Problém dostat se do systému windows 10

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

960224
Level 1
Level 1
Příspěvky: 68
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Problém dostat se do systému windows 10

Příspěvekod 960224 » 25 pro 2020 20:05

ITCrowd píše:Pokud se budu držet tohoto:
960224 píše: Když chci ten starý pc zapnout tak mě to nepustí do systému, ani do biosu.

Pak závada rozhodně nebude v disku.
Otázkou zůstává, co znamená "nepustí mě do BIOSu". Monitor nic nezobrazí, nebo se zobrazí, ale nereaguje to na klávesnici, nebo se zobrazí, reaguje na klávesnici, ale nemohu změnit nastavení .... atd atd.

Vyměň tu baterku na desce, jak radil rik, případně ji změř, ať víme jak na tom je.


Jak už jsem napsal - Když zapnu PC, tak mi monitor napíše vga, DVI a pak no signal. Na základní desce při tom prvním zapnutí blikne cpu, dram, ale na vga a boot se to už nedostane.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém dostat se do systému windows 10

Příspěvekod ITCrowd » 25 pro 2020 20:49

Pak je klidně možné, že je vybitá bcmos baterie a po zapnutí je BIOS v defaultu a je použitá integrovaná grafika, ke které ale monitor připojen není. Nicméně BIOS, i když to nevidíš, dedikovanou grafiku detekuje, zaznamená si ji a po opětovném vypnutí a zapnutí ji aktivuje, proto už obraz vidíš. Je to ovšem jen hypotéza.
proto jsem chtěl ty sestavy....
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

960224
Level 1
Level 1
Příspěvky: 68
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Problém dostat se do systému windows 10

Příspěvekod 960224 » 25 pro 2020 22:59

Sestavu kterou řeším, jsem už poslal. Ještě jsem přemýšlel na jedné věci, protože když byl ten ssd disk (disk 1) můj primární disk, tak jsem tam používal i starý HDD, který jsem rodičům do toho PC už nedával. Až k nim zase pojedu, tak ho vezmu sebou, třeba to pomůže, když ho tam zapojím společně s tím ssd (disk 1).

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém dostat se do systému windows 10

Příspěvekod ITCrowd » 25 pro 2020 23:05

No, někoho prostě baví zkoušet nesmysly, klidně zkoušej.
Kdyby to bylo diskem, což se může stát, pak by byl vždy vidět BIOS, ale nenabootovalo by to nikdy do woken.
Co můžeš vyzkoušet je to, že zapojíš monitor do desky a ne do grafiky. Pak by obraz po zapnutí měl být vidět. A pokud by to tak bylo, potvrzovalo by to tu baterku, což jsi měl udělat asi tak před deseti příspěvky.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

960224
Level 1
Level 1
Příspěvky: 68
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Problém dostat se do systému windows 10

Příspěvekod 960224 » 26 pro 2020 00:19

To jsem udělal ještě před tím, než jsem se začal ptát tady a obraz mi nejde, když to zapojím do desky, nejde mi to ani na novém pc.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém dostat se do systému windows 10

Příspěvekod ITCrowd » 26 pro 2020 00:38

U nového PC jsi se nenamáhal dodat sestavu. Takže nelze potvrdit/vyvrátit, zda je to možné.
Každopádně do BIOSu naskočí funkční PC vždycky. I když v něm není žádný disk.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Serg012
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: srpen 20
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Problém dostat se do systému windows 10

Příspěvekod Serg012 » 26 pro 2020 14:57

Já mám zkušenost že se zapnutým Fast startupem ve Windowsu a po normálním vypnutí jsem se taky nemohl dostat do BIOSu, musel jsem vždy buď vypnout Fast startup nebo načítání Windowsu shodit držením power tlačítka několik sekund, a potom jsem se už do BIOSu dostat mohl. Ale taky pravda že to bylo na desce z roku asi tak 2007 plus mínus.

Vybitá CMOS baterie by resetovala nastavení do defaultu až po vytažení zdroje ze zásuvky nebo po výpadku proudu, jinak to nastavení drží standby napětí zdroje.

Ale je dobrý nápad zkusit jestli naskočí do BIOSu, když bude odpojený disk. Jestli dokonce bez disku nebude občas naskakovat (hned po odpojení disku tam může být ještě vliv toho nastaveného Fast startupu, který dělá něco jako hibernaci, tak první zkoušku bych ještě nepočítal, ale až ty další, a nechat to třeba 5 minut běžet, pak na 5 minut vypnout a znovu...), tak bych to tipoval na nafouklé kondenzátory ve zdroji (ztráta kapacity = už není schopný dodávat proudové špičky) nebo něco s desku, nebo grafikou.

Případně zkusit přeinstalovat Windows, jestli na disku nejsou nějaké důležité věci.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nejde se dostat do BIOSu
    od ITCrowd » 16 čer 2023 21:56 » v Problémy s hardwarem
    4
    978
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    17 čer 2023 13:44
  • Jak do Excelu dostat aktuální hodnotu z webové stránky? Příloha(y)
    od Peťa » 10 lis 2023 09:41 » v Kancelářské balíky
    2
    1920
    od Peťa Zobrazit poslední příspěvek
    10 lis 2023 16:24
  • Pomoc s přidáním nového operačního systému
    od Qinter » 07 říj 2023 15:02 » v LiNuX a ostatní alternativní OS
    6
    6038
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    20 úno 2024 13:54
  • Windows 8.1 CMD
    od Daniel_Jackson » 29 dub 2023 13:33 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    1639
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    29 dub 2023 14:38
  • instalace windows 7
    od ladislavhu1993 » 18 lis 2023 19:04 » v Windows 11, 10, 8...
    10
    1876
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    20 lis 2023 20:27

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů