Jak často defragmentovat Harddisk?

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

nuggett
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 309
Registrován: březen 07
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Jak často defragmentovat Harddisk?

Příspěvekod nuggett » 06 črc 2007 11:59

Pánové jak často defragmentujete disk(y), jakým programem ? A jak často je vůbec "zdravé" defragmentovat? Já asi tak jednou za 3 dny a vždy když ji spustím znovu tak je tam zase bord...nepořádek jako předtím :lol: . Používám O&O defrag a nemůžu si ho vynachválit.

Reklama
Radix
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2165
Registrován: září 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Radix » 06 črc 2007 12:28

O&O Defrag je skvělý, ale defragmentovat každé tři dny je zbytečné. Stačí jednou za měsíc, pokud hodně stahuješ a pak zase mažeš.
To raději pročišťuj registry třeba CCleanerem.

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Myloš » 06 črc 2007 12:39

Jednou za 3 dny? Buď pořád kopíruješ/mažeš, nebo jsi blázen.
Osobně bych řekl, že nejde o to, jak často, ale při jakém stavu.
Defragmentace se totiž provádí mj. proto, aby se zrychlil chod počítače; a je pak otázka, jestli ono pomyslné zrychlení není převáženo časovou ztrátou častých defragmentací, neboli jestli náhodou náklady nepřevýší užitnou hodnotu.
A taky bych se zamýšlel nad tím, jak často defragmentovat nesystémové disky; něco jiného je disk, ze kterého běží systém, něco jiného disk, na který přistupuji pouze uživatelsky.

A pak stojí za úvahu, jak urychlit defragmentaci u příliš plného disku (čím plnější, tím déle to trvá, protože má defragmentátor málo prostoru pro přesuny dat).
To řeším tak, že opravdu velké soubory (ISO obrazy a video) před defragmentací přesunu na jiný disk a po defragmentaci je zase přenesu zpátky).

Je ovšem pravda, že jsem dlouho disk nedefragmentoval a když jsem se před pár dny podíval, jak to vypadá, pochopil jsem, proč se mi tolik zpomalil počítač (čímž zároveň odpovídám na to, jaký defragmentátor používám – O&O Defrag 2000 Freeware):
Přílohy
fragm.png

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Myloš » 06 črc 2007 12:44

Mimochodem ještě — viz výše uvedený screenshot — podle žlutých obdélníčků je dobře patrné, že jsem vyhradil hodně prostoru pro MFT.
Fragmentovaná MFT totiž také zpomaluje počítač a její defragmentace je mírně řečeno problematická, jak už jsem o tom před časem psal:
http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?p=42769#42769

Uživatelský avatar
jkmaxfli
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1427
Registrován: březen 07
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod jkmaxfli » 06 črc 2007 13:04

pořiď si _O&O DEFRAG_
a ten ti defragmentuje automaticky a ani o tom nevíš,že něco dělá navíc defragmentuje jak on uzná za vhodné a disk máš tím pádem pořád ve výborné kondici. :bigups: :bigups: :bigups:
► Zobrazit spoiler

nuggett
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 309
Registrován: březen 07
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod nuggett » 06 črc 2007 13:16

No nevím teda jak Myloš, ale já moc nepreferuju aby se něco dělalo automaticky, abych nevěděl co se děje. Možná mám nějaký komplexy ale mám tak akorád avast a sp.terminator automaticky, jinak vše aktualizuji a dělám ručně.

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Myloš » 06 črc 2007 13:23

nuggett píše:No nevím teda jak Myloš, ale já moc nepreferuju aby se něco dělalo automaticky, abych nevěděl co se děje. Možná mám nějaký komplexy ale mám tak akorád avast a sp.terminator automaticky, jinak vše aktualizuji a dělám ručně.
To jsi popletl – o automatickém defragmentování psal jkmaxfli.

nuggett
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 309
Registrován: březen 07
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod nuggett » 06 črc 2007 13:34

Nene, já totiž myslím že to psal tobě aby sis pořídil O&O (protože já to mám napsaný nahoře, že ho mám), a pak asi všem že to máme nechat automaticky defragmentovat. A tak sem jen napsal že nevím jak ty, ale já to nemám moc rád

Uživatelský avatar
jkmaxfli
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1427
Registrován: březen 07
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod jkmaxfli » 06 črc 2007 16:31

nuggett píše:Nene, já totiž myslím že to psal tobě aby sis pořídil O&O (protože já to mám napsaný nahoře, že ho mám), a pak asi všem že to máme nechat automaticky defragmentovat. A tak sem jen napsal že nevím jak ty, ale já to nemám moc rád




nech to dělat automaticky,na tom se nemůže nic pokazit a ušetří ti to práci,samo se spustí do traye a samo po defragmentaci vypne a zanechá ti log se vším všudy i s datumama a časem,je to přehledný a TO si nemůžu vynachválit,ale je to jen můj názor a ten nikomu nebudu vnucovat. :bigups:
► Zobrazit spoiler

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod X » 06 črc 2007 21:31

Defragmentuj, až když se ty zpomaluje hard, jinak to nemá valný význam, co tím dosáhneš, když to ani nepoznáš?

Radix
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2165
Registrován: září 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Radix » 06 črc 2007 21:45

Nebo si pořiď Linux a žádnou defragmentaci a čištění registrů nepotřebuješ.

nuggett
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 309
Registrován: březen 07
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod nuggett » 06 črc 2007 22:09

No já si právě myslel, že čím víc budou data uspořádanější, tím líp a rychleji pojede systém. Proto sem defragmentoval často (u O&O Defrag mi to trvá 9 minut, takže žádná ztráta času). Teď už alespoň vím, že je to zbytečnost. Tak díky. No a k těm Linuxům...6let jedu jen na Windowsech a spokojenost, takže nemám důvod měnit :smile: a navíc mi přijde asi těžkej pro někoho, kdo v něm v životě nic nedělal.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Adaptér na harddisk M.2 SSD PCIe NVMe
    od Bozan » 30 led 2024 15:55 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    508
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    30 led 2024 16:08

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů