Stránka 1 z 2
Windows 7 nejde přehrad to továrního nastavení
Napsal: 11 pro 2016 20:18
od kozin333
Dobrý den, potřebovala val bych od vás pomoc, na mém notebooku se mi objevila hláška, že Windows je falesny(ale byl zakoupen s pc a kód se mi smazal) tak jsem si řekl, že ho vrátím do TN jako vždycky, když byl pc v problémech a pokaždé to pomohlo, ale v tomhle případě ne, a píšeme to hlášku, že je obnova nedokončená a dal se nedostanu, nevěděl by někdo co s tím mám dělat?
Re: Windows 7 nejde přehrad to továrního nastavení
Napsal: 11 pro 2016 20:49
od X
Windows 7 nemá funkci (jestli se nemýlím) tovární nastavení, to až Win 8 a výš. Leda že by měl notebook nějaké speciální software od výrobce.
Re: Windows 7 nejde přehrad to továrního nastavení
Napsal: 11 pro 2016 21:08
od nations112
Kod je zespod notebooku na samolepce.
Re: Windows 7 nejde přehrad to továrního nastavení
Napsal: 11 pro 2016 21:13
od kozin333
Kód se po čase smazal z té samolepky.
Dodatečně přidáno po 4 minutách 23 vteřinách:
A ten instalační soubor jako druhý v pořadí stáhnu na flesku a do pc ho dostanu jak?
Re: Windows 7 nejde přehrad to továrního nastavení
Napsal: 11 pro 2016 22:08
od Grander
Ten druhý soubor je ISO, tzn. je potřeba ho vypálit na (dvouvrstvé) DVD. To DVD pak necháš v mechanice, vypneš/zapneš komp a měl by se spustit instalační proces. (Připadně je potřeba zvolit v BIOSu, aby bootoval z DVD.)
Nicméně, pokud nemáš ten kód, bude Ti to stejně k ničemu.
Asi budeš muset koupit novou licenci (kód), na eBay je cca za 200 Kč.
Dodatečně přidáno po 2 minutách 17 vteřinách:
Nebo možná by šlo zavolat na Microsoft, vysvětlit jim situaci, oni si ověří, že na tvém HW byla licence aktivována, a dají Ti ten klíč znova.
Re: Windows 7 nejde přehrad to továrního nastavení
Napsal: 11 pro 2016 22:16
od RIKI22
Vyber disk , pripoj ho k inému PC a skús si vytiahnúť kľúč k tomu Win , aj keď to môže byť zblbnuté , ak teraz hlási , že je nieje origo.Skús ten program :
http://www.nirsoft.net/utils/product_cd_key_viewer.html
Re: Windows 7 nejde přehrad to továrního nastavení
Napsal: 11 pro 2016 22:26
od nations112
Osobně si myslím, že slečna by se neměla o nic pokoušet. Jde vidět, že je v tomhle neznalá a mohla by to akorát dodrbat. Pro člověka, který se tomu věnuje, není problém klíč vytáhnout a dát to dokupy.
Re: Windows 7 nejde přehrad to továrního nastavení
Napsal: 11 pro 2016 22:37
od kozin333
Jen pro upřesnění jsem muž, příspěvek z úvodu byla automatická oprava klávesnice, které jsem si nevšiml ul. A máte pravdu, jsem v tomto neznalý a proto jsem tady. Na pc mi už ne naběhne klasické Windows , ale jenom ten instalační cyklus zakončený hláškou, že to nepovedlo a je tam na výběr jenom tlačítka "protokol uložit, protokol, opakovat,, Da se i z tohoto stavu vytáhnout klíč?
Re: Windows 7 nejde přehrad to továrního nastavení
Napsal: 12 pro 2016 12:12
od forjoyrider
Pokud byl NB zakoupen s W7, tak máte na W7 digitální nárok.
Tedy po reinstalaci systému by neměl být problém s provedením
aktivace po telefonu.
Tedy zjišťování klíče není nutné.
Re: Windows 7 nejde přehrad to továrního nastavení
Napsal: 12 pro 2016 12:14
od petr22
A na aktivaci po telefonu je potreba co? Platny produktovy klic.
Re: Windows 7 nejde přehrad to továrního nastavení
Napsal: 12 pro 2016 12:49
od forjoyrider
Ne. Při aktivaci po telefonu se nezadává produktový klíč, ale ID instalace. Autor dotazu není první ani poslední u koho není čitelný licenční klíč.

Re: Windows 7 nejde přehrad to továrního nastavení
Napsal: 12 pro 2016 13:48
od petr22
Nepamatuju se, ze bych tvrdil neco o tom ze se pri aktivaci po telefonu zadava produktovy klic, ktery na klavesnici telefonu nejde napsat.
ID instalace je vygenerovano z 25 mistneho produktoveho klice a hardwarove konfigurace pocitace, takze pro aktivaci Windows musi byt v systemu zadan platny produktovy klic. U OEM instalace je zadan obecny produktov klic vyrobce zarizeni, proto neni nutny klic ze stitku.
Pokud uzivatel nema k dispozici instalacni OEM medium od vyrobce, tak je bez COA stitku samozrejmne nahrany, protoze bez zadaneho produktoveho klice aktivovat nelze.
V pripade, ze je stale nainstalovana puvodni OEM verze Windows od vyrobce zarizeni, tak je v ni soucasne zadan i produktovy klic (ktery lze dohledat na internetu), proto lze provest telefonickou aktivaci. Ten samy klic lze vlozit i pri instalaci Windows.