Stránka 1 z 1

Reboot and select proper boot device

Napsal: 27 led 2015 10:45
od Kasandra
Zdravím. Mám laptop Toshiba Satellite C50-B-13T, Windows 8.1 . Včera jsem koukala na film na Youtube a současně mi někdo volal na Skype, na něco jsem blbě klikla, začal restart, já to vypla natvrdo, pak jsem zkoušela obnovení a protože se nic nedělo, přerušila jsem to, a teď už to nenajíždí jen hlásí : Reboot and select proper boot device. Koupila jsem ho v září, ale žádný cd součástí nebylo. Zmatkuju, dělám jednu nesmyslnou reakci za druhou, prosím o radu, co s tím? Děkuju.

Re: Reboot and select proper boot device

Napsal: 27 led 2015 11:06
od guest
Systém nevidí HDD. Nastav v Biosu HDD jako primární na bootování. Možná se ti ta nabídka objeví před startem Win na displeji. F2, F12 apod.

Re: Reboot and select proper boot device

Napsal: 27 led 2015 12:07
od wattmetr
V první řadě v BIOSu zkontroluj, zda ten HDD je vidět. Jestli ne, nastavení bootování je momentálně k ničemu a je třeba ten HDD zviditelnit.pokud ho nechceš vyndavat, napadá mě jen použít nějakou live distribuci Linuxu, nabootovat a zjistit, zda se ten Tvůj HDD ukáže a co je s ním.
Klidně ale ještě počkej, možná někdo přijde s podstatně lepším nápadem.