Windows 10 padá po instalaci ovladačů grafické karty

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

jezdicitraktor
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: květen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Windows 10 padá po instalaci ovladačů grafické karty

Příspěvekod jezdicitraktor » 11 kvě 2019 23:46

Zdravím,

nedávno jsem si poklidně hrál na počítači hru a zničehonic mě stihla modrá smrt, nic jsem neřešil a restart, chvilku po restartu se to opakovalo s tím rozdílem, že už mě to ani nepustilo do Windows.

Využil jsem nabídku obnovit do továrního nastavení což i přes několik pokusů nefungovalo.

Nenapadlo mě nic jiného než čistá instalace přes Flashku. Windows se nainstalují bez problému, poté co však nainstaluji ovladače Grafické karty a restartuji počítač. Tak cca minutu na to Windows padnou. Po restartu mě to ani nepustí přes přihlašovací obrazovku a počítač zkrátka zamrzne.

Před instalací ovladačů se vše zdá v pořádku, byl jsem schopný si stáhnout Chrome a vše se zdálo v pořádku a držely relativně dlouho. Přece jen musely vydržet instalaci ovladačů.

Po pár restartech se Windows kompletně přestanou fungovat a je mi nabídnuto obnovení do továrního nastavení. Které v teď už můžu využít.

Podezříval jsem svůj SSD disk (mám SSD na systém a HDD na data) a koupil jsem si nový, ale problém zůstal stejný.
Chtěl bych se tedy zeptat co dělat. Lehce podezřívám svojí grafickou kartu, ale to už tak snadno, kvůli ceně, jako disk nenahradím. Tak bych chtěl aspoň potvrzení svých podezření.

Windows jsem instaloval několikrát, problém vždy stejný. Kopie Windows je ofíko stáhnuta z oficiálních stránek.

Děkuji za rady.

Procesor : Intel i5 - 4590
RAM : 8GB
Grafika: GeForce 760
Win 10 home 64 bit
Zakladní deska: MS-7850

Reklama
Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10 padá po instalaci ovladačů grafické karty

Příspěvekod Fox_25 » 12 kvě 2019 01:34

Lehce podezřívám bych změnil na bude to ona, je to jeden z projevů chcíplé GK. SSD být nemohlo protože se to dělo až po instalaci ovladačů GK. GTX 760 stojí zhruba kolem tisícovky, což není zase taková hrůza, ale k tomu haswellu bych koupil už něco výkonnějšího.

A samozřejmě můžeš zkusit i grafiku v CPU, jestli se i potom objeví bsod tak bude problém jinde.

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 599
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Windows 10 padá po instalaci ovladačů grafické karty

Příspěvekod kecalek » 21 kvě 2019 17:28

Fox_25 píše:Lehce podezřívám bych změnil na bude to ona, je to jeden z projevů chcíplé GK. SSD být nemohlo protože se to dělo až po instalaci ovladačů GK. GTX 760 stojí zhruba kolem tisícovky, což není zase taková hrůza, ale k tomu haswellu bych koupil už něco výkonnějšího.

A samozřejmě můžeš zkusit i grafiku v CPU, jestli se i potom objeví bsod tak bude problém jinde.

Dovolil by som si trochu oponovať.
GK nie je ani mŕtva (lebo zobrazuje), ani chybná. Chyba je v tých ovládačoch a najmä vo WIN10! Po inštalácii sa snažia doinštalovať ovládače, lenže inštaluje tie ich ZMRVENÉ a nekompatibilné z dielne M$! Takže - ZAKÁZAŤ aktualizácie ovládačov samotným Win10, odinštalovať pomocou DDU ovládače grafiky a STIAHNUŤ a NAINŠTALOVAŤ originálne ovládače zo stránky (v pripade desktop PC) výrobcu grafiky!!! Zistiť, akú má grafiku hádam zvládne, prípadne nech si zisti VID tej grafiky a hľadá podľa toho.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10 padá po instalaci ovladačů grafické karty

Příspěvekod petr22 » 21 kvě 2019 18:12

To, ze karta zobrazuje obraz preci neznamena, ze neni vadna.

Popraskany pajeny spoj pod gpu se prave projevuje tak ze karta ma problem po nejake dobe
v zatezi - rozpadani obrazu, modra smrt, restarty grafickeho procesoru a pady ovladacu, casem
se to zhorsuje, pak uz nelze nainstalovat ovladace a karta funguje jen ve VGA rezimu a posledni
faze je jen cerna obrazovka pri zapnuti PC, kdy je karta definitivne KO.

Upozornuji na fakt, ze problem se zacal projevovat pri hre (v zatezi), tedy tam nemohly byt ovladace
od Microsoftu. Dle popisu to vypada, ze karta nezvladne prepnout do vyssiho rozliseni a gpu
se restartuje. Takto se chova s jakymkoliv ovladacem od vyrobce, pokud je vadna.

Chovani presne odpovida vadne graficke karte, lze ji jeste vyzkouset v jinem PC aby byla jistota.

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10 padá po instalaci ovladačů grafické karty

Příspěvekod Fox_25 » 21 kvě 2019 23:14

Dovolil by som si trochu oponovať.

Zkus příště oponovat na základě zkušeností, ne teorie. Jestli chceš, můžu ti poslat tři karty u kterých nejdou nainstalovat ovladače, když je dáš do desky a v os je ovladač tak os ani nenastartuje a funguje jen stav nouze se základním ovladačem. Když si přičteš zbytek potíží které s tím měl než to exlo úplně a stáří karty, tak je to víceméně jistota.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10 padá po instalaci ovladačů grafické karty

Příspěvekod petr22 » 22 kvě 2019 07:10

Geforce 760 - TDP 170W, rok vyroby 2013.

Ta karta ma narok na to pokojne umrit, vzdyt vydrzela celych 6 let.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Upgrade grafické karty
    od Baset » 02 srp 2023 17:00 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    11
    1332
    od Erredar Zobrazit poslední příspěvek
    05 srp 2023 12:09
  • Upgrade graficke karty pro můj pc
    od Martin86 » 15 říj 2023 20:31 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    1055
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    17 říj 2023 08:23
  • Napájení grafické karty Příloha(y)
    od glajdowicz » 23 pro 2023 18:19 » v Problémy s hardwarem
    7
    550
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    23 pro 2023 21:48
  • Nacenění grafické karty
    od VasekB » 23 zář 2023 18:27 » v P: Hardware
    0
    1880
    od VasekB Zobrazit poslední příspěvek
    23 zář 2023 18:27
  • Upgrade grafické karty, nová case + zdroj
    od nikolas99 » 09 dub 2023 14:03 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    1086
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    10 dub 2023 19:17

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů