Chybi program Vyřešeno

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

myshaak
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: leden 18
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Chybi program

Příspěvekod myshaak » 07 čer 2022 19:33

Zdravim vsechny, cistila jsem si notas a zrejme jsem to ponekud prehnala. Nyni kdyz ulozim na plochu obrazek a kliknu na nej, tak se mi uz nezobrazi nahore open a da se otevrit jenom pres nejaky program, a to mi nevyhovuje. Poradi nekdo, co si asi potrebuji doinstalovat? Fujitsu Win 10. dekuji predem.

Reklama
zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10914
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Chybi program

Příspěvekod zeus » 07 čer 2022 19:47

Vyberes si a potvrdis nejaky vychozi, nejlepe pres pravy klik a Vlastnosti.

Dodatečně přidáno po 1 hodině 26 minutách 56 vteřinách:
Kde? Z ceho? Jak mam vedet, ze je to ten, co potrebuji? Nevlastnim kristalovou kouli, proto se tu ptam. Dotaz znel CO. Pokud by byl nekdo tak prelaskav a poradil, bylo by dobre odpoved zformulovat tak, abych se nemusela pak ptat jeste desetkrat, nez mozna neco zjistim. Dekuji za pochopeni.


Jestli dotaz znel CO, odpoved je NIC, presneji neni potreba nic doinstalovavat. Pri tom dukladnem cisteni se jen ztratila tzv. asociace.
Pro klikace je to takto: Start (ty ctyri kosticky vlevo dole na obrazovce) - Nastaveni (to ozubene kolecko o tri cm vyse) - Aplikace - Vychozi aplikace - a pak uz si v prave casti vyberes program z nabizenych, navic schvalenych Microsoftem.

Pokud jsi necistila jo dukladne, mohl by ti pomoci Bod obnovy.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

myshaak
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: leden 18
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Chybi program

Příspěvekod myshaak » 08 čer 2022 13:24

Vim, kde je start, ty debile. Nejdriv neumis odpovedet co a pak mi pises, jak vypada start? Asi bych nedokazala zapnout a vypnout pocitac, kdybych to nevedela, ty hromado komplexu a blbosti. Stydis se za svoje blbe rady, ze jsi smazal muj druhy prispevek a doplnil tento? Polib mi prdel a nech odpovedet nekoho normalniho, pokud tu je.
Pri tom cisteni jsem odinstalovala par programu, takze nejde o ztracenou asociaci, ty vsevede. Kdyz nic nevis, tak nepis nesmysly, kvuli tomu sem nikdo nechodi.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Chybi program

Příspěvekod petr22 » 08 čer 2022 13:47

Odpoved Zeuse na tebou popsany problem je spravna. Resi tu nejpravdepodobnejsi pricinu - neprirazeny zadny
program k pripone souboru.

Ty mas vyzkouset priradit program k dane pripone a oznamit, jestli to pomohlo nebo nepomohlo. Dokud tu radu
nevyzkousis, nevis jestli doslo ke zmene stavu.

Co se tyce mazani prispevku - Zeus urcite nebyl ten, kdo smazal nejaky prispevek. Prispevky maze moderator,
kazdy uzivatel ma u sebe napsano, zda je a nebo neni moderator fora.

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10914
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Chybi program

Příspěvekod zeus » 08 čer 2022 15:00

Je az s podivem, jak nektere uzivatele dokaze rozhodit to, ze nedokazi otevrit obrazek tak, jak byli zvykli...

Kdyz na moji ne az tak laickou odpoved reagujes

Kde? Z ceho?
bylo by dobre odpoved zformulovat tak, abych se nemusela pak ptat jeste desetkrat, nez mozna neco zjistim.


tak jsem jen upravil odbornost odpovedi dle tveho pozadavku. Zaroven nastinil i dalsi zpusob reseni.
Chce to cist cele prispevky, postupovat podle rad a poskytnout zpetnou vazbu.
Mozna jsem to v te zaplave slov prehledl, ale z tebe ani nevypadlo, zda jsi to vyzkousela.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Chybi program

Příspěvekod petr22 » 08 čer 2022 18:24

Ono to cisteni take mohlo odinstalovat nativni aplikace ve Windows 10/11, spousta
cisticich aplikaci to ma zaskrtle jako vychozi volbu.

Potom neni cim ty obrazky otevrit a je treba doinstalovat na to program.

Tedy druha cast rady je taktez relevantni k popisovanemu problemu.

Opakuji - je treba ty rady vyzkouset, ne hned psat ze jsou na nic. Ten problem je tam nedostatecne
popsany, ze je treba jasnovidec, aby uhadl co se dopravdy v tom pocitaci stalo a proc to nejde otevrit.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Chybi program  Vyřešeno

Příspěvekod ITCrowd » 08 čer 2022 19:01

Ono je to těžké, když nevíme v jaké aplikaci se ty obrázky otevíraly.
K tomu jen: pokud se otevíraly v aplikaci Windows Prohlížeč fotografií, pak tato už není podporována a aktualizace se ji snaží odstranit. Místo ní je nabízena aplikace fotky, tu lze získat zdarma ze store. A pak samozřejmě aplikace třetích stran.
Asi bude nejjednodušší, když si tazatelka napíše do gůgla "Windows 10 prohlížeč obrázků" a prohlédne si screeny programů a z nich vybere ten, co má "xicht", který si pamatuje.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
šulda
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1373
Registrován: srpen 08
Bydliště: Tam kde se vrány otáčejí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Chybi program

Příspěvekod šulda » 08 čer 2022 19:07

Proč radit jedinci který nezná, něco chce ale nesnaží se proto něco udělat, neumí vysvělit ale po ostatních to vyžaduje. Když chce někdo pomoci tak ho nazve tím čím sama je atd. Pánové, toto není případ pro pc-help ale pro úplně jiné zařízení.
Člověk se pořád učí.

myshaak
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: leden 18
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Chybi program

Příspěvekod myshaak » 09 čer 2022 09:06

To uz tak byva, ze kdyz se clovek na neco pta v poradne, tak protoze to nezna a tim padem ani casto nedokaze pojmenovat. Narozdil od poradcu. Ovsem ti se tady skladaji z ubozaku, kteri si hoji ego tim, ze misto srozumitelne a strucne odpovedi, milostive odpovidaji stylem, ze neco malo utrousi a hlavne tak, aby nebylo poznat, co udelat, aby se clovek musel zeptat jeste padesatkrat, nez mozna neco zjisti. Jestli jsou blbi nebo navedeni tezko rict, ale pokud ma radil snahu poradit, tak i poradi. Narozdil od tohoto zde. Ale souhlasim s tebou alespon v jednom, trefil ses pri vyberu jmena.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Windows Update - V zařízení chybí.... Příloha(y)
    od liborek » 21 pro 2023 19:03 » v Windows 11, 10, 8...
    9
    1304
    od liborek Zobrazit poslední příspěvek
    23 pro 2023 16:44
  • be quiet! Pure Base 500DX Black (chybí kablíky front panel?) Příloha(y)
    od sasshrek » 20 lis 2023 16:39 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    705
    od sasshrek Zobrazit poslední příspěvek
    20 lis 2023 17:27
  • Program ONVIF, IP cam
    od NIESRA » 16 pro 2023 20:21 » v Vše ostatní (sw)
    6
    903
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    17 pro 2023 09:11
  • Program pro editaci fontů
    od IoannesPragensis » 05 čer 2023 20:01 » v Programy ke stažení
    2
    1872
    od atari Zobrazit poslední příspěvek
    06 čer 2023 11:33
  • Program na střídání videa Příloha(y)
    od lukas212 » 10 dub 2024 11:01 » v Design a grafické editory
    14
    2007
    od lukas212 Zobrazit poslední příspěvek
    14 dub 2024 19:50

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů