Instalace win 10 na nový ssd disk a výměna za druhý

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

RagX
Level 2
Level 2
Příspěvky: 200
Registrován: srpen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Instalace win 10 na nový ssd disk a výměna za druhý

Příspěvekod RagX » 06 dub 2022 16:00

Zdravím, koupil jsem nový ssd disk Samsung a potřeboval bych poradit. Na starým ssd mám teď aktuální windows 10, tak mě zajímá, jestli ho můžu normálně vypojit, připojit nový větší ssd do desky a ten původní, kde je systém připojit na desku přes pcie adaptér. Potom přes flashku nainstalovat windows. Nebude se to nějak rušit s tím starým ssd diskem, kde bude pořád windows? Až bych měl potom nový funkční systém, překopíruju data a zformátuju starý ssd. Půjde to takhle, jak píšu?

Díky za rady

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Instalace win 10 na nový ssd disk a výměna za druhý

Příspěvekod ITCrowd » 06 dub 2022 16:15

Wokna si při instalaci často dají zavaděč, kam je zrovna napadne. Takže postup změň - odpoj všechny disky, kromě toho nového, nainstaluj wokna, a teprve poté připoj další disky. A s nimi si už můžeš udělat co chceš.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Instalace win 10 na nový ssd disk a výměna za druhý

Příspěvekod Speed_dead » 06 dub 2022 16:20

Jednodušší je při instalaci novýho Windows starý disk odpojit, pak v biosu dát bootování z nového disku a starý opět připojit a přehrát data. Pokud budou zapojený oba současně, tak se budou při instalaci po restartech, jenž doprovází instalaci "hádat". Já jsem řešil něco podobného, ale nechtělo se mě vše instalovat nanovo a tak jsem si nechal udělat bitovou kopii disku, jenž jsem přehrál na nový, větší disk a pak už jen stačilo roztáhnout oddíl na celý nový hdd.
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

RagX
Level 2
Level 2
Příspěvky: 200
Registrován: srpen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Instalace win 10 na nový ssd disk a výměna za druhý

Příspěvekod RagX » 06 dub 2022 18:52

Ještě jsem se chtěl zeptat, když ten původní ssd s win 10 potom zapojím do té pcie redukce pro m2. Dostanu se k těm datům?
A je potřeba nějaký účet s win 10? Asi před rokem jsem četl nějaký článek, že to už jinak nejde, tak nevím jestli se něco změnilo.

Uživatelský avatar
Grander
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1888
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Instalace win 10 na nový ssd disk a výměna za druhý

Příspěvekod Grander » 06 dub 2022 19:34

Ten starý disk prostě naklonuj na nový a je to. Není třeba se zdržovat s novou instalaci.

RagX
Level 2
Level 2
Příspěvky: 200
Registrován: srpen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Instalace win 10 na nový ssd disk a výměna za druhý

Příspěvekod RagX » 06 dub 2022 21:23

Ale já bych ho chtěl naformátovat, aby byl jak nový. Poslední dobu mi nějak blbne windows, delší dobu se načítají soubory, průzkumník neodpovídá.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Instalace win 10 na nový ssd disk a výměna za druhý

Příspěvekod ITCrowd » 06 dub 2022 21:31

Tak to udělej tak, jak jsem psal, nebo speed_dead.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

RagX
Level 2
Level 2
Příspěvky: 200
Registrován: srpen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Instalace win 10 na nový ssd disk a výměna za druhý

Příspěvekod RagX » 06 dub 2022 21:48

speed_dead?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Instalace win 10 na nový ssd disk a výměna za druhý

Příspěvekod ITCrowd » 06 dub 2022 23:02

Speed_dead píše:Jednodušší je při instalaci novýho Windows starý disk odpojit, pak v biosu dát bootování z nového disku a starý opět připojit a přehrát data. Pokud budou zapojený oba současně, tak se budou při instalaci po restartech, jenž doprovází instalaci "hádat". Já jsem řešil něco podobného, ale nechtělo se mě vše instalovat nanovo a tak jsem si nechal udělat bitovou kopii disku, jenž jsem přehrál na nový, větší disk a pak už jen stačilo roztáhnout oddíl na celý nový hdd.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

RagX
Level 2
Level 2
Příspěvky: 200
Registrován: srpen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Instalace win 10 na nový ssd disk a výměna za druhý

Příspěvekod RagX » 08 dub 2022 17:38

Aha, ja myslel, ze to je varianta speed dead neboli rychla smrt, ze prijdu o data. :D

RagX
Level 2
Level 2
Příspěvky: 200
Registrován: srpen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Instalace win 10 na nový ssd disk a výměna za druhý

Příspěvekod RagX » 10 dub 2022 19:42

Tak jsem preinstaloval windows, odpojil vsechny disky a na novy ssd dal win 10. Celkem v pohode. Mam ale problem, ze mi dneska nereagoval start vlevo dole, kdyz jsem ho chtel otevrit a vpravo na liste neslo otevrit centrum oznameni a tento pocitac nesel otevrit. Nereagovalo to. Proto bych chtel poradit co mam delat? Nesetkal jsem se s tim nikdy po ciste instalaci. :?

Serg01
Level 1
Level 1
Příspěvky: 65
Registrován: červenec 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Instalace win 10 na nový ssd disk a výměna za druhý

Příspěvekod Serg01 » 11 dub 2022 13:12

Možná se pustila aktualizace Windowsu, jestli máš slabší procesor nebo málo operační paměti, tak se to při aktualizaci může sekat.

Ve správci úloh můžeš pod záložkou výkon kouknout, co ho brzdí (vytížení CPU, nebo I/O operace - SSD, nebo plná RAMka)
Jestli jsou všechny hodnoty v normálu, tak nějak otestovat, jestli funguje levé tlačítko myši.
Restart nepomohl?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů