legalni zakoupeni Windows

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

MonikaVavrova
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: duben 23
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: legalni zakoupeni Windows

Příspěvekod MonikaVavrova » 12 led 2024 12:31

petr22 píše:Legalni licenci poznas tak, ze od ni mas danovy doklad od prodejce.

Nesmysl!
Legální licence je udělení oprávnění k užití díla (v tomto případě od Microsoftu).
Pokud ti podvodník prodá vygenerovanou licenci v MSDN účtu, ve školním účtu, duplikovanou apod. a dodá ti ji s daňovým dokladem tak se nejedná o legální licenci, i když ji máš s daňovým dokladem od prodejce, protože jsi nekoupil udělení oprávnění k užití díla.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53626
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: legalni zakoupeni Windows

Příspěvekod petr22 » 12 led 2024 12:44

Zakaznik nema povinnost overovat, zda prodejce nabyl zbozi legalne. Casto ani nema
moznost to jakymkoliv zpusobem overovat. Temer nikoho z tech, co kupuji na netu licence
na software ani nepadne si overit ve validatoru, k cemu presne dostali klic. Pokud prodejce
vystavi doklad na neco, co nema opravneni prodavat proto ze to ukradl nebo upiratil, je to
problem prodejce, ne zakaznika (pokud se nejedna o situaci kdy je i naprostemu pitomci
jasne, ze se jedna o kradene zbozi a nejde to uhrat ani na "dobrou viru").

Legalnost software sama o sobe se dokazuje danovym dokladem, doklad o udeleni opravneni
k uziti dila sam o sobe neexistuje ani ho nikdo nepozaduje. Staci pouze faktura nebo darovaci
smlouva.

Samozrejmne je kazdemu jasne, ze Microsoft by nejradeji povazoval za nelegalni kazdou licenci,
kterou sam neprodal - nastesti Evropska Unie a platne zakony jsou vic nez Microsoft a jeho licencni
podminky.

Firmy z Nemecka prodavajici druhotny software napr. na Ebay.de a existujici 10 a vice let si zadny piratsky
software prodavat nedovoli, to by vzalo rychly konec (v Nemecku po tom hodne jdou). Prodejce na
Aukru co zalozil ucet pred tydnem je neduveryhodny uz sam o sobe.

Jedna vec dnes jista - prodejce uz nemuze prodat klic od Windows 7 nebo 8, protoze s nimi Windows
10 ani 11 aktivovat nelze.

Prorock
Level 1
Level 1
Příspěvky: 70
Registrován: listopad 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: legalni zakoupeni Windows

Příspěvekod Prorock » 12 led 2024 13:19

petr22 píše:.. co kupuji na netu licence
na software ani nepadne si overit ve validatoru...


co to je ten validátor?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53626
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: legalni zakoupeni Windows

Příspěvekod petr22 » 12 led 2024 13:34

Co jsem rikal :-)

Aplikace, ktera po vlozeni produktoveho klice rekne, od jake verze Windows a licence ten klic je.
Asi nejpouzivanejsi bude PID Checker.

Windows 7 jakakoliv edice - spatne - aktivace W10/W11 blokovana
Windows 8 jakakoliv edice - spatne - aktivace W10/W11 blokovana
Windows 10/11 Home/Pro OEM - spravne (muze byt legalni)
Windows 10/11 Home/Pro retail - spravne (muze byt legalni)
Windows 10/11 Home/Pro MSDN, EDU, MAK atd - spatne - kradene firemni klice
Windows jakakoliv edice Enterprise - nelegalni, nemuze mit legalne soukromnik

MonikaVavrova
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: duben 23
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: legalni zakoupeni Windows

Příspěvekod MonikaVavrova » 12 led 2024 13:49

petr22 píše:Legalni licenci poznas tak, ze od ni mas danovy doklad od prodejce.

petr22 píše:Zakaznik nema povinnost overovat, zda prodejce nabyl zbozi legalne. ...


Znova.
MonikaVavrova píše:Legální licence je udělení oprávnění k užití díla (v tomto případě od Microsoftu).
Pokud ti podvodník prodá vygenerovanou licenci v MSDN účtu, ve školním účtu, duplikovanou apod. a dodá ti ji s daňovým dokladem tak se nejedná o legální licenci, i když ji máš s daňovým dokladem od prodejce, protože jsi nekoupil udělení oprávnění k užití díla.

Autorský zákon, § 12, Právo dílo užít
(1) Autor má právo své dílo užít v původní nebo jiným zpracované či jinak změněné podobě, samostatně nebo v souboru anebo ve spojení s jiným dílem či prvky a udělit jiné osobě smlouvou oprávnění k výkonu tohoto práva

Legální licenci nepoznáš podle daňového dokladu!!!
Legální licence je prostě licence, která v sobě nese udělení oprávnění k užití díla.
Pokud koupíš druhotnou licenci od souseda za 100 Kč, který ji například legálně koupil jako novou, a dá ti na ni daňový doklad, tak ta licence je legální.
Pokud koupíš druhotnou licenci od podvodníka za 100 Kč a dá ti na ni daňový doklad, tak ta licence není legální.
= legální licenci nepoznáš podle daňového dokladu a opět ti píšu, že jsi napsal nesmysl.

To je jedna věc, ty tu jednu věc, která je jasná - ale teda ne tobě, argumentuješ ale nesouvisející věcí, a to tou, jestli se kupujicí něčeho nelegálního nedopustil, tyto dvě veci ale nejsou totožné.
A musím okomentovat i tu druhou věc, co jsi začal řešit. Konkrétně okomentuji toto:
"kdy je i naprostemu pitomci jasne, ze se jedna o kradene zbozi a nejde to uhrat ani na "dobrou viru")."
Licence není zboží.
Licence se nedá ukrást.
Je sice možné, že něco je jasné i pitomci, ale dobrá víra se zohledňuje z pohledu průměrně inteligentního člověka, takže i když si například pitomec myslí, že jedná v dobré víře, tak tomu ve skutečnosti být nemusí... protože například nemá schopnosti a myšlení průměrně inteligentního člověka.
A k té dobré víře, zohledňuje například i cenu. A průměrně inteligentní člověk určitě není extrémě naivní, při koupi licence zná aspoň potřebné základy autorského zákona a drtivou většinu druhotných licencí by v dobré víře podle mě kupovat nemohl. :-)

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8727
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: legalni zakoupeni Windows

Příspěvekod richchie » 12 led 2024 16:28

To-MonikaVavrova-už mě to nedalo,ale jak poznáš,že soused není podvodník?

MonikaVavrova
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: duben 23
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: legalni zakoupeni Windows

Příspěvekod MonikaVavrova » 12 led 2024 17:11

richchie píše:To-MonikaVavrova-už mě to nedalo,ale jak poznáš,že soused není podvodník?

Proč taková zbytečná a hloupá otázka? Je snad jasné proč jsem ty příklady psala a oč v nich jde, u souseda je uvedeno "který ji například legálně koupil jako novou" = je to ve smyslu, že v tom příkladu fakticky prodává legální licenci = prodává oprávnění k užití díla. Jestli to není jednoznačně jasné, tak ten příklad uprav tak, aby to jasné bylo, klidně to tam dodatečně upravím. Nebo si místo souseda doplň firmu Microsoft, která sama sobě prodala novou licenci a tu pak prodala jako druhotnou, nebo i v tom případě máš ještě nějaké pochybnosti? Tak pro tu možnost vymysli něco sám, já se snažila :-) Fakt netuším oč ti jde s tou tvou otázkou :-)
Naposledy upravil(a) MonikaVavrova dne 12 led 2024 17:16, celkem upraveno 1 x.

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8727
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: legalni zakoupeni Windows

Příspěvekod richchie » 12 led 2024 17:14

souseda je uvedeno "který ji například legálně koupil jako novou,ale vždyť i soused ji mohl koupit jako druhotnou a pořád bude legální.

MonikaVavrova
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: duben 23
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: legalni zakoupeni Windows

Příspěvekod MonikaVavrova » 12 led 2024 17:19

richchie píše:souseda je uvedeno "který ji například legálně koupil jako novou,ale vždyť i soused ji mohl koupit jako druhotnou a pořád bude legální.

To mohl, nechápu ale proč to řešíš, je to jen příklad pro to, kdy je druhotná licence legální. Za ten příklad si zaměň cokoliv, kdy je ta licence legální, třeba ten soused mohl být podvodník a přesto mohl prodávat legální licenci...

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8727
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: legalni zakoupeni Windows

Příspěvekod richchie » 12 led 2024 19:23

MonikaVavrova píše:
richchie píše:souseda je uvedeno "který ji například legálně koupil jako novou,ale vždyť i soused ji mohl koupit jako druhotnou a pořád bude legální.

To mohl, nechápu ale proč to řešíš, je to jen příklad pro to, kdy je druhotná licence legální. Za ten příklad si zaměň cokoliv, kdy je ta licence legální, třeba ten soused mohl být podvodník a přesto mohl prodávat legální licenci...


Já to neřeším.Je mě to i celkem jasné a odpověděl ti i petr22.A ani mrkvosoft to nebude řešit.Licence OEM nebo retail,daňový doklad a pro sichr projet validátorem.Tip už tady byl a tady třeba další-https://www.techno360.in/mykeyfinder-plus-full-version-key-recovery-tool/

https://www.techno360.in/tag/license-key/
atd..

MonikaVavrova
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: duben 23
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: legalni zakoupeni Windows

Příspěvekod MonikaVavrova » 12 led 2024 20:23

richchie píše:Já to neřeším.

Tím, že to řešíš, jsem myslela můj příklad v mé reakci na petr22. A řešíš to, reagoval jsi na můj příspěvek. 2x...

richchie píše:Je mě to i celkem jasné

Reagoval jsi na mě. Takže je ti jasné to, co jsem psala? Super.

richchie píše:odpověděl ti i petr22

Ano, odpověděl mi petr22, ale nesmyslně. To jsem rozebrala v mé reakci.

richchie píše:A ani mrkvosoft to nebude řešit.

Milý richchie, je ti jasné to co jsem psala? Tak si ještě jednou přečti, to co jsem v reakci na petr22 psala, nebo raději dvakrát. Já v ní neřeším jestli Microsoft bude něco řešit nebo nebude. Reagovala jsem v ní na nesmysl co napsal petr22. A nebylo to poprvé v tomto vlákně.

richchie píše:Licence OEM nebo retail,daňový doklad a pro sichr projet validátorem.

Proč to píšeš mně? Tvůj názor napiš tazateli, ne mně, stejně jako jsem napsala já svůj tazateli tu:
viewtopic.php?p=1777140#p1777140

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6477
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: legalni zakoupeni Windows

Příspěvekod RIKI22 » 12 led 2024 20:34

MonikaVavrova píše:Proč to píšeš mně? Tvůj názor napiš tazateli

Ten to už má dávno poriešené.Akurát mal uzavrieť tému.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Mobilní telefon (vrácení do 14 dnů od zakoupení)
    od Haansss » 12 čer 2023 16:46 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    2
    1829
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    13 čer 2023 09:32
  • Windows 8.1 CMD
    od Daniel_Jackson » 29 dub 2023 13:33 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    1688
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    29 dub 2023 14:38
  • Windows 11 S - reinstall Příloha(y)
    od amirinda » 06 pro 2023 14:31 » v Windows 11, 10, 8...
    20
    2173
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    07 pro 2023 09:59
  • instalace windows 7
    od ladislavhu1993 » 18 lis 2023 19:04 » v Windows 11, 10, 8...
    10
    1931
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    20 lis 2023 20:27
  • Windows 11 - Optimalizace na hry
    od Faster1 » 08 zář 2023 16:23 » v Windows 11, 10, 8...
    8
    4558
    od Faster1 Zobrazit poslední příspěvek
    07 lis 2023 00:52

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DenyKr a 43 hostů