2x HDD a tuhne WIN

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Dubák
Level 2
Level 2
Příspěvky: 219
Registrován: červenec 06
Bydliště: podkrkonoší
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Dubák » 18 črc 2007 16:04

Pic píše:Jestliže oba disky běží samostatně a ve dvou na jedné kšandě ne, zkontroluj zda je dobrý datový kabel (vyměnit za jiný), a zda jsou disky správně nastaveny jumpery. Přesto, že máš zdroj 400W, zkusil bych si třeba vypůjčit od kámoše jiný, nejlépe značkový a výkonnější.


Nejsou na jedné kšandě - jsou to SATA disky. Výměnu dat. kabelu mám v plánu jen co se dostanu dom.
S tímhle zdrojem to makalo normálně víc než půl roku.

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 18 črc 2007 16:32

Že jsou disky SATA jsi si nechal od cesty. Doufám, že jsi nic neměnil v Biosu. V tomto případě doporučuji ověřit datové i napájecí kabely Sata disků, nejlépe výměnou za nové a též aktuálně zkusit půjčit jiný zdroj na otestování. Ono vždy to jede a najednou nejede - porucha se prostě přihodí nečekaně, bez ohledu mnohdy na stáří zařízení. Pokud to nebudou kabely ani zdroj, pak je to na základní desce (řadič). Pro jistotu mrkni do správce zařízení, zda tam někde není otazník nebo vykřičník (chybějící, nebo chybný ovladač).
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Dubák
Level 2
Level 2
Příspěvky: 219
Registrován: červenec 06
Bydliště: podkrkonoší
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Dubák » 20 črc 2007 17:11

Jde o desku GA-K8NF-9
jsou na ní 4 konektory SATA

OBA disky pracují bezvadně jen v případě že jsou zapojeny do:
IDE CHANEL 3 MASTER
a
IDE CHANEL 5 MASTER

konektory
IDE CHANEL 2 MASTER
IDE CHANEL 4 MASRER
jsou mrtvé

do nynějška jsem měl zapojeno do 4 a 5.
Takže disk je v pořádku.

Něco je tedy s deskou, ale co?
asi to PC :evil:
http://www.gigabyte.cz/Support/Motherbo ... uctID=2206

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 20 črc 2007 22:19

A na nastavení v Biosu jsi se koukal, nebo do manuálu k desce?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 20 črc 2007 22:47

konektory
IDE CHANEL 2 MASTER
IDE CHANEL 4 MASRER
jsou mrtvé



Nemáš je vypnuté v BIOSu?
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 20 črc 2007 22:54

Stáhl jsem si manuál k Tvé základní desce a je v něm popsána instalace Sata disků, takže stačilo si přečíst a bylo by po problémech. Je popsáno i nastavení v Biosu. Takže proč vynalézat a bádat, když je to jasně dáno. Též kdyby jsi uvedl, že s jedná o Sata disky, přišla by i rada dříve.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Dubák
Level 2
Level 2
Příspěvky: 219
Registrován: červenec 06
Bydliště: podkrkonoší
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Dubák » 22 črc 2007 19:33

Pic píše:Stáhl jsem si manuál k Tvé základní desce a je v něm popsána instalace Sata disků, takže stačilo si přečíst a bylo by po problémech. Je popsáno i nastavení v Biosu. Takže proč vynalézat a bádat, když je to jasně dáno. Též kdyby jsi uvedl, že s jedná o Sata disky, přišla by i rada dříve.


Omlouvám se - můj tištěný manuál je úplně jiný.

Díky za trpělivost.
NB: HP ProBook 4720s (XX838EA)
PC: AMD Phenom II X4 925; MB GA-770T-USB3; RAM Zeppelin Gold - Evolve 4GB (kit 2x 2GB) 1600MHz; Sapphire ATI Radeon HD 5750 512MB DDR5; W7 HP 64-bit.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 23 črc 2007 00:08

Není se třeba omlouvat, oni výrobci, jak je vidět, šetří kde mohou. Nebo spíše dodavatelé a prodejci.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Dubák
Level 2
Level 2
Příspěvky: 219
Registrován: červenec 06
Bydliště: podkrkonoší
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Dubák » 27 črc 2007 17:16

Pic píše:Není se třeba omlouvat, oni výrobci, jak je vidět, šetří kde mohou. Nebo spíše dodavatelé a prodejci.


Můžu se ještě zeptat kde je to v tom manuálu popsáno? Angličtinu zvládám jen s elektronickým tlumočníkem :-( , takže to jasně nemůžu najít. :|
NB: HP ProBook 4720s (XX838EA)
PC: AMD Phenom II X4 925; MB GA-770T-USB3; RAM Zeppelin Gold - Evolve 4GB (kit 2x 2GB) 1600MHz; Sapphire ATI Radeon HD 5750 512MB DDR5; W7 HP 64-bit.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 27 črc 2007 18:06

Mám dojem, že to je strana 37 manuálu. Už jsem manuál odstranil a nechce se mi jej stahovat.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!


Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 hostů