Widle vs Linux

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
Koja
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1909
Registrován: listopad 05
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Widle vs Linux

Příspěvekod Koja » 12 črc 2008 22:59

Spousta lidí se mi/nám pořád diví, jak můžem být bez Widlí a používat jenom Linux.. Po dnešním večeru sem se rozhodl se s vámi podělit o "zážitek" :smile:

Rozhodl sem se, že cca po 3 měsících nabootuju do Widlí (XP Profi SP2), abych upravil velikost disků, zmenšil zbytečně moc (13GB) volného místa na C:/ a věnoval ho datům na D:/ a Linuxu.

Načtení systému do práce schopného stavu trvalo asi 3x déle, než u mého Kubuntu (8.04). Následovalo hlášení o nepoužývaných ikonách na ploše, které sem zrušil. Potom zákeřně vyskočily aktualizace několika programů (Avast!, Java, Asus Update, ...) následované hláškou, že Avast!, který se právě aktualizuje je zastaralý, ale ta byla hned umlčena. Tyhle věci jsou po 3 měsících zanedbávání vcelku běžné..

Potom následovalo hlášení aktualizací Widlí .. nechal sem je stáhnout, nainstalovat -> restart. Než se Widle vůbec vypnuly, tak sem stihl dojít do kuchyně a zpátky s jídlem a polovinu sníst.. Po restartu jsem spustil Acronis Disk Director, že upravím ty disky. K mému nasrání se objevila hláška, že se ADD bojí pracovat s ext3. Mezitím vyskočily další "potřebné" aktualizace Widlí, které opět nutně chtěly restart..

Rozhodl jsem se, že když už jsem v tom, tak nainstaluju SP3. Proto jsem musel znova restartovat, protože bez toho by to vůbec nešlo.. Než jsem ho našel, musel jsem si projít klikáním na MS webu a Softwarem pro potvrzení pravosti Widlí (kterým jsem s lehkým úsměvem na rtech prošel bez problémů /ano, pochopili jste správně :D/). Právě v tuhle chvíli se mi SP3 stahuje a instaluje, díky tomu, že okno IE a instalační okno téhle aktualizace mají asi nějakou božskou prioritu během stahování aktualizací pomocí webu, se nemůžu dostat na plochu, žádným způsobem.

Rozhodl jsem se tedy, že si aspoň pustím QIP, abych se tak moc nenudil a ejhle, vykoukla na mě zákeřná hláška, že mám zastaralou verzi a že musím okamžitě přejít na nejnovější verzi,což završilo mé nasrání.
Jak to celé dopadlo? Právě jsem stáhl GParted (opensource na bázi GNOME :inlove: ) a myslím, že to s ním zvládnu rychleji a bez tohodle stresu :)

Takže jak mohu žít jenom na Linuxu? Jednoduše. Se systémem a programy, které mi nenutí jejich volby, nastavení a to, že prostě musím mít jejich nejnovější verze si prostě rozumím. Bez otravných restartů po každé malé aktualizaci a upřednostňování jednoho programu před potřebou uživatele se vcelku obejdu :)


Toť taková naučná slohovka na dobrou noc, třeba si z toho vezmete ponaučení nebo se aspoň pobavíte :smile: .. prostě sem se potřeboval někde s tímhle vykecat :D
Everybody lies so don't trust anyone. :)

Reklama
Uživatelský avatar
.Sektor
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: červenec 08
Bydliště: Hlučín
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Widle vs Linux

Příspěvekod .Sektor » 12 črc 2008 23:08

Linux je pouze a jen o zvyku ... do domácností však nepatří i v těch chudších rodinách, jelikož je zdarma ... toď můj názor.

//mod. by Ltb - odstranil jsem nesmyslný dodatek o BAN
AMD Athlon 6400+ , ATI Radeon Sapphire 3870 512 DDR4 , Gigabite DS-4 , 4 x 1TB HDD (seagate+WD mix) , BenQ g900 19" LCD , Corsair 620W , Noctua CPU positive , ...

Uživatelský avatar
viper.
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 141
Registrován: listopad 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Widle vs Linux

Příspěvekod viper. » 13 črc 2008 08:31

já bych netvrdil ,že do domácnosti nepatří. já mam též dualboot ,ale ve widlích už jsem nebyl ani nepamatuju je to o zuvyku máš pravdu ,ale svoje ubuntu bych neměnil ani kdyby k widlím dávali nové PC :bigups:

Uživatelský avatar
krtenek
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1955
Registrován: květen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Widle vs Linux

Příspěvekod krtenek » 13 črc 2008 08:59

Koja píše:Potom zákeřně vyskočily aktualizace několika programů (Avast!, Java, Asus Update, ...) následované hláškou, že Avast!, který se právě aktualizuje je zastaralý, ale ta byla hned umlčena. Tyhle věci jsou po 3 měsících zanedbávání vcelku běžné..
Když víš, že jsou běžné a prostě je musíš očekávat, proč píšeš, že vyskočily zákeřně?
Koja píše:Rozhodl jsem se tedy, že si aspoň pustím QIP, abych se tak moc nenudil a ejhle, vykoukla na mě zákeřná hláška, že mám zastaralou verzi a že musím okamžitě přejít na nejnovější verzi,což završilo mé nasrání.
Za to ale nemůže QIP ani Win. To je problém ze strany AOL. Protože QIP 2005 build 8070 již funguje. Nevím, jestli tenhle problém se objevuje i na IM klientech pod Linuxem.

Taky bych někdy chtěl nainstalovat nějakou distribuci Linuxu. Ale u mě je to o času, takže si ještě dlouho počkám. :?

Uživatelský avatar
Koja
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1909
Registrován: listopad 05
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Widle vs Linux

Příspěvekod Koja » 13 črc 2008 10:02

Proč by neměl patřit do domácností? U nás doma mě dokonce museli nutit, abych jim ho nainstaloval i na PC a vůbec si nestěžujou :)

Když víš, že jsou běžné a prostě je musíš očekávat, proč píšeš, že vyskočily zákeřně?
To byla "vtip" :)
Everybody lies so don't trust anyone. :)

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Widle vs Linux

Příspěvekod Tomina » 13 črc 2008 10:36

No krásná slohovka, ale myslím si, že většina lidi Linux nechce, protože mají zkušenosti jako já. Měl jsem Ubuntu na notebooku, instalace proběhla v pořádku, sice to na mě pěkně dlouho mluvilo češtinoangličtinou, ale to mě nevadilo. Co bylo blbé je to, že ten Linux, aby se dal pořádně používat, potřebuje internet. Jenže to byl problém. Ubuntu si nerozumělo s mojí Wifi, a když jsem chtěl zapíchnout kabel s internetem, to mě vyhlásilo stávku již úplnou. Internet jsem nakonec rozjel pomocí kabelu, ale co mě štvalo bylo to, že mi stále nešla Wifina. Čím mě Linux dodělal, byla nekompatibilita programů co potřebuji. A to je ten důvod, proč lidi jako já, kteří potřebují pro svojí práci SynEdit, Borland Delphi, PHPwriter,..atd Linux nikdy nevolí..samozřejmě, teď namítnete, že existují programy v Linuxu, které toto všechno zasuplují, jenže ono se těžko přechází na něco, v čem jsem už zvyklý dělat několik let..nyní mám XP a naprostá spokojenost..žádné aktualizace to po mě nechce (mám je vypnuté :-D ) a restarty také nic..
JE to holt o názorech a prioritách..

KOLi
Level 1
Level 1
Příspěvky: 97
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Widle vs Linux

Příspěvekod KOLi » 13 črc 2008 10:47

i kdyz je toto tema WIN vs LINUX tak se nepriklanim ani k jednomu .. pro me je nejlepsi MAC :number1:

Uživatelský avatar
Koja
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1909
Registrován: listopad 05
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Widle vs Linux

Příspěvekod Koja » 13 črc 2008 11:01

To Tomina : Většina lidí Linux nechce, protože jsou líní :) Nechce se jim něco hledat, nastavovat, dívat se na net a na fóra .. Občas nějakej HW nejede, ale to se týká spíš toho staršího .. 5 let stará TV karta, 10 let stará tiskárna .. :)

To KOLi : Na MACu mi vadí akorát to, že je jenom pro Apple nebo pro vybraný Intel .. ale chtěl bych ho taky jednou zkusit :) .. zkusím pohledat a narvat ho do virtuálu :idea: :D
Everybody lies so don't trust anyone. :)

KOLi
Level 1
Level 1
Příspěvky: 97
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Widle vs Linux

Příspěvekod KOLi » 13 črc 2008 11:07

Koja píše:To Tomina : Většina lidí Linux nechce, protože jsou líní :) Nechce se jim něco hledat, nastavovat, dívat se na net a na fóra .. Občas nějakej HW nejede, ale to se týká spíš toho staršího .. 5 let stará TV karta, 10 let stará tiskárna .. :)

To KOLi : Na MACu mi vadí akorát to, že je jenom pro Apple nebo pro vybraný Intel .. ale chtěl bych ho taky jednou zkusit :) .. zkusím pohledat a narvat ho do virtuálu :idea: :D


jo tak to sem taky chtel zkusit narvat ho do virtualu ale asi to nejde .. MAC je taky pro AMD .. mam ho doma ale chce to silnejsi sestavu ptz na mojim pc se dost sekal ( nikdy ale nebude MAC kompatibilni s AMD :huh: )

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Widle vs Linux

Příspěvekod Tomina » 13 črc 2008 11:29

Koja píše:To Tomina : Většina lidí Linux nechce, protože jsou líní :) Nechce se jim něco hledat, nastavovat, dívat se na net a na fóra .. Občas nějakej HW nejede, ale to se týká spíš toho staršího .. 5 let stará TV karta, 10 let stará tiskárna .. :)

To KOLi : Na MACu mi vadí akorát to, že je jenom pro Apple nebo pro vybraný Intel .. ale chtěl bych ho taky jednou zkusit :) .. zkusím pohledat a narvat ho do virtuálu :idea: :D


Máš pravdu a já to klidně přiznám. Jsou pro mě snažší Widle, protože většinou po nainstalování driverů, tam vše jde..

Uživatelský avatar
Elusive
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2123
Registrován: srpen 06
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Widle vs Linux

Příspěvekod Elusive » 13 črc 2008 12:01

Koja píše:To KOLi : Na MACu mi vadí akorát to, že je jenom pro Apple nebo pro vybraný Intel .. ale chtěl bych ho taky jednou zkusit :) .. zkusím pohledat a narvat ho do virtuálu :idea: :D

MAC je výrobek Apple. Patrně jsi měl na mysli OSX. Ten se dá s problémy rozjet na jiných strojích než Apple, ale nikdy to nebude ono a na 100%. A to je dobře, protože tím máš od Apple záruku, že ti systém pošlape tak, jak má. Bez jakýchkoliv problémů s HW. :wink:

Co se týče Linuxu, zkoušel jsem pár distribucí, ale vždycky byl někde problém, musel jsem hledat a ve finále jsem zjistil, že odladit windows (k obrazu svému a bezpečnému) zabere tak 10x míň času než (pro začátečníka) něco vykutit v Linuxu. Vůbec tím nechci říct, ze je Linux složitý nebo špatný, jen mě to nějak neoslovilo. No, a pak jsou tu ty hry. :smile:

Trident
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Widle vs Linux

Příspěvekod Trident » 13 črc 2008 15:51

Tak já jsem věčný fanda Linuxu. Dychtivě očekávám každou novou verzi, neboť si myslím, že se Linux již hodně zlepšil. Jednak přístup fanoušků tohoto OS, kteří se snaží být věcní ea ne jen pomlouvat winy, ale i systemm samotný se mi zdá přívětivější a snášenlivějšís windows.. Bohužel. Stále jedu na svých "dvoulitrech", protože nic lepšího opravdu není.. XP a Visty jsou věčnými alfaverřzemi, a Linux... přestože mu fandím, ještě si počkám. Pro instalaci Linuxu se totiž bez winů prostě neobejdete... Jednak si ho nějak musíte stahnout a vypálit na DVD, jednak si musíte n ajít a popstahovat různé nutné doplňky. Mám jako sekundární system "G"čkové Liny, ale v Ububntu, ač měl prohlížeč, nefungoval internet.. a Kubuntu žádný browser pro jistotu raději ani neobsahuje. Takže jen experimentuji.. Ale jak říkám, Linuk se mi obecně dost líbí a myslím, že budoucnost má.. A co se týče vyžadovaných aktualizací.. nevím, já bych to viněl spíše jako pozitivum, než negativní jev.
Toť můj mnázor... Možná špatný, ale můj..
S pozdravem: Tridentláma...
"Nejčastěji se u odborníků setkáváme s uměním, jak mnoha slovy neříci nic, a jak tazateli vnutit odpověď na něco zcela jiného, než se původně ptal..."


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů