Problém s instalací tiskárny

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Fessy
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: listopad 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Problém s instalací tiskárny

Příspěvekod Fessy » 22 zář 2019 18:56

Zdravím,

mám problém s instalací tiskárny EPSON SX215. Zkoušel jsem původně mazat všechny porty, opravu registru atd a následně jsem se rozhodl pro obnovení Windowsu do továrka. Bohužel i přesto mám stejný problém.

Když spustím instalaci ovladačů, tak mi to napíše "Balíček ovladače tiskárny nelze nainstalovat". Když to zkouším s připojenou tiskárnou, tak se dostanu o krok dál, ale stejně mi to při vyhledávání tiskárny tiskárnu nenajde. Pokud se pokusím přiřadit port ručně, tak mi to vyhodí chybu "Operaci nelze dokončit (chyba 0x0000002) Systém nemůže nalézt uvedený soubor". Tedy to samé, co před továrkem. Tiskárna jako taková tiskne, když jí zadám úlohu na tisk. Problém je ale v tom, že je to inkoustovka a potřebuji vyčistit tiskovou hlavu atd. A to bez ovladačů bohužel neudělám, tudíž se stává nepoužitelnou.

Díky za vaše reakce

Reklama
Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s instalací tiskárny

Příspěvekod gogo1963 » 22 zář 2019 19:00

https://www.epson.co.uk/viewcon/corpora ... /1316/3539

tady to probírají, nevím jestli jsi zkoušel všechny kroky ... ale řeší tam podzimní verzi win 10, na jarní možná řešení ještě není ...
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

Fessy
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: listopad 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s instalací tiskárny

Příspěvekod Fessy » 22 zář 2019 19:20

To jsou v podstatě pouze kroky pro stažení správného ovladače, tam jsem už také koukal a zkoušel stáhnout i ten Product Setup, ale stejný problém. Je pravdou, že jsem měl předtím nainstalovanou HP tiskárnu, což dle internetu dělá paseku, ale to přece nemůže mít po reinstallu žádný vliv už.

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 599
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Problém s instalací tiskárny

Příspěvekod kecalek » 22 zář 2019 20:51

Na čistenie hlavy ti základný ovládač nepomôže - ten slúži len na komunikáciu medzi PC a tlačiarňou.
Na ostatné služby potrebuješ niečo podobné tomuto:
Obrázek
Epson printer Utility. A zaručene to na ich stránke v Supporte bude.

Fessy
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: listopad 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s instalací tiskárny

Příspěvekod Fessy » 22 zář 2019 21:08

No jasně, to potřebuji a to má v sobě ten ovladač, který se mi ale nedaří nainstalovat.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů