vyčištění registru

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
jeřáb
Level 1
Level 1
Příspěvky: 67
Registrován: duben 06
Bydliště: NÁCHOD
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

vyčištění registru

Příspěvekod jeřáb » 07 črc 2006 18:26

existuje nějaký jednoduchý prográmek na vyčištění registru.myslím že by to občas potřebovalo vyčistit

Reklama
Uživatelský avatar
T3NK
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 396
Registrován: duben 04
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod T3NK » 07 črc 2006 18:29

Jan Werich : Kde blb, tam nebezpečno.

Uživatelský avatar
krtenek
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1955
Registrován: květen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod krtenek » 07 črc 2006 18:54

RegCleaner (freeware).
HDCleaner (freeware) - ale mě osobně nesedl po stránce vzhledu a ovládání.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 07 črc 2006 18:59

RegCleaner i CCleaner. Oba osvědčené a spolehlivé a na oba mám návody v podpisu.

Ryan
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Ryan » 08 črc 2006 10:59

Osobně doporučuji sharewarový prográmek Registry mechanic... Je zatím nejlepší jaký jsem kdy používal...

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod liborek » 08 črc 2006 18:40

Registry mechanik/nedávno byla v Computeru uvolněná verze 5,stačí se registrovat/,RegCleaner-zadarmo.A dále ty co mají víc funkcí PC OnPoint-ke stáhnutí zadarmo,System Mechanik5-taky byl nedávno v jednom časopisu zadarmo.To mám třeba já.

sakiri
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 747
Registrován: červen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod sakiri » 08 črc 2006 18:52

Já požívám PConPoint,RegCleaner a CCleaner a jsem spokojen

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 10 črc 2006 12:12

na forum viry.cz jsem se ještě dočetl o WinXP Manageru, vypadá taky velice zajímavě

Jiří Mašek
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: březen 07
Bydliště: Vonoklasy
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

čištění registrů

Příspěvekod Jiří Mašek » 27 bře 2007 09:48

Pokud Ti nebude líto peněz, tak velice propracovaný a účinný je Advanced System Cleaner a stejně tak WIN ASO Registry Optimizer či A1 Click Ultra PC Cleaner (cca 900,- až 1.100,- Kč), z těch lacinějších pak RegCure Registry Cleaner či Reg Fix Mantra (cca 500,- až 600,- Kč).
Nedávno jsem si dělat test free-čističů i share či trial (celkem 16 čističů). Free čističe sice dovedou odstranit některé neplatné klíče, ale horší je to s úplným odsztraněním i s opravami, zejména u ActiveX/Classes. Navíc některé free čističe odstraní i to, co nemají. Neposkytují takové možnosti a široká nastavení jako zavedené a placené programy, kde se dá většinou nastavit i automatická kontrola včetně oprav. Antivirová ochrana, antispywarové programy, firewally a registry jsou pro chod počítače klíčové alfou a omegou a proto se nevyplatí na nich šetřit.
Děkuji za ochotu

Uživatelský avatar
Damned
Tvůrce článků
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8353
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Rokycany
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Damned » 27 bře 2007 10:50

Prográmků je spousta, a každý má své. Není taky samozřejmě pravda, že placený je lepší. Čistič registrů čistí buď vše co on vidí jako špatné,nebo jen to co je opravdu navíc, ale každý (většinou) dává možnost si klíč ponechat a samozřejmě vytvořit undo (záloha) tzv. zápis hodnot odebraných klíčů, pro jejich pozdější obnovu. Některé jsou v češtině, jiné v divné řeči.
Seznam by byl dlouhý a každý napíše asi svýho favorita.

Já znám a mám vyzkoušené jednoduché i komplexní:
RegistryBooster, CCleaner, jv16PowerTools, WinAso, AdvandcedWindowsCare, RegCleaner, EasyCleaner, RegDoctor, Absolute Uninstaler.

Pak je ještě spousta managerů (správců) ať už jen registrů či systému, kteří obsahují čistič registrů, nebo ho (registr) třeba jen kontrolují, ale neopravují.

A většinou i odstraňovače havěti chtějí po své záslužné práci restart, aby vymazaly zápisy havěti v registrech pořádně.

Ale jak jsem uvedl, každý má svého favorita.
Nic není nemožné, proto tam, kde jsme s rozumem v koncích, neváháme použít kladivo.
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.
Damnedovy češtiny - překlady programů pro údržbu PC
HiJackThis 2+návod FCleaner+čeština Wise Registry Cleaner

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod liborek » 27 bře 2007 17:13

Např z Chipu nebo Computeru mám spoustu drahých placených programů zadarmo.Třeba starší verze.Vycházejí tam někdy úplné perly ,stačí se jen registrovat.Pokud jde o registry tak např .nedávno byl Registry mechanik a ten se mi zdá dobrý.Taky jsou víceúčelové co čistí celkem fajn registry jako je System mechanik,Ashampoo WinOptimizer a Tune Up Utilites.Všechny mám v plných verzích/jen starších/např. právě z těchto časopisů.Čistím prakticky dvakrát týdne.Většinou všemi těmito a ještě některými navíc.Zatím se mi nestalo/alespoň jsem nepozoroval něco většího/,že by se smázlo něco důležitýho.Možná proto,že nechávám vše v základních nastaveních.Musím podotknout,že ačkoli dělám na compu někdy psí kusy a z netu pořád něco instaluji a zkouším.Už mě jede počítač dva a půl roku bez reinstalu.Tak abych to shrnul i ty programy zadarmo nebo verze pro určitý časopis jsou výborný.Znovu podotýkám některý jsou plonohodnotný verze placeným jen staršího čísla :D


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Položka v registru nejde odstranit Příloha(y)
    od Minapark » 30 pro 2023 06:34 » v Vše ostatní (sw)
    5
    1005
    od Tint Zobrazit poslední příspěvek
    30 pro 2023 09:29

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 hostů