Složky v My Documents "jen pro čtení", tudíž nelze ukládat progress ve hrách (Win10) Vyřešeno

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
driticool
Level 2
Level 2
Příspěvky: 241
Registrován: březen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Složky v My Documents "jen pro čtení", tudíž nelze ukládat progress ve hrách (Win10)  Vyřešeno

Příspěvekod driticool » 02 zář 2018 12:41

Zdravím, na Win 10 se mi najednou objevil problém. Vzhledem k tomu, že většina her jako např. Skyrim nebo Witcher 3, ukládá "saves" do své složky v My Documents(Dokumenty). Nevím jak to přesně popsat, ale najednou mi Win, resp. hra, začala hlásit, že složky v My Documents, jsou jen "pro čtení", tudíž je hra nemůže upravovat a já tak nemůžu uložit svůj progress ve hře. Řešením tohoto problému jsem strávil hodiny, googlení, vytváření skupin, kterým jsem přidával všechna práva a tak dála a tak dále, nic nefunguje, složky v Dokumentech dál nemůžu upravovat...

Muselo se to změnit někdy v poslední době, protože například Witchera 3 jsem před několika měsíci hrál, a uložené hry tam jsou, ty už ale nyní dál upravovat nemůžu.

Může mi tu někdo poradit, po čem se podívat, co to mohlo zapříčinit a nejlépe krok za krokem navést, co a jak abych to vyřešil? Děkuji. Zároveň rád na požádání doplním všemožné screenshoty.

(Když půjdu do vlastností složky My Games(nacházející se v My Documents), ve které jsou save složky ke zmíněným hrám, a odzaškrtnu "Jen pro čtení" a dám uložit a potvrdím že to chci aplikovat i pro podsložky atd., při dalším zkontrolování je zase stav na "Jen pro čtení"...)

Zároveň bych rád doplnil, že na počítači jsem jen já, tudíž je zde jen jeden Windows účet, který by měl být administrátorem. SKupin je všaak několik, asi 3, ty jsem však nikdy předtím neupravoval).
:inlove:

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Složky v My Documents "jen pro čtení", tudíž nelze ukládat progress ve hrách (Win10)

Příspěvekod ITCrowd » 02 zář 2018 14:18

Ověř si práva. Třeba i programem ACL view https://www.virenschutz.info/virenschut ... ls-14.html
A to jak pro svůj účet, tak pro skupinu, ve které jsi. Práva ověř jak na jednotlivé savy, tak na adresář, ve kterém jsou.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
driticool
Level 2
Level 2
Příspěvky: 241
Registrován: březen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Složky v My Documents "jen pro čtení", tudíž nelze ukládat progress ve hrách (Win10)

Příspěvekod driticool » 03 zář 2018 14:35

Ahoj, díky za odpověď, každopádně mi to moc nepomohlo, stránka mi při pokusu o download vyhodila 404 error a německy neumím, abych si poradil. Na internetu o programu taky nic nebylo. Každopádně jsem problém vyřešil, jelikož jsem se dál hrabal v oprávnění, ani pořádně nevím co a jak jsem naklikal, ale ve vlastnostech oprávnění pro složku se savy jsem přidal platný přístup pro můj Windows účet, nebo co to je. Skyrim jde ukládat, takže to vypadá že to zatím funguje. Díky.
:inlove:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Outlook - složky v AJ, nelze vymazat Příloha(y)
    od huklorcz » 15 bře 2024 22:20 » v Kancelářské balíky
    5
    957
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    15 bře 2024 23:52
  • Outlook - složky v AJ, nelze vymazat Příloha(y)
    od janakailana » 03 bře 2024 08:21 » v Kancelářské balíky
    6
    895
    od janakailana Zobrazit poslední příspěvek
    03 bře 2024 11:16
  • macbook air 1466 2017 nelze reinsatlovat system "zotavovací server nelze kontaktovat"
    od drobino » 28 srp 2023 19:36 » v LiNuX a ostatní alternativní OS
    2
    5023
    od drobino Zobrazit poslední příspěvek
    28 srp 2023 21:31
  • Jednoduché zaheslování složky v PC
    od Zabral68 » 25 pro 2023 08:58 » v Vše ostatní (bezp)
    3
    2749
    od Zabral68 Zobrazit poslední příspěvek
    25 pro 2023 09:49
  • Skript na vytvoreni zastupce slozky
    od ajr » 01 úno 2024 21:21 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    698
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    02 úno 2024 08:36

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 3 hosti