Stránka 1 z 2

Windows Vista - po aktualizaci končí modrou smrtí

Napsal: 16 lis 2014 10:58
od marek094
Dobrý den,
Včera ráno jsem nainstaloval nové aktualizace systému Windows Vista Home Preminum. Vše v pořádku. Večer vypadly pojistky, ale počítač šel normálně zapnout. Vše v pořádku. Pro asi hodině se najednou objevila modrá obrazovka smrti. Poté vždy, když se snažím počítač zapnout (opravou systému, obvyklým způsobem, nouzovým režimem) tato obrazovka naskočí tak do minuty. Poté se PC opět restartuje.. Když se snažím kouknou na soubory nebo programy nevšiml jsem si, že by něco chybělo.. (HDD asi není úplně nefunkční)
Chybová hláška (pravděpodobně je pokaždé trochu jiná, píšu poslední číslice za nulami):

Kód: Vybrat vše

systém windows se nepodařilo spustit. příčinou mohou být nedávné změny...
windows STOP 74 (3, 2, 0, 14C)

Nevíte v čem by mohl být problém? Chyba softwaru nebo hardwaru?
Děkuji moc za radu a pomoc.

Re: Windows Vista - po aktualizaci končí modrou smrtí

Napsal: 16 lis 2014 11:10
od Oxxid
Často způsobeno poškozením registru. Při spouštění počítače mačkej F8 a vyber možnost "poslední známá funkční konfigurace". Pokud to nezabere tak bych se pokusil o opravu systému pomocí instalačního média.

Re: Windows Vista - po aktualizaci končí modrou smrtí

Napsal: 16 lis 2014 11:26
od marek094
Děkuji za pomoc.
Zkoušel jsem "poslední známá funkční konfigurace", nicméně asi to vybralo nouzový režim a dopadlo to opět modrou smrtí..

Re: Windows Vista - po aktualizaci končí modrou smrtí

Napsal: 16 lis 2014 11:44
od forjoyrider
Nástroj Obnovení systému by mohl pomoci.
A jestli nepůjde spustit z pevného disku, tak zkusit z DVD.

Re: Windows Vista - po aktualizaci končí modrou smrtí

Napsal: 16 lis 2014 11:49
od marek094
To mě napadlo.. ale v nouzovém režimu selže průzkumník a hned po něm nastane modrá smrt .. tohle nestíhám spustit..

--- Doplnění předchozího příspěvku (16 Lis 2014 11:54) ---

Právě jsem zkusil spustit windows z "recovery disku", který jsem našel. Zatím je na obrazovce už asi 5 minut nápis "Windows is loading files..." tak nevím jestli mám čekat nebo co mám čekat.

Re: Windows Vista - po aktualizaci končí modrou smrtí

Napsal: 16 lis 2014 12:00
od Oxxid
@marek094: Jestli se Ti sype pruzkumnik (explorer.exe) tak to muze byt i vaznejsi problem kde bude potreba reinstalace OS.

Re: Windows Vista - po aktualizaci končí modrou smrtí

Napsal: 16 lis 2014 12:06
od marek094
Nevíte, jak dlouho řádově by to mělo načítat ty soubory? Načítá je to pořád, nebo se to alespoň tak tváří..

@Oxxid: Pokud by to chtělo reinstalaci OS, co bych potřeboval? Instalační DVD s Vistami jsem nenašel.. nicméně mám zkušenosti s instalací Ubuntu.

Re: Windows Vista - po aktualizaci končí modrou smrtí

Napsal: 16 lis 2014 12:09
od Oxxid
Pro reinstalaci Windows Vista budes potrebovat instalacni DVD Windows Vista :smile: Jestli chces Linux tak tam klidne dej Ubuntu. Nepodarilo se ti to ani obnovit pomoci bodu obnoveni?

Re: Windows Vista - po aktualizaci končí modrou smrtí

Napsal: 16 lis 2014 12:13
od marek094
Všechno co jsem zkoušel jsem napsal.. "poslední známá funkční konfigurace" nefunguje..
Má cenu čekat pořád na "Windows is loading files..."? Načítá se to už přes 20 minut.. je to normální, nebo se na to mám vykašlat?

Resp. co mám udělat pro "bod obnovení"?

--- Doplnění předchozího příspěvku (16 Lis 2014 12:30) ---

Ještě postřeh. Při spouštění:
Detecting IDE drivers:
IDE Chanel 0 Master: Samsung HD252HJ
IDE Chanel 0 Slave: None
IDE Chanel 1 Master: Optiarc DVD RW AD-52
IDE Chanel 1 Slave: None

Mohlo by to nějak souviset?

Re: Windows Vista - po aktualizaci končí modrou smrtí

Napsal: 16 lis 2014 12:38
od MiliNess
Jak již ti psal Oxxid, je to poškozená větev registru (System).
Zkus nabootovat z Hirens Boot CD (nebo jiného Live CD, lze použít i příkazový řádek Nástrojů pro opravu systému na instalačním DVD, či recovery disku),
soubor C:\Windows\System32\config\system nahraď souborem C:\Windows\System32\config\RegBack\system.
Také se podívej, zda máš ve spouštěcím svazku dostatek místa.

Re: Windows Vista - po aktualizaci končí modrou smrtí

Napsal: 16 lis 2014 13:30
od marek094
@MiliNess: Šlo by prosím trochu rozvést jak se dostat k příkazovému řádku z recovery disku?

Re: Windows Vista - po aktualizaci končí modrou smrtí

Napsal: 16 lis 2014 13:37
od MiliNess
Nabootovat z Recovery disku->Opravit tento počítač->přeskočit automatickou opravu->Spustit příkazový řádek:
copy x:\Windows\System32\config\system x:\system.bak
copy x:\Windows\System32\config\RegBack\system x:\Windows\System32\config\system
potvrdit přepsání souboru
x je písmeno spouštěcího svaku (svazku kde je složka Windows). Nemusí to být nutně C:, při spuštění recovery disku mu může být přiděleno jiné písmeno.
Lze zjistit např. příkazem DIR nebo v nástroji DISKPART - LIST VOLUME