mne stale otravoval - to jsem delal podle navodu z PCTUNNINGU - kdyz jsem to ted prohlizel, tak toto odstraneni vyzadovalo praci s knihovnou advpack.dll, se kterou jsou ted potize- tto by mohlo mit souvislost, ne???
I kdyz je mi divne, ze to skoro 2 mesice slapalo bez problemu- az ted...

Zde je odkaz na to, co jsem delal - bod 7:
http://www.pctuning.cz/titulnistrana/la ... rtId=20618

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 19 úno 2005 20:34

Na těch souborech nebude nic zvláštního a jestli to má nějakou souvislost s tím odinstalem messengeru tak to teď budeš těžko napravovat.
Ale jak si dával ten link na pctuning, zaujal mě krok 6. Vyzkoušej to...

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 21 úno 2005 14:07

Lummox: tvůj probém by se dal definovat jako jeden z těch špatně řešitelných. Bohužel nefungují žádné obecné postupy - výskyt chyby (co se zobrazuje) je ojedinělá a obávám se nejhoršího, že se reinstalu Windows nevyhneš :? Škoda - tak nějak mě nenapadá další postup, mohlo by to být čímkoliv...
Rimms

Lummox
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: prosinec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Lummox » 21 úno 2005 17:42

OK, uz se na to psychicky pripravuju!! :smile:
Ted mam teda jeste jeden dotaz- pomuze oprava windows? nebo jak se jmenuje ta vec, jak se vlastne preinstalujou windowsy, ale programy a nastaveni zustanou stejna??
kdyz nainstaluju NOVE windowsy a ty budou jine verze, nez puvodni - sice oboji XP, ale driv Home SP1 a dodany SP2, nyni Proff SP2 - a budu chtit zachovat svuj profil- pujde to? Jde mi o to, aby se mi nejak nesmazaly data, co jsou nyni v mem profilu (C:\Documents and Settings\Martin\...) protoze druhy disk nemam tak velky, aby vse pojmul- chtel bych se vyhnout formatovani disku... takze staci treba jen data presunout do nejakeho adresare, primo na dsku C??? Napr: C:\Data\... ???


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Prosím nacenění
    od DarF » 18 kvě 2023 10:18 » v P: Hardware
    7
    1857
    od Baggy Zobrazit poslední příspěvek
    20 kvě 2023 20:31
  • Prodej PC - prosím o nacenění
    od bereline » 18 črc 2023 20:46 » v P: Hardware
    2
    1948
    od bereline Zobrazit poslední příspěvek
    19 črc 2023 11:10
  • Prosím o kontrolu - PC Na fortnite pro borce (11 let)
    od jkorner » 02 lis 2023 14:15 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    16
    1263
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    03 lis 2023 15:01
  • Nové herní PC do 45k, prosím o kontrolu
    od JohnyyGO » 15 úno 2024 20:42 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    13
    905
    od JohnyyGO Zobrazit poslední příspěvek
    16 úno 2024 16:00
  • Nové herní PC, prosím o vyjádření
    od Andrewek » 14 úno 2024 08:21 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    17
    1108
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    16 úno 2024 11:46

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DotNetDotCom.org [Bot] a 18 hostů