Záloha systému Windows 7 pomocí Clonezilla

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

SGvagon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 261
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Záloha systému Windows 7 pomocí Clonezilla

Příspěvekod SGvagon » 28 úno 2019 23:50

ITCrowd: Takže ten Sysprep mám spustit před zálohou nebo až na novém hardwaru (mám jej ve složce C:\Windows\system32\sysprep) ? Jelikož se mi podařilo zálohu z těch oddílů rozchodit právě na jiném stroji než na kterém jsem zálohu dělal (pomocí toho opravného CD jsem akorát nejspíše opravil zavaděč a poté už jsem byl na ploše) .

EDIT: Ahá už asi chápu, po použití Sysprep se stroj po provedení vypne a při dalším spuštění naběhne čistej systém. Nainstalované programy/aktualizace by ale měly zůstat že?

Reklama
SGvagon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 261
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Záloha systému Windows 7 pomocí Clonezilla

Příspěvekod SGvagon » 03 bře 2019 18:35

Zdravím, tak jsem doaktualizoval systém a nyní jsem jej chtěl zálohovat. Nicméně tentokrát mi clonezilla úplně na konci procesu kdy má dojít k zahájení zálohy, vyskočí chybová hláška This disk contains mismatched GPT and MBR partition
viz. zde http://supermation.blogspot.com/2015/11 ... nd_38.html .

Před tím jsem zálohu dělal na podobném stroji a ta proběhla v pořádku :-/ .

U chyby je napsán návod na opravu, ale bojím se, abych tím něco nerozbil (bootovací oddíl a pod. ) . Samozřejmě mám k dispozici opravné CD systému, které by následně mělo tento problém vyřešit.

Co mne ale zaráží je chybová hláška jako taková, která píše, že disk obsahuje GPT oddíl, což je kravina. Systém jsem instaloval pod Legacy.

Dodatečně přidáno po 2 hodinách 6 minutách 29 vteřinách:
Ok tak po použití toho příkazu již zálohuju (systém mi po použití příkazu nabootoval korektně) . Co se akorát z neznámýho důvodu rozbilo byla Clonezilla jako taková, takže tu jsem na flashdisk musel nahrát znovu.
Prvně raději dělám zálohu bez použití Sysprep aplikace, poté zkusím se Sysprep. Abych se ujistil, že skutečně v systému budou aktualizace a dvě aplikace, které jsem tam nainstaloval (WINCDE na ISO soubory a Office 2003 + všechny aktualizace) .

Dodatečně přidáno po 3 hodinách 35 minutách 47 vteřinách:
Ok, takže už mám i zálohu po provedení Sysprep. Jediné co mi na Sysprep nevyhovuje, je že musím založit při spuštění nového uživatele. Rád bych, aby se po spuštění systém přihlásil do účtu, který by v systému před Sysprepem.
Samozřejmě se dá nově založený účet smazat a nadále používat předchozí, ale v regeditu poté nacházím název toho nového uživatele.

Dá se toto nějak vyřešit? Předem děkuji. Sysprep jsem nastavil na Zobrazit prostředí při prvním zapnutí počítače (anglicky asi OOBE) , pod tím zaškrtnul Zobecnit (Generalize) a možnost vypnutí na Vypnout.

SGvagon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 261
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Záloha systému Windows 7 pomocí Clonezilla

Příspěvekod SGvagon » 04 bře 2019 21:51

Ok tak vyřešeno přes Audit mode :-) . Jak jsem to provedl jsem popsal zde viewtopic.php?f=46&t=205066&p=1602338#p1602338 .


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Záloha Outlooku z macbooku do Windows Příloha(y)
    od DeNNI85 » 02 dub 2024 15:53 » v Kancelářské balíky
    1
    726
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    02 dub 2024 18:21
  • Windows 11 nelze zrušit přihlášení pomocí hesla PIN)
    od nulka » 17 srp 2023 11:08 » v Windows 11, 10, 8...
    9
    3505
    od nulka Zobrazit poslední příspěvek
    17 srp 2023 16:02
  • záloha access
    od Ruda25 » 26 lis 2023 21:47 » v Kancelářské balíky
    7
    1509
    od atari Zobrazit poslední příspěvek
    28 lis 2023 11:26
  • HDD jako záloha
    od Baader » 21 zář 2023 16:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    14
    2059
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    04 říj 2023 04:29
  • Záloha pouze změněných dat Příloha(y)
    od BulletRide » 29 úno 2024 01:14 » v Programy ke stažení
    3
    1517
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    03 bře 2024 10:34

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů