prosim o radu,pocas prace na pc sa sam restartoval,pri zapinani vyskocilo hlasenie,ze chyba subor v systeme32/hal.dll a treba ho nainstalovat.lenze pc sa neda zapnut ani v nudzovom rezime,stale ziada tento subor.ako na to,prosim.dakujem
Ďakujem za odpoveď, už aj ja som našla tento odkaz,asi bude lepšie rovno preinštalovať Windows, čo ale spôsobilo, že je tento súbor poškodený, alebo chýba? Vírus?
Re: chyba subor hal.dll
Napsal: 19 lis 2012 16:09
od Uziv00
Nejpravděpodobněji chyba mezi klávesnicí a židlí. Potom by mohla být chyba na disku. Viry většinou nenapadají kritické soubory pro windows, protože by se pak nemohly šířit, ale může to být taky možnost. Ideálně nabootovat Live Linux, nebo třeba Hiren's Boot CD s MiniXP a podívat se, co se se souborem vlastně stalo.
Re: chyba subor hal.dll
Napsal: 19 lis 2012 17:52
od jaojao
V linku máš návod, jistě by to mělo jít i jen opravou (instalačním CD a volbou opravit - R), tedy bez čisté instalačky, anebo pomalý formát a install, to je na tobě......
Co to způsobilo by mě zajímalo až když by se to stalo v krátkém čase znovu..., cos tam prováděla to víš ty, nebo někdo kdo má přístup do PC, pokud někdo takový je tak se určitě přizná
Re: chyba subor hal.dll
Napsal: 23 lis 2012 15:28
od cherry11
ITCrowd, jaojao ďakujem za rady, je to pre mňa španielská dedina, až tak sa v tom nevyznám, skúsim však to inštalačné CD a sú dve možnosti - buď sa to podarí alebo nie. Ak nie potom už len Držte palce, nechám sa sama prekvapiť
V té konzoli spusť pouze chkdsk /r. Pak spusť opravnou instalaci. Pokud bys to chtěla opravit ručně, musela bys ze složky I386 na instalačním CD zkopírovat a dekomprimovat správnou verzi HALu (je jich tam více) na disk. Navíc může chybět více systémových souborů.
Re: chyba subor hal.dll
Napsal: 23 lis 2012 20:04
od cherry11
Čiže namiesto bootfcg... napíšem chkdsk/r. ? Navedie ma to na spustenie tej opravnej inštalácie? Ospravedlňujem sa za otázky, ale naozaj sa v tom nevyznám, ak mám presný postup nejako to ide.
Nie, nie ani takto to nejde...zase to isté vypisuje
Re: chyba subor hal.dll
Napsal: 23 lis 2012 22:26
od MiliNess
Nejprve zkus ještě jednou znovu vytvořit soubor boot.ini, jak ti bylo razeno (konzola pro zotavení a v ní příkaz bootcfg /rebuild)
Instalace Windows XP krok za krokem První menu: Chcete-li spustit instalaci systému Windows XP, stiskněte klávesu Enter (stiskni Enter) Druhé menu: Chcete-li vybranou instalaci systému Windows XP opravit, stiskněte klávesu R. (stiskni R)
Pokud zvládneš vypálit obraz disku Hirens Boot CD a nabootovat z něho, tak to můžeme zkusit opravit.
Pro upřesnění: Zde je doplnění informací k článku, jehož odkaz sem umístil jaojao. Podle něho je nutno vybrat příslušnou verzi HAL, dekomprimovat ji (expand) a přejmenovat na hal.dll Podobné je to i s image souborem jádra ntoskrnl.exe. (jednoprocesorová, víceprocesorová a PAE verze)
Re: chyba subor hal.dll
Napsal: 25 lis 2012 14:36
od cherry11
Hirens Boot CD nemôžem napáliť, pretože používam cudzí notebook kde nechcem nič sťahovať a nevidím tu ani softwér na napálenie.možno bude ešte chyba v tom, že po spustení konzoly písmenom R sa nezobrazí žiadny operačný systém, je tam len C:\> po zadaní príkazu napíše len - the command is not recognized type help for a list of supported commands. Skrátka nejako ma to nepustí ďalej.
Re: chyba subor hal.dll
Napsal: 26 lis 2012 01:16
od MiliNess
Dej opravnou instalaci.
Re: chyba subor hal.dll
Napsal: 26 lis 2012 07:49
od jaojao
cherry11 píše:.... ďakujem za rady, je to pre mňa španielská dedina .........