Manuál k registrům

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Manuál k registrům

Příspěvekod Myloš » 27 lis 2006 00:19

Zajímalo by mě, zda existuje něco jako dokumentace registrů Windows. Nejde mi o čudlologický recept typu chceš-li šprungl, klikni na třetí úžel zleva, ani o drobky, které jsou, padajíce se stolu, pojídány psy.
Jde mi o přehledný manuál, dokumentující všechny klíče a jejich možné hodnoty, samozřejmě s výkladem, k čemu to slouží (BTW „miluju“ nápovědu BIOSu: položka „BYBULAČKA“ má hodnoty enable a disable, přičemž nápověda sdělí pozoruhodný fakt, že se zde povoluje/zakazuje BYBULAČKA…).

A pokud možno aby to bylo česky.

Reklama
Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 27 lis 2006 07:10

Člověče, tak pokud toto seženeš, jsem dalším zájemcem. Byl jsem už na spousty školeních na Microsoft produkty, ale něco podobného jsem tam nikdy neviděl a školitelé ani nikde neslyšeli. Je docela možné, že ani experti z Microsoftu takovouto pomůcku nemají. V databázi registrů jsou totiž ukládáná data nejenom pro systém, ale jsou tam také informace o každé aplikaci, kterou nainstaluješ na svůj počítač. A tyto aplikace nejsou většinou z dílny Microsoftu, takže vytvoření požadovaného manuálu by bylo asi nadlidské úsilí.

Abych tě trochu potěšil - existují pomůcky typu Resource Kit (pro operační systém, pro MS Office apod.), kde bys našel hodně informací, ale bude to tak deset procent z toho, co bys chtěl vědět celkem. Úplné informace, tzn. přesnou "kuchařku", asi nenajdeš. Ale, jak jsem uvedl v úvodu, pokud někdo o něčem ví, jsem další zájemce v pořadí.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Uživatelský avatar
wistahelp
Level 1
Level 1
Příspěvky: 96
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod wistahelp » 28 lis 2006 14:19

Zkus mrknout na http://www.regedit.sk
Je tam neco malo informací :o
HP COMPAQ 6720s/ C2D T2410/ 15.4" WXGA BV/ 2GB/ 160GB 5.4k/ DVD±RW/ WF/ BT/ VIS HB

Uživatelský avatar
MTE
Level 1
Level 1
Příspěvky: 72
Registrován: září 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod MTE » 28 lis 2006 17:50

AMD Athlon 64 3200+; Asus K8V-XE; 512MB DDR 400MHz; Asus N6200TC128; Seagate Barracuda 320GB+80GB; Asus DRW-1608P2S; Lite-On SHD-16P1S; 350W


Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů