utíkající myš

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Moteex
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: listopad 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

utíkající myš

Příspěvekod Moteex » 28 lis 2006 19:10

mám Windows XP SP2 a semtam čas od času, když delší dobou nepracuji s myší, tak se začne sama od sebe pohybovat, ale když s ní pohnu, tak se zastaví a je vše v pořádku....

čím to je? a jak to případně odstranit?

Reklama
Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 28 lis 2006 19:20

Asi cítí kolem sebe nějakou kočku, a proto je připravena utéct. A teď vážně: pokud máš optickou myš, tak ta je citlivější na mikropohyb. Vlastní myš se ti asi nepohybuje, ale pouze její kurzor. To může být zapříčiněno nějakým cizím vlněním, třeba vedle položeným mobilem. Občas to dělá i mě, a to i doma i v práci, ale je to tak jednou za několik měsíců. Alkoholem to určitě není. Myš lehce nadzvednu, položím zpět (KURŇA - právě se mi začal pohybovat kurzor - nemáš telepatické schopnosti?) a pohyb přestane - přesně jako teď.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Moteex
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: listopad 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Moteex » 28 lis 2006 19:31

jj diky za odpoved... jsem si myslel ze to bude nejaka blbost... puvodne jsem myslel ze chyba v OS.... mockrat diky za vysvetleni...

PS: I presto radeji zustanu o opticke mysi :-)

jo a muzu se te zeptat jeste na jednu otazku??

cim muze byt zpusobeny, ze prace v OS (prace s okny, kopiravani souboru, otevirani obycejnejch probramu typu Word, PSPad, Firefox) zdlouhava a pocitac hrci a dlouho nic...

pripada mi, ze je pomaly.. com to je? Je to tim ze jsem dlouho nedelal defragmentaci? Nebo tim ze jsem se nedavno konecne zbavil cerva? nebo jinym spatnym pouzivanim PC? nebo tim ze mam nastaveny souborovy system FAT32?

Mam IP 4 2,66GHz, 1024MB RAM, ...

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 28 lis 2006 20:25

Pro začátek si udělej úklid. Start - Tento počítač - klik pravým "myšítkem" na systémový disk - Vlastnosti - Obecné - Vyčištění disku.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 28 lis 2006 20:27

Rozdíl v reakci na práci se soubory u FAT32 a NTFS je téměř nepozorovatelný a rozhodně bych FATce nepřipisoval žádnou vinu. To fragmentace souborů může skutečně viditelně zpomalit práci. Pokud si defragmentaci nedělal již delší dobu, tak to udělej teď. Nejprve však překontroluj harddisk na vadné sektory a až poté spusti defragmentaci. Ale úplně na prvním místě si nejprve vyčisti harddisk od nepotřebných souborů (v Documents and Settings je pod adresářem s tvým účtem adresář Local Settings a pod ním dva adresáře, ve kterých můžeš mít až několik gigabytů nepotřebných souborů. Jsou to adresáře Temp a Temporary internet files - vyčisti je. Pak nezapomeň vysypat koš a pak spustit tu defragmentaci. To je základ pro zrychlení systému. Jsou i další možnosti, ale pro začátek by to asi mělo postačit.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Moteex
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: listopad 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Moteex » 28 lis 2006 20:27

jo to uz jsem udelal (pomocí CCleaneru )... co mam udelat dal?

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 02 pro 2006 18:31

Pokud jsi vyčistil balast pomocí CCleaneru a pořád se ti zdá PC pomalejší, můžeš sem dát log z Hijacku. Návod mám v podpisu.

P.S. S myšší je to ještě jednodušší. Právě proto, že je optická, je citlivá na světlo. Když se pohybuje kurzor sám od sebe, znamená to že reaguje na nějaký světelný zdroj, který se odráží od podložky a dopadá na senzor (lampa, slunce). Stačí, když přerušíš světelný zdroj rukou nebo něčím jiným a kurzor se přestane pohybovat.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 02 pro 2006 21:17

Prchající myš... Zkus vyměnit podložku. Na jedné pestrobarevné mi to dělalo taky...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 03 pro 2006 12:15

Ještě k té myši: z praxe můžu potvrdit, že optická myš nesnáší pod sebou žlutou a červenou barvu.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.


Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 hostů