startování Win XP

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
luke1
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

startování Win XP

Příspěvekod luke1 » 07 zář 2007 10:25

Ahoj, mám stručný dotaz. Dá se nějakým způsobem vypnout při startu mezikrok s přihlašováním k účtu? Když zapnu PC, začnou nabíhat Windows, pak se objeví ta bleděmodrá obrazovka s názvem účtu a je třeba na něj kliknout a teprve pak se objeví plocha a naběhnutí systému se dokončí. Ne že by to byl nějaký extra problém, spíš jsem líný tu chvíli čekat a klikat dvakrát :wink: Používám na PC jen jeden účet, tak tenhle mezikrok nepotřebuju.
Díky

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 07 zář 2007 11:26

Možná je to zde:
http://pomoc.webpark.cz/WinXP-instal.htm
Konkrétně citace:
Zrušit €�Přihlášení do sítě€�

Pro používání PC, který není připojen k žádné síti ztrácí toto přihlašování svůj smysl a zbytečně obtěžuje. Zvolíme Start-Spustit, do příkazové řádky napíšeme control usepasswords2 a v dialogu, obsahujícím seznam existujících uživatelů odškrtneme volbu Před použitím počítače musí uživatelé�� Po potvrzení volby tlačítkem Použít musíme určit, na který účet se budou Windows XP automaticky přihlašovat. Potom už přihlašování nebude obtěžovat.

Uživatelský avatar
jkmaxfli
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1427
Registrován: březen 07
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod jkmaxfli » 07 zář 2007 19:39

Blue Spirit píše:Možná je to zde:
http://pomoc.webpark.cz/WinXP-instal.htm
Konkrétně citace:
Zrušit €�Přihlášení do sítě€�

Pro používání PC, který není připojen k žádné síti ztrácí toto přihlašování svůj smysl a zbytečně obtěžuje. Zvolíme Start-Spustit, do příkazové řádky napíšeme control usepasswords2 a v dialogu, obsahujícím seznam existujících uživatelů odškrtneme volbu Před použitím počítače musí uživatelé�� Po potvrzení volby tlačítkem Použít musíme určit, na který účet se budou Windows XP automaticky přihlašovat. Potom už přihlašování nebude obtěžovat.


Tak já jsem toto ihned udělal podle tvého návodu,vepsal jsem do příkazového řádku control usepasswords2 a žádný dialog mi nevijel,prostě vůbec nic se nestalo(Win.XP professional.SP2) :mad: :mad: :mad:
► Zobrazit spoiler

Uživatelský avatar
mike007
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5860
Registrován: srpen 07
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mike007 » 07 zář 2007 21:42

toto zadej do spustit : control userpasswords2
Nejlepší hra je Excel!
Pravidla fóra PC-helpJak označit téma za vyřešené
»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»
UPOZORNĚNÍ - můj Skype, Soukromé zprávy či email neslouží jako tech. podpora.
Dotazy pište do fóra. Od toho tu je.

OndraP.
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 704
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod OndraP. » 07 zář 2007 22:05

tak když použiješ HLEDAT!! tak to tady najdeš, nebo už jen v samostatné sekci Windows...... takže tady a tam to je... pro jistotu sem ti to zkopíroval...

Automatické přihlášení k účtu
Pokud máte pouze 1 účet vytvořený na svém PC nebo se přihlašujete neustále pouze k jednomu z účtů, může být pro vás výhodné nastavit si automatické přihlášení k tomuto účtu. Toto nastavení můžete provést:

1. v registrech, kde si najdete klíč HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon a změňte hodnoty:
AutoAdminLogon – nastavte na 1 (číslo 0 vypíná tuto možnost)
DefaultUserName – vložte přesný název účtu, ke kterému se budete automaticky přihlašovat
DefaultPassword – zadejte heslo k nastavenému účtu. Jestli heslo nepoužíváte, tak tuto hodnotu nenastavujte!
Pozn. Jestliže některá z těchto hodnot v klíči Winlogon není, budete ji muset vytvořit klikem pravým myšítkem a vybráním volby Nový/Řetězcová hodnota. Takto vytvořenou hodnotu budete muset nazvat přesně tak, jak je uvedeno výše.

2. v nastavení účtů přes Start/Spustit… a spuštěním control userpasswords2. Na kartě Uživatelé zrušíte zaškrtnutí volby Před použitím počítače musí uživatelé zadat uživatelské jméno a heslo.


Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 12 hostů