Cyklické restartování při nabíhání Win XP po výměne RAM

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Charles
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: říjen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Cyklické restartování při nabíhání Win XP po výměne RAM

Příspěvekod Charles » 11 říj 2007 09:06

Mám následující problém, Win XP Prof SP2, MB Asrock ConRoeXFire-eSATA2 a měl jsem původně jen 512MB DDR2 RAM (v 1. žlutém slotu). Rok vše jelo naprosto bez problémů. Upgradoval jsem přidáním dalšího 512MB DDR2 modulu, ale jiné značky. Bohužel jsem dal modul omylem nejdříve do slotu stejné barvy (do 3. žlutého, jako pro Dual Channel), což se nemá. Nejdříve nenaběhlo, po prohození pamětí (t.j ten co byl v prvním tak do třetího a obráceně) pak ano ovšem ještě s nějakou hláškou Biosu, kterou jsem dobře nepostřehl. Pak Win naběhly, fungovaly, provedl jsem restart a od té doby to píše že systém nebyl dobře vypnut, nebo že byla HW závada apod. A nabízí klasické volby jako nouzový režim, normální spuštění, poslední funkční atd. Win začnou startovat, zobrazí se úvodní logo a za pár sekund (cca 2-5) to udělá tvrdý restart. Je jedno dám-li nouzový režim, nebo jiný, dělá to u všech. Přitom paměť jsem dal dávno do původního stavu - t.j. je je tam pouze původní funkční 512MB modul ve stejném slotu v single channel. Když paměti různě prohazuji - dám třeba místo původního jen jeden nový modul, nebo dám do druhého oranžového slotu, dělá to s tím restartováním pořád. Jako by si Win někde do startovacích konfigurace uložily, že očekávají od paměti jinou konfiguraci, pro Dual Channel, fakt už nevím co s tím. Bios paměti detekuje dobře.

Reklama
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nelze spustit wifi po vymene karty - resenii
    od akem » 28 led 2024 13:16 » v Problémy s hardwarem
    6
    1068
    od akem Zobrazit poslední příspěvek
    30 led 2024 21:41

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů