Malý problém s WMP, ale nikdo není schopen poradit. HELP!

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Eles
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: červenec 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Malý problém s WMP, ale nikdo není schopen poradit. HELP!

Příspěvekod Eles » 03 črc 2007 01:24

Nadepsal jsem to téma takhle hloupě, místo přesné specifikace, protože už jsem úplně zoufalej, a chci zajistit, aby si to přečetlo co nejvíc lidí. Zapřísahám vás, kdo se trochu vyznáte ve Windows a registrech a/nebo WMP, prozkoumejte to trochu, protože už z toho šílím...

Takže jde o Windows Media Player Library a MKV soubory.

Ještě odbočím: už jsem se ptal asi v 10ti fórech a dostal 1 (slovy: JEDNU) povrchní odpověď na Doom9.org. Připadá mi, že nejde o tak záludnou věc, aby to někdo neuměl vyřešit, no zkrátka to zkouším položit tady, a teď se pokusím, co nejlíp uvést tu potíž.

WMP11 má docela dobrou knihovnu, líbí se mi, chci ho proto používat.
Mám nainstalovány poslední verze Haali Media Splitteru a ffdshow, takže mi funguje vše co potřebuji.
V tý knihovně je pět kategorií médií, podstatný teď jsou Video a Other Media.
Avi, Wmv, Asf se standartně řadí do kategorie Video, Mkv, Mp4 a další nepodporované containery do Other Media.
Já bych chtěl ale všechny tyhle videosoubory do jedné kateorie.
Zatim jediný způsob co jsem objevil jak toho docílit je klíč v registru HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MediaPlayer \MLS\Extensions, v němž vytvořím novou položku mkv=video (případně další). Potom se i Mkv ukládá do Video kategorie knihovny.
Ale co se nestane... Když v té knihovně kliknu na ten Mkv soubor, začne se přehrávat, ale nejde v něm "seekovat" (nevím teď český ekvivalent, prostě posunout se třeba doprostřed toho videa). Když se to zkusí, video skočí zase na zažátek. Vůbec tam ani neni dole ten posuvníček.
ZATÍMCO, když to samé video spustím odjinud (Explorer, Total Commander), WMP ho začne přehrávat úplně stejně a seekovat lze. Avi, Wmv, Asf fungují pořád ok, jenom ty, které jsem tam násilně donutil přejít taky (Mkv) se všechny chovají takhle, ať je v nich obsah v Divx nebo x264. Je to prostě tim containerem.
Ale POZOR, když zruším tu položku registru, mkv soubory se opět zařazují do Other Media a odtamtud se pouští zcela správně a seekovat v nich lze.
Takže totálně nechápu, co je tak rozdílného ve spuštění souboru z knihovny oproti externímu, resp. z jedné nebo druhé kategorie.

Snad jsem to vysvětlil polopatě pochopitelně. Zkrátka, co mám dělat, abych měl všechny videa v jedné kategorii a zároveň všechna fungovala správně, když se z té knihovny spustí? Nebo ocením i vysvětlení v čem je problém a na co bych se měl zaměřit.

Ta jediná odpověď, co jsem dostal vypadal takto: "That's a DirectShow filter problem. Either change the filter you're using or get the developer to fix the issue on their end. The same thing happens to FLAC files in WMP because the DS filters are poorly written."
To je mi divný, protože jak řikám, při všech ostatních variantách spuštění to seekuje v pohodě.
Najde se tu někdo chytrý, kdo mi pomůže nebo dopadnu jak sedlák u Chlumce stejně jako 9krát předtim, kde si to akorát 1000 lidí přečetlo a nikdo neodpověděl--- 8)

Reklama
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Potřebuji poradit se zvukem HDMI z PC do AV receiveru
    od jkmaxfli » 20 led 2024 20:27 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    18
    1910
    od jkmaxfli Zobrazit poslední příspěvek
    24 led 2024 14:55
  • Potřebuji poradit s výběrem notebooku Lenovo
    od PetrPav » 31 kvě 2023 17:41 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    833
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    31 kvě 2023 23:39
  • USB HDD - problém Příloha(y)
    od andrej71 » 13 pro 2023 13:29 » v Problémy s hardwarem
    17
    2157
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 17:30
  • Vir? - CMD problém Příloha(y)
    od glajdowicz » 09 lis 2023 15:49 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    1642
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    09 lis 2023 21:09
  • Problem s fps Příloha(y)
    od Shokata88 » 02 úno 2024 00:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    15
    1219
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 12:32

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 48 hostů