Přepínání síťových adaptérů

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
bobhy
Level 1
Level 1
Příspěvky: 62
Registrován: únor 05
Bydliště: Vyškov
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Přepínání síťových adaptérů

Příspěvekod bobhy » 22 kvě 2005 21:59

Ahoj Lidi. S kolegou jsme vysledovali na asi 3 noteboocich celkem zahadny chovani. Pri aktualizaci na SP2 Win XP se zacala projevovat jedna vec. Pokud se pripojim do site (rekneme treba pres WiFi adapter) tak vsechno bezi OK. Pokud se pak odpojim od wifi a pichnu tam ethernet kabel tak asi po cca 2 minutach skonci nacitani IP adresy a spadne do Alternativni rucni konfigurace. A nedojde k natazeni IP z DHCP. Bohuzel. A i pokud si alernativni rucni konfiguraci nastavim tak aby brana , IP i maska sedela tak to stejne nejede a nechce to pres adapter komunikovat. Delaji to vsechny tri noutasy (podotykam kazdy jiny) a delaji to od aktualizace na SP2. Pomaha jedine restart nebo dat "Opravit" sitove pripojeni. Ne ze by to bylo neco az tak extremne na zavadu, ale nez jsme do zjistili tak jsem nekolikrat nadaval a hledal chybu na routeru a DHCP serveru. :-((
Mate nekdo podobne zkusenosti (abych si potvrdil, ze je to opravdu chyba XP) a popripade nevite nekdo jak se toho zbavit ???
Bobhy

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 23 kvě 2005 18:39

Se sítěma na XP SP2 mám taky podobný zkušenosti. Chová se to prostě "divně". To načítání síťový adresy mi naskakuje za určitejch okolností na jednom ze dvou compů propojenejch kříženým kabelem, takže IP sou nastavený napevno. Spojení ale funguje. Další zkušenost sem udělal nedávno, konfiguroval sem wi-fi, všechno nastavený správně a spojení mrtvý. Pomohlo až opravit síťový připojení.

Uživatelský avatar
bobhy
Level 1
Level 1
Příspěvky: 62
Registrován: únor 05
Bydliště: Vyškov
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Routovaci tabulky

Příspěvekod bobhy » 23 kvě 2005 18:45

Diky za odpoved. Psal jsem na Microsoft, ale dostal jsem od nich typickou odpoved nakopirovanou od nejake sekretarky. Patral jsem po pricine tech adapteru. Nenacte to sitovou adresu a spadne do alternativni. Ale i kdyz je alternativni konfigurace udelana tak, ze by mela spravne fungovat tak bohuzel. Prohlizel jsem i routovaci tabulky a jsou spravne. Adapter ale proste nekomunikuje. Pomuze bud restart a nebo "opravit" pripojeni. Maji tam proste nejakej kiks a ani nejsou schopni kvalitne a odborne zareagovat na mejl. Mimochodem dali jsme si tu praci a zkusili na jeden nb na cistej hdd nainstalovat stary XP. Vse OK ... Po update na SP2 ... Nastaly problemy.
Bobhy

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 23 kvě 2005 18:50

Holt sou věci mezi nebem a Microsoftem na který my, běžní smrtelníci sme protě krátký :wink:

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 23 kvě 2005 21:12

Zajímavá věc, Wifi/LAN jsem už určitě někdy přepínal a nic podobného jsem nezpozoroval. S SP2 přichází do winXP firewall, nemůže být zrada tady? Zkoušeli jste ho vypnout? Taky by nemuselo být špatné po nastavení IP adresy zkusit ping na vlastní adresu počítače.
Rimms

Uživatelský avatar
bobhy
Level 1
Level 1
Příspěvky: 62
Registrován: únor 05
Bydliště: Vyškov
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod bobhy » 23 kvě 2005 21:18

Ping na vlastni adresu funguje !!!!!!! Firewall je vypnuty trvale. Pouzivame komercni produkt takze nas samozrejme napadlo ze by mohla byt zrada i tady a nekde to nejak kolidovat s billovym fw, ale dela to i pri vypnuti obou firewalu.
Bobhy

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 23 kvě 2005 22:08

Když já nemohl rozchodit ten bezdrát tak SP2 firewall byl vypnutej, Kerio shozený a nechodil ani ping na loopback. Mě to prostě nefungovalo absolutně vůbec! Po opravě už to chodí bez problémů i po restartu.

Uživatelský avatar
bobhy
Level 1
Level 1
Příspěvky: 62
Registrován: únor 05
Bydliště: Vyškov
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod bobhy » 23 kvě 2005 23:30

No prave. Je proste jasny ze tu maji microsofti nejakyho zakopanyho psa a nebo se jedna o tajny nastaveni na ktery proste za ty leta sitariny nestacim :-) ... Ale co se da delat ... Pokud mate nekdo zajem o odpoved ze strany Microsoftu tak ji samosebou dam k dispozici ... :-)
Bobhy

Uživatelský avatar
Charlie.v
Tvůrce článků
Level 3
Level 3
Příspěvky: 400
Registrován: únor 05
Bydliště: Praha - Kunratice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Charlie.v » 23 kvě 2005 23:57

no abych přidal svoji zkušenost:
přítelkyně má WiFi net, ale tak, že bere připojení v bytovce přímo ze switche pod střechou, takže k ní jde jen RJ45ka. no, a občas se stane, že zapojí kablík, probíhá načítání IP z DHCP, a to probíhá a probíhá...a samozřejmě nic. ovšem v jejím případě se to vyřeší buď ohnutím nebo hýbáním s kablíkem, nebo vyndání a znovu zastrčení kablíku. to se vyřeší vždy. podotýkám, že má XP, myslím že dokonce i SP (ale tím si nejsem jistý). firewall má Kerio (zapnutý). mě se tohle při spojování sítí nestalo nikdy. nebude to tím, že XP nikdy zásadně nepoužívám? :lol: :lol: :lol:

to bobhy: mě by ta microsoftí odpověď zajímala, ještě jsem jim nepsal :smile:
nic normálního mě nenapadlo

Uživatelský avatar
bobhy
Level 1
Level 1
Příspěvky: 62
Registrován: únor 05
Bydliště: Vyškov
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod bobhy » 24 kvě 2005 00:03

No tak tady je zrejmy je je potiz nekde jinde. Jinak co se tyce toho ze nepouzivas windows. Ja jsem bohuzel donucen pouzivat i windows. Samozrejme ze pod Linuxem zadny podobny potize nejsou a nikdy nebyly. Ale kdyz oni chcou dnes uzivatele pracovat hlane ve woknech a nejlip s explorerem a outlookama a nedaji si nic vymluvit. A nejvetsi prusvih je drtiva vetsina nasi site je postavena na Win2000 a XP a bohuzel se to hned tak nezmeni. Na to jsem na siti malej pan... tohle si rozhoduji panove na ministerstvu.
Bobhy

Uživatelský avatar
Charlie.v
Tvůrce článků
Level 3
Level 3
Příspěvky: 400
Registrován: únor 05
Bydliště: Praha - Kunratice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Charlie.v » 24 kvě 2005 00:17

njn,když se pánům na ministerstvu líbí barvičky a obrázky ve Windows XP, to je pak těžké :lol: :lol: to jim pak těžko vysvětlíš, že je problém s přidělováním IP :D
nic normálního mě nenapadlo


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jak nabijet notebook bez adapteru Příloha(y)
    od Mladkov204 » 13 říj 2023 19:27 » v Vše ostatní (hw)
    5
    1811
    od nixxis Zobrazit poslední příspěvek
    17 říj 2023 09:13

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti