Stránka 1 z 1

Problém s ovladačem NVIDIA nForce3

Napsal: 13 črc 2010 10:58
od Sender
Zdravím,
už nějaký čas mi připadalo,že moje PC jde nějak pomalu.Po otestování programem HD Tune jsem s hrůzou zjistil,že můj systémový HDD čte a zapisuje kolem 8MB/s (s Mictosoftím ovladačem)a to pouze v PIO módu.Zkusil jsem ovladače přeinstalovat,ale to se mi nějak nedaří.Podařilo se mi alespoň nějak částečně vyprášit ty Microsoftí,tak to jde o trošku rychleji.
Zkoušel jsem vše s jiným HDD a s čistou instalací XP,ovladače nainstalovat jdou,vše bez problému.Rozdíl ,kterýho jsem si všimnul je pouze v tom,že v nový instalaci je položka "Procesor" (AMD Athlon 64 3000+).Ve starý instalaci tahle položka chybí -nevím jak ji tam dostat (instalace AMD CPU Driver_1.3.2.16 nepomohla).
Má někdo nějaký tip,jak nainstalovat origo ovladače ?
Ví někdo jak dostat do seznamu položku "Procesor" ?

Chyba při instalaci ovladače:
Obrázek

Rychlost s ovladačem Microsoft v PIO módu:
Obrázek

Takhle to jde teď :
Obrázek

Re: Problém s ovladačem NVIDIA nForce3

Napsal: 29 říj 2010 23:02
od X
Je potřeba odebrat celou větev a nechat nainstalovat ovladače Win. Potom, pokud už nebude, přepnout do DMA módu.

Re: Problém s ovladačem NVIDIA nForce3

Napsal: 30 říj 2010 01:16
od MiliNess
Spíš bych se zajímal, proč systém přepnul mód datového přenosu na PIO.
To se totiž děje v případě, že dojde k šesti událostem vypršení časového limitu při operaci s diskem nebo při chybě kontrolního součtu přenášených dat.
Jedním důvodem může být známá "přecitlivělost" ovladače portu disku Atapi.sys v kombinaci s časovou prodlevou vzpamatování se disku z režimu spánku nebo z úsporného režimu. Na to na stánkách MS najdeš FIX.
Další důvod může být porucha disku nebo blbě nastavené APM disku (pokud ho disk podporuje a je zapnuto)
Zkopíruj sem data z CrystalDiskInfo http://crystalmark.info/download/index-e.html

K tomu ovladači SATA řadiče: evidentně máš řadič disku přepnutý na emulaci IDE. Tím pádem se ti nepodaří ovladač SATA řadiče nainstalovat.
Když před startem systému přepneš řadič do módu AHCI, tak zase nespustíš Windows.
Pokud chceš disk provozovat v AHCI (popř. RAID) měl jsi při instalaci poskytnout instalátoru ovladač řadiče na disketě (stisk F6 při instalaci) a pak doinstalovat tenhle soft.
Teď už je na to pozdě. Musel bys manuálně zkopírovat do systému ovladač nvstor.sys a upravit registry.

Jaký ovladač máš ve vlastnostech u toho procesoru?