Prázdná nabídka Start + bod obnovení Vyřešeno

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Prázdná nabídka Start + bod obnovení

Příspěvekod guest » 06 říj 2006 14:03

Při odinstalovaní programu je nabídky Start prázdná. Nevite jak spustit Bod obnovení, nebo ještě lépe jak tu nabídku vrátit. Není to můj problém, jeden člověk to řeší a mne by to také zajímalo. Zmizelo mu to po odinstalování trialu Folder Guard. Dík.

Reklama
Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 06 říj 2006 14:28

Zkus si nejprve překontrolovat, zda máš funkci Obnovení systému zaplou. Pravým tlačítkem myši na Tento počítač, pak Vlastnosti a v záložce Obnovení systému nesmíš mít zaškrtlou volbu Vypnout nástroj Obnovení systému na všech jednotkách. Dále na stejné záložce překontroluj nastavení této služby na disku C: (pokud právě na něm máš nainstalovaný systém) - ve sloupci Stav musí být Sledování. Pokud tomu tak není, tak klikni na název disku C: a vpravo pak na tlačítko Nastavení, kde si tuto službu zapneš. Obnovení provedeš pak přes Start / Nápověda a odborná pomoc / Obnovení systému.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 06 říj 2006 18:45

Luboš píše:Zkus si nejprve překontrolovat, zda máš funkci Obnovení systému zaplou. Pravým tlačítkem myši na Tento počítač, pak Vlastnosti a v záložce Obnovení systému nesmíš mít zaškrtlou volbu Vypnout nástroj Obnovení systému na všech jednotkách. Dále na stejné záložce překontroluj nastavení této služby na disku C: (pokud právě na něm máš nainstalovaný systém) - ve sloupci Stav musí být Sledování. Pokud tomu tak není, tak klikni na název disku C: a vpravo pak na tlačítko Nastavení, kde si tuto službu zapneš. Obnovení provedeš pak přes Start / Nápověda a odborná pomoc / Obnovení systému.

Díky za snahu, ale jak jsem psal:
1) Není to můj problém a nemohu nic zkoušet. Nicméně Bod obnovení je zapnutý!
2) Nabídka Start je prázdná tudíž přes ni se není možné dostat ani k Ovl. panelům ani k Nápovědě - nikam.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 09 říj 2006 09:51

To opravdu nikdo neví jak obnovit nabídku Start, nebo jak se dostat k bodu obnovení? :-(

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 14 říj 2006 15:17

Chvilku jsem tu nebyl, tak snad jsi to nevzdal. :wink:
Pokud má tvůj kolega nějaký souborový manažer s příkazovým řádkem (např. Total Commander), ať do příkazového řádku napíše gpedit.msc
Otevřou se Zásady skupiny, ve kterých se dostane do Konfigurace uživatele/Šablony pro správu/Nabídka Start a Hlavní panel.
Jsou tam různé možnosti na odbrání položek z nabídky Start. Všechny musí být nastaveny na Zakázáno.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 16 říj 2006 09:37

mikel píše:Chvilku jsem tu nebyl, tak snad jsi to nevzdal. :wink:
Pokud má tvůj kolega nějaký souborový manažer s příkazovým řádkem (např. Total Commander), ať do příkazového řádku napíše gpedit.msc
Otevřou se Zásady skupiny, ve kterých se dostane do Konfigurace uživatele/Šablony pro správu/Nabídka Start a Hlavní panel.
Jsou tam různé možnosti na odbrání položek z nabídky Start. Všechny musí být nastaveny na Zakázáno.

Díky. Já to nevzdal, to nebyl kolega ale někdo to řešil na webu a mne to zaujalo. Občas se to stává a tak je dobré vědět co s tím. Proč ale Total Commander? To nejde použít přímo Příkazový řádek?

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 16 říj 2006 10:00

Psal si přece, že nabídka start je prázdná, takže předpokládám, že položka Spustit... tam není. Ale máš pravdu, že by to snad mohlo jít přes příkazový řádek, to znamená spuštěním souboru C:\WINDOWS\system32\cmd.exe přes Tento počítač nebo Průzkumníka.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

  Vyřešeno

Příspěvekod guest » 16 říj 2006 10:03

mikel píše:Psal si přece, že nabídka start je prázdná, takže předpokládám, že položka Spustit... tam není. Ale máš pravdu, že by to snad mohlo jít přes příkazový řádek, to znamená spuštěním souboru C:\WINDOWS\system32\cmd.exe přes Tento počítač nebo Průzkumníka.

Máš pravdu, já si neuvědomíl, že tam Start není. Teď je to jasný. :D


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • nefunguje nabídka start v jednom účtu v druhém ano
    od DeNNI85 » 16 srp 2023 12:00 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    914
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    16 srp 2023 12:07
  • Obnovení smazaných dat
    od stadli » 16 říj 2023 19:24 » v Problémy s hardwarem
    1
    1242
    od newwes Zobrazit poslední příspěvek
    17 říj 2023 09:15
  • Obnoveni ztracenych fotek z telefonu pri kopirovani do pc
    od Dizzy66 » 21 led 2024 17:08 » v Vše ostatní (sw)
    2
    1177
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    23 úno 2024 07:12
  • Obnovení facebook profilu-jiné jméno
    od freestyy23 » 08 lis 2023 21:04 » v Vše ostatní (inet)
    6
    5545
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 lis 2023 00:48
  • nereaguje Start
    od maathes » 01 led 2024 20:55 » v Windows 11, 10, 8...
    2
    786
    od 28nitro28 Zobrazit poslední příspěvek
    01 led 2024 21:58

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů