Win XP Prof na Win XP Prof

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Dubák
Level 2
Level 2
Příspěvky: 219
Registrován: červenec 06
Bydliště: podkrkonoší
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Win XP Prof na Win XP Prof

Příspěvekod Dubák » 20 říj 2006 07:50

Mám naistalovaný Win XP Profesionál a uvažuji o tom že do mechaniky vrazím instalační CD toho samého OS a na úvodním okně kliknu na "Instalovat Windows XP". Nechce se mi totiž formátovat. Předpokládám, že se OS nějakým způsobem poopraví. Používám nastavení se třemi uživatelskými účty. Nechce se mi to po formátu zase všechno ladit.

Řekne mi někdo, co se asi tak stane?

Vede mě k tomu částěčně zpomalené PC, nečekaný problém s druhým (nesystémovým) HDD (ten má fotmát za sebou), současnou instalaci win mám již rok a půl.

Jaké jsou zkušenosti?

Dík

Reklama
Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 20 říj 2006 08:21

No obávám se, že i když máš to samé CD ze kteréh jsi před časem instaloval wokna, tak ti systém při instalaci řekne, že instalace se nekoná, protože díky updatům, SP2 a aktualizacím je v kompu novější systém, než který máš na CD. Takže máš 2 možnosti - reinstal s formátem nebo Konzoli pro zotavení.

Ještě máš jednu možnost:
Dej příkaz spustit a zkopíruj do okénka toto: sfc /scannow . Pokud to bude fungovat, otevře se dialog na kontrolu chyb a obnovení. Musíš potom dát CD do mechaniky a nechej to projet.

Dubák
Level 2
Level 2
Příspěvky: 219
Registrován: červenec 06
Bydliště: podkrkonoší
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Dubák » 20 říj 2006 08:30

Kdysi jsem si SP2 podle nějakého návodu připálil na instalační cd - to asi nic neznamená co?

Dubák
Level 2
Level 2
Příspěvky: 219
Registrován: červenec 06
Bydliště: podkrkonoší
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Dubák » 20 říj 2006 08:47

jo - chce to asi tisíckrát kliknout na tlačítko "Opakovat"

To jen kdyby se někdo další pokoušel o totéž. :D

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 20 říj 2006 09:14

Obávám se že pokud se ti spustí instalace nových Woken k těm starým bez formátu disku vytvoří ti to druhý systém na stejném disku. Při startu se tě to pak bude ptát který z těchto dvou systémů chceš spustit.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.


Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: petr22 a 48 hostů