Windows nenaběhne a PC se stále restartuje.

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Vašek
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: leden 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Windows nenaběhne a PC se stále restartuje.

Příspěvekod Vašek » 29 bře 2007 07:05

Přiznám se, že nevím co se stalo, ale potřeboval bych poradit, jestli jde o chybu XP Windows a je teda potřeba přeinstalovat nebo je to v hardwaru a v tom případě je počítač ještě v záruce.
Všechno probíhalo v pohodě. V poslední době byla někdy ikonka AVG-čka prošedlá, tak stačilo počítač restartovat a zase bylo všechno v pořádku. Jenže včera už to nenaběhlo. Dostanu se akorát k nabídce, v jakém režimu mám windows spustit.
Když vyberu normální mod, začnou windows nabíhat, ale jak tam běhá ten "teploměr" tak nedoběhne do konce, pak proskočí modrá obrazovka, text co na ní je nestihnu přečíst, protože se to bleskurychle zase restartuje. Když dám nouzový režim. Vyběhne mi hafo řádků toho to znění:
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS\system32\Drivers\ a zde je uveden nějaký systémový soubor. Dole pod tím se objeví co si o tom, že mám zmáčknout ESC jestliže chci přeskočit Loading SPTD.sys - ať to zmáčknu nebo né, stejně tam proskočí morá obrazovka a opět se to restartuje.
Zkusil jsem tam dát instalační CD-čko Windows, ale odmítá to udělat cokoliv, že prý jsou v poítači novější drivery a opět se pouze restartuje. Jestli někdo tušíte čím by to mohlo být, tak mi prosím poraďte. Předem díky.


PS: Cca poslední půlrok se tak jednou za měsíc ři restartu spouštěl CHeck disk, tak se bojím jestli není chyba v hardisku, ten počítač mám rok, takže je ještě v záruce.

Reklama
Uživatelský avatar
franticek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 435
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod franticek » 29 bře 2007 09:38

Stáhni si někde nějaké spouštěcí live cd - buď linuxové nebo Bart'cd a podobně a jukni se na soubor boot.ini(c:\boot.ini), jsou tam nesmysly - popřípadně ho tu hoď i s konfigurací disků a instalací xp(kolik hdd a jaké oddíly, kolik instalací OS a na kterých oddílech/discích). Nejjednodušší bude, když disk vytáhneš a vrazíš k někomu jinému do pc.

Vašek
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: leden 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Vašek » 29 bře 2007 12:31

No a v tom je právě ten zakopaný pes. Počítač je zaplombovaný páskou. Potřeboval bych rozhodnout jestli je to software nebo hardware, co je špatně. Hardware můžu reklamovat. Se software bych si musel poradit jinak. No, alespoň zkusím tvojí radu. Díky moc.

Uživatelský avatar
franticek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 435
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod franticek » 29 bře 2007 12:36

Tak to live cd.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 29 bře 2007 16:16

Neinstaloval jsi těsně před tím problémem DaemonTools, nebo jiný program s virtuální mechanikou?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Vašek
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: leden 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Vašek » 30 bře 2007 07:00

No stáhnutý ho mám na disku, ale nakonec jsem ho neinstaloval ani nespouštěl, protože se to vyřešilo jinou cestou. :-)))
Nejhorší je, že když chci obnovit nebo znovu instalovat Windows, tak mi to hodí tuhle anglickou hlášku:

"Setup did not find any hard disk drives installed in your computer.

Make sure any hard disk drives are powered on and properly connected to your computer, and that any disk-related hardware configuration is correct. This may involve running a manufacturer-supplied diagnostic or setup program.

Setup cannot continue. To quit setup ....... "

Dneska to zkusím někam vzít a snad to nebude stát milión. :-)

Uživatelský avatar
franticek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 435
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod franticek » 30 bře 2007 08:34

A v biosu disk vidíš?

Vašek
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: leden 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Vašek » 30 bře 2007 09:30

Tam právě disk vidím a vlastně i ty Windowsy mají snahu nabíhat, než spadnou do restartu. :-)))) Jde mi z toho hlava kolem. :-)))

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 30 bře 2007 14:20

Pokud nemáš bednu zaplombovanou (pozor na záruku), podívej se na kabely k disku a mechanikám a to jak na datové, tak i napájecí a to na straně disku a mechanik i na základní desce. Může to být chybně zasunutý kabel, nebo i vadný.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 30 bře 2007 17:29

Problém je v tom, že systém nemůže nalézt systémový disk a proto nenajedou Winy. Jestliže nemůžeš do bedny kvůli záruce, nezbude Ti nic jiného než reklamovat Máš-li na disku systém FAT32, zkus si půjčit systémovou disketu WIN98 (tedy pokud máš disketovou mechaniku) a nabótovat z ní a mrknou se zda je disk C funkční.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
jkmaxfli
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1427
Registrován: březen 07
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

1

Příspěvekod jkmaxfli » 30 bře 2007 19:37

MÁŠ V TAHU GRAFICKOU KARTU,SHOŘELA TI A TO MYSLÍM VÁŽNĚ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!pětkrát jsem to zažil to samé co popisuješ a jednou se to stalo i mně!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vašek
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: leden 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Vašek » 02 dub 2007 12:06

- počítač je v záruce a tudíž zaplombovaný, takže hardisk vytahovat nebudu. Ale jelikož už mi běhá víc než třičtvrtě roku a bez problémů, tak očekávám, že kabely budou v pořádku.

- jelikož při spuštění začne windows nabíhat, předpokládám, že se načítá z disku, tím pádem tam část systémových souborů zřejmě je. Nejspíš bude chyba někde v bootovacím sektoru. Otázkou zůstává, zda je to vinou špatných clusterů na disku, či nějaká softwarová chyba přehrála tuto oblast jinými daty.

- Zkusím sehnat to Live CD a prošetřit to tím to způsobem. Díky za snahu už v tom mám jasněji.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • rtx 3070 je stále na 50-60 C
    od Kvido14 » 03 úno 2024 11:54 » v Problémy s hardwarem
    2
    624
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 12:30
  • PC po vypnutí stále běží
    od Donator_HD » 07 pro 2023 00:25 » v Problémy s hardwarem
    0
    1556
    od Donator_HD Zobrazit poslední příspěvek
    07 pro 2023 00:25
  • Program se stále ptá na spuštění při startu OS
    od Karrex » 17 pro 2023 15:09 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    1288
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    19 pro 2023 18:50
  • Potřebuji ikonu, aby byla stále zobrazena
    od Minapark » 14 dub 2024 12:32 » v Windows 11, 10, 8...
    8
    1616
    od Minapark Zobrazit poslední příspěvek
    17 dub 2024 07:52
  • PC po vypnutí stále běží (větráky, periferie, HDD)
    od Kvp2 » 06 pro 2023 00:47 » v Problémy s hardwarem
    10
    2920
    od Kvp2 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 00:12

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů