Nezobrazují se ikony na ploše

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

liborsm
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: únor 24
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nezobrazují se ikony na ploše

Příspěvekod liborsm » 04 úno 2024 14:48

Zdravím chytřejší a zkušenější. Nezobrazují se ikony na ploše jen se tam donekonečna točí kurzor. Kliknout pravou myší a zapnout ZOBRAZIT IKONY NA PLOŠE mám už za sebou a to nefunguje. Ikony tam ovšem bezpečně jsou jen nevím kde a jak se k ním dostat. Čistil jsem PC Ccleanerem a nabízelo mi to zálohu. Vybral jsem si plochu a tam uložil - byly tam i ostatní ikony, ale na běžné ploše se nezobrazují a ani tuto jsem tam nenašel. DĚKUJI

Reklama
Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1250
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nezobrazují se ikony na ploše

Příspěvekod pcmaker » 04 úno 2024 16:18

Plocha je vlastně taky jen adresář/složka a měl by ses na ni proklikat i v Průzkumníkovi. C:\Users\Jmeno\Plocha(Desktop)\.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nezobrazují se ikony na ploše

Příspěvekod ITCrowd » 04 úno 2024 20:05

Ccleaner nepoužívat. Již dlouho je tu téma: viewtopic.php?f=46&t=145444&p=1148741 kde to autor důrazně nedoporučuje.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 603
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nezobrazují se ikony na ploše

Příspěvekod kecalek » 05 úno 2024 20:33

Skús prečítať a postupovať podľa https://trucoteca.com/sk/como-restaurar ... indows-10/
A ako ITCrowd napísal - CCleaner nepoužívať, lebo práve tým čistením si si "vyčistil" aj nejaký register - OS teraz nie je schopný nájsť cestu k ikonám.

liborsm
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: únor 24
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nezobrazují se ikony na ploše

Příspěvekod liborsm » 06 úno 2024 08:25

Ten Ccleaner - tahle info ke mě taky dorazila, ale mám zkušenost, že když mám extrémně zpomalený PC tak po Ccleaneru se v naprosté většině případů zrychlí. Kde je tedy chyba? A druhý dotaz - co tedy používat? Děkuji

Dodatečně přidáno po 1 minutě 54 vteřinách:
Ještě reakce na KECALEK, ten Ccleaner jsem pustil až PO, když jsem nebyl schopen najít tu plochu. Děkuji

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10922
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nezobrazují se ikony na ploše

Příspěvekod zeus » 06 úno 2024 09:55

Zacal bych tim, ze je v nejakem spravci souboru presunes ze sve i spolecne plochy a zda tim docilis toho, ze se ti nacte prazdna plocha bez tociciho se kolecka.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

liborsm
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: únor 24
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nezobrazují se ikony na ploše

Příspěvekod liborsm » 06 úno 2024 16:09

Proběhl následující postup ( nevím jestli dobrý) nastavení - systém - úložiště - disk C - plocha ( tam je 34 Gb dat)- spravovat složku - zobrazit plochu a NIC - nedělá to prostě NIC. Děkuji

petrmet
Level 3
Level 3
Příspěvky: 441
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nezobrazují se ikony na ploše

Příspěvekod petrmet » 06 úno 2024 18:10

Zkontroluj stav disku C chkdsk, jestli není porušený file systém.

liborsm
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: únor 24
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nezobrazují se ikony na ploše

Příspěvekod liborsm » 07 úno 2024 09:06

takže nakonec mi poradil synovec - vytvořit nového uživatele, přes něj se dostat do průzkumníka a vymazat věci na ploše a to se zdá, že klaplo. Děkuji všem za podnětné návrhy a ještě jednou bych se zkusil zeptat. Co tedy místo Cclenera? Děkuji

kasy
Level 2
Level 2
Příspěvky: 166
Registrován: květen 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nezobrazují se ikony na ploše

Příspěvekod kasy » 07 úno 2024 15:18

Těžká otázka. Osobně používám IObit Advanced System Care. I v bezplatné verzi dokáže vyčistit systém od nepotřebných souborů a pročistit registr. Nic jiného po něm nechci, i když toho umí daleko víc. Za několik let používání jsem neměl jediný problém. Samozřejmě se najdou tací, na které při zmínce o IObit jdou mdloby. :-)

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10922
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nezobrazují se ikony na ploše

Příspěvekod zeus » 07 úno 2024 18:14

Cisteni registru je pouze pro dobry pocit. Ostatni zvladne windowsacke Cisteni disku.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3207
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nezobrazují se ikony na ploše

Příspěvekod atari » 09 úno 2024 10:41

ITCrowd píše:Ccleaner nepoužívat. Již dlouho je tu téma: viewtopic.php?f=46&t=145444&p=1148741 kde to autor důrazně nedoporučuje.

Tohle stručné varování je potřeba upřesnit:

Ten autor důrazně nedoporučuje čištění registrů. Důvod tam je vysvětlen. A Ccleaner toto umí, takže varovaní před tím, aby někdo používal Ccleaner na čištění registrů je správné !!!

Ovšem Ccleaner umí také čistit nepotřebné soubory na disku. Pokud ho někdo nainstaluje, tak v defaultním nastavení je čištění souborů velice bezpečné a žádoucí. Používám ho přes 15let na mnoha PC, a nikdy nebyl žádný problém a doporučuji to dělat pravidelně.

Jsou tam dvě ikony viz obrázek. Pod ikonou „Registry“ je čištění registrů – NEPOUŽÍVAT !!!

Snímek obrazovky 2024-02-09 103711.png
Snímek obrazovky 2024-02-09 103711.png (4.54 KiB) Zobrazeno 732 x


Pod ikonou „Pokročilé vyčištění“ je čištění nepotřebných souborů (tempy, cookies, historie apod.) Doporučuji pravidelně používat. Nastavení od výrobce programu, které soubory smaže, je bezpečné, takže na to nesahat. Pokud si tam někdo zapne vice souborů na čištění, tak musí vědět co dělá.

Pokud někdo chce čistit registry, tak doporučuji pouze ruční čistění, tak to dělám i já. Ale k tomu je potřeba mít znalosti, takže kdo o tom nic neví, ať to nedělá.

liborsm píše:... Co tedy místo Cclenera? Děkuji

Nenapsal jsi co chceš čisit:
Pokud registry, tak nic, neřeš to.
Poku nepotřebné soubory, tak Ccleaner, jak jsem psal výše.

Byly tady v minulosti růzé tipy na podobné programy na mazání nepotřebných souborů, ale co jsem je zkoušel, tak vždy vyčistily méně souborů než Ccleaner.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 67 hostů