Vypnutí Windows 10 HW tlačítkem bez potvrzení

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypnutí Windows 10 HW tlačítkem bez potvrzení

Příspěvekod Karrex » 29 led 2018 17:36

Spíš si myslím, že to mají jako většina. Pokud platí co píše, že musí být: "vytvořen účet se stejným uživatelským jménem a heslem", tak to bývá přeci tak, že účty mají různá jména, příklad: PC1, PC2, PC3,...
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypnutí Windows 10 HW tlačítkem bez potvrzení

Příspěvekod ITCrowd » 29 led 2018 17:39

jaká většina? Já znám základní školu s vlastní doménou žákovskými a učitelskými účty a dle toho přidělenými právy.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petrkr
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypnutí Windows 10 HW tlačítkem bez potvrzení

Příspěvekod petrkr » 29 led 2018 17:41

petr22 píše:Nejde o to kdo je a kdo neni genialni.

Jde o to, ze ucitele informatiky dela clovek, ktery by nemel nejmensi sanci ziskat praci v IT v jakekoliv soukrome firme.

Sorry jako, ale clovek co neumi nastavit vypinani pocitacu za ktere je zodpovedny nema na svem miste co delat, pokud nezna naprosto zakladni veci nebo si je neumi sam vygooglit.

Jakpak by dopadlo, kdyby prisel softwarovy audit, kdyz si tam deti mohou delat co chteji?

Pak nasleduje velke prekvapeni, ze je ten clovek za ten curbes pravne zodpovedny.


Trochu jsem to přehnal. Děti si nemohou dělat co chtějí, ale žádného odborníka tu nemají a asi v dohledné době mít nebudou.

Znáš-li nějakého odborníka, který půjde učit informatiku do pohraničí, do venkovské školy a za měsíc neuteče pracovat do Německa do 15 - 20km vzdálené firmy za pěti, možná i vícenásobný plat, dej vědět. Vy chlapci z města to máte jednoduché ;)

Já se škole snažím alesoň v rámci svých možností poradit. Čas na to nemám a dostatečné znalosti Windows také ne. Googlím už od brzkého odpoledne, něco jsem našel, ale probírat se stovkami odkazů, z nichž některé jsou naproto nesmyslné, na to opravdu nemám čas. Proto jsme se obrátil na radu k tomuto fóru a očekával, že se mi dostane zasvěcených rad. Zatím jsem se ale hlavně dozvěděl, jak je informatik ve zdejší škole neschopný, že tohle všechno by měl znát atd. atd.

Dodatečně přidáno po 2 minutách 9 vteřinách:
ITCrowd píše:Cože??? To máte na učebně volné pc bez účtů??? Co to má být???
Já už se nedivím ničemu.

Žádné PC bez účtů tam nejsou. Nepadla tady o tom žádná zmínka.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypnutí Windows 10 HW tlačítkem bez potvrzení

Příspěvekod ITCrowd » 29 led 2018 17:49

Jasně. Ty jsi vyrostl na stejně kvalitní škole. To se hned pozná. Uděláš nejlíp, když nebudeš dělat vůbec nic. Aspoň nic nepokazíš.
Můžu ti na to vypínání napsat skript ve vbs. Máš na těch mašinách alespoň jeden stejný účet s admin právy?
Jde to samozřejmě udělat i tak, že se bude přihlašovat jednotlivými hesly na jednotlivé mašiny, ale bude to dost nepřehledné.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petrkr
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypnutí Windows 10 HW tlačítkem bez potvrzení

Příspěvekod petrkr » 29 led 2018 20:54

Dík, není třeba kanónu na vrabce. Hromadné vypnutí jsem už vyřešil triviální dávkou s jednoduchým cyklem, ve kterém se příkazem shutdown /s /m projedou všechny ip adresy žákovských PC. Je samozřejmě nutné mít na všech PC správcovský účet s totožným jménem a heslem.
Fungující HW tlačítko zůstává stále nejrychlejším a nejelegantnějším řešením v případě, že má učitel už vypnutý počítač, není přihlášený, nebo je třeba vypnout jen některé žákovské počítače. Tlačítkem konečně může vypnout zapomenutý počítač i uklízečka v opuštěné učebně :D


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • samovolné vypnuti PC
    od matesfox » 10 říj 2023 21:11 » v Problémy s hardwarem
    10
    2047
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 říj 2023 16:05
  • PC po vypnutí stále běží
    od Donator_HD » 07 pro 2023 00:25 » v Problémy s hardwarem
    0
    1501
    od Donator_HD Zobrazit poslední příspěvek
    07 pro 2023 00:25
  • Vypnutí GPU při neaktivitě - je to vůbec možné?
    od tux » 02 kvě 2023 21:08 » v Vše ostatní (hw)
    5
    1372
    od tux Zobrazit poslední příspěvek
    07 kvě 2023 16:29
  • PC po vypnutí stále běží (větráky, periferie, HDD)
    od Kvp2 » 06 pro 2023 00:47 » v Problémy s hardwarem
    10
    2868
    od Kvp2 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 00:12
  • Windows 8.1 CMD
    od Daniel_Jackson » 29 dub 2023 13:33 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    1641
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    29 dub 2023 14:38

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů