Co se to tam ukazuje při nabíhání WP Home ?? (vyřešeno)

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
alias75
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1173
Registrován: listopad 05
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Co se to tam ukazuje při nabíhání WP Home ?? (vyřešeno)

Příspěvekod alias75 » 01 pro 2006 12:58

Mám problém.Pc měl v rukou nějaký mechanik a docela hrůza.Zaprvé mě tvrdil že to že nejdou USB porty je vada desky (stačilo je v BIOSU povolit ,a to se bojím BIOSU jak čert kříže) ale vadí mě to že se mě ukazuje ve správci toto:

Obrázek

A při naběhnutí systému se ukazuje toto .

Obrázek

Nechci to tam pomoc.
Jo a děkuji.
Největší životní moudro je,vědět na koho se VYSRAT a před kým POSRAT .
_______________________________________
Když píšu bez diakritiky ta je to z:
G1 Android.Root. rom Canyogen 3.6.2 Theme HTC Hero 1.4.0; SonyEricsson XperiaX10; HTC Wilfire

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 01 pro 2006 13:31

Vypadá to, že máš v Biosu povolený RAID a chybí ovladač ke zvukové kartě. Budeš muset jít do Biosu, i když jak říkáš, strašně nerad a zakázat RAID. Z CDéčka ke zvukové kartě nainstalovat ovladač, případně z CD k základní desce, pokud máš zvukovou kartu integrovanou na základní desce.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
alias75
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1173
Registrován: listopad 05
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod alias75 » 01 pro 2006 14:56

Mohl by jsi mě nebo kdokoli kdo to ví poradit kde to v BIOSU zhruba najdu a jak by se to mohlo jmenovat ?????Jo a ještě něco stáhl jsem si ovladač byl to zip soubor a po otevření jsou tam desítky dalších ,ale nejde to nijak spustit ani instzalovat?Tak ještě stím poradit.Díky
Největší životní moudro je,vědět na koho se VYSRAT a před kým POSRAT .
_______________________________________
Když píšu bez diakritiky ta je to z:
G1 Android.Root. rom Canyogen 3.6.2 Theme HTC Hero 1.4.0; SonyEricsson XperiaX10; HTC Wilfire

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 01 pro 2006 17:07

Uveď přesně Tvoji základní desku a já se pokusím stáhnout manuál a podívat se do něho. Teď musím odjet asi na hodinu, kámoš chce zprovoznit PC , na kterém se podepsaly jeho děti. Třeba se mezitím někdo objeví a poradí Ti. Ono to je v každém Biosu trochu jinak, protože si jej výrobci desek upravují.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 01 pro 2006 20:46

Ten tvůj "mechanik" je pěkná lama... :lol: Máš manuál od MB? BIOS by tam měl být popsaný. Já to mám v Integrated Peripherals jako Serial ATA Controller
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
alias75
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1173
Registrován: listopad 05
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod alias75 » 02 pro 2006 08:27

Pic:
Uveď přesně Tvoji základní desku a já se pokusím stáhnout manuál a podívat se do něho.

ID a název co vyhodil Everest-ID základní desky 07/28/2004-KM400-8237-6A6LYM4BC-00
Název základní desky MSI KM4AM-L (MS-6734 v2)

BIOS-Výrobce BIOSu:
Jméno firmy Phoenix Technologies Ltd.
Výrobní informace http://www.phoenix.com/en/products/default.htm
Nové verze BIOSu http://www.esupport.com/biosagent/index ... fererid=40


ElDiablo:Lama ????No to jsi hodně hodný.Já bych řekl že je to k*kot non plus ultra.
Tam co jsi psal ty tak tam jsem to nenašel.Jen se mě ukáže ta modrá obrazovka BIOSU
tak mě na čele vyskočí pot a zmizí až když vidím přihlášení k účtu. :shock:
Největší životní moudro je,vědět na koho se VYSRAT a před kým POSRAT .
_______________________________________
Když píšu bez diakritiky ta je to z:
G1 Android.Root. rom Canyogen 3.6.2 Theme HTC Hero 1.4.0; SonyEricsson XperiaX10; HTC Wilfire

Uživatelský avatar
alias75
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1173
Registrován: listopad 05
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod alias75 » 02 pro 2006 08:56

No to by mne z toho piclo (Pic to nebyla narážka na Tvůj nick :smile: )Teť se tam zase ukázalo :"Časový limit ukončení vybrané 16botového úlohy vypršel.Podsystém WIN16 se možná stane nestabilním".Jednalo se o WOWEXEC.No co je zase tohle :idea: .Jestli to dobře chápu tak 16bitová = Dosovská.Je to tak?Ale o ničem takovém nevím.Vždycky se to v ten moment sekne a musím do tvrdého restartu.Nejde ani spustit Správce abych se podíval.Teť jsem ho nechal v poklidu asi pět minut aby měl čas sy to všechno přebrat a stejně nic.

PIC nebo ELDIABLO-jestli mohu být drzí mohli by jste se podívat na ten BIOS a říci co mám mít jak nastavené ??Teť jsem do něj vlezl a bouchnul jsem Optimalni BIOS.Ale ten RAID a ta úvodní obrazovka je tam stále.

Díky

EDIT:Pokaždý bylo zamrznutí při naskočení dialogu ke stahování.Odskoušeno 4x.Stejné jak v Opeře tak v Exploreru.
EDIT II:Všiml jsem si že přez modrý štít Keria ukážou v tray jakoby dva listy papíru.
Největší životní moudro je,vědět na koho se VYSRAT a před kým POSRAT .
_______________________________________
Když píšu bez diakritiky ta je to z:
G1 Android.Root. rom Canyogen 3.6.2 Theme HTC Hero 1.4.0; SonyEricsson XperiaX10; HTC Wilfire

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 02 pro 2006 15:51

Takže se nejprve omlouvám, dostal jsem se k počítači až teď.
Celý problém s Raid pramení z toho, že Ti ten "technik" nainstaloval z CDéčka k základní desce VIA SATA RAID Utility. Jak se toho zbavit, nechceš-li Raid používat.
Ve správci zařízení odeber "Radič Raid. Pak jdi do Přidat a odebrat programy a tam najdi " VIA SATA RAID utility" případně "raid_tool.exe" nebo nějak podobně.
Ještě než začneš podívej se, zda tam máš toto: Start - Programs - VIA - RAID - raid_tool.exe. Pokud ano zkus ten postup jak je uveden výše a pak restartuj počítač a a nabídka vytvoření Raid by měla zmizet. Samozřejmě, pokud budeš chtít v budoucnosti Raid vytvořit stačí zase z CDéčka k základní desce toto nainstalovat.
Dej vědět, zda se povedlo. Zdraví PIC!
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 02 pro 2006 17:07

Je to tahle?
http://www.msi.com.tw/program/support/d ... 475&kind=1

Najdi a nastav On-Chip Serial ATA DISABLE

This setting is used to specify the SATA controller. Settings: Disable, Enabled.
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 02 pro 2006 20:39

Jestliže má Sata disk, tak jej pak systém nerozezná.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 02 pro 2006 21:11

Jenže ho evidentně nemá...

Navíc problém není způsoben nainstalováním raid tools, které nejdou nainstalovat pokud nemáš nainstalovaný raid řadič, což evidentně též nemá... :lol:
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 02 pro 2006 21:18

A není to právě tím, že má nainstalován ten tool? Jinak by mu by mu nenabíhala ta obrazovka v úvodu. Samozřejmě, že asi řadič chybí, jak ukazuje "Správce zařízení".
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Flashka ukazuje no media Příloha(y)
    od ladaxik » 07 lis 2023 18:17 » v Problémy s hardwarem
    2
    773
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    07 lis 2023 21:09
  • Systém ukazuje méně jader CPU
    od Kemot » 30 lis 2023 21:30 » v Problémy s hardwarem
    11
    1326
    od Martab Zobrazit poslední příspěvek
    02 pro 2023 15:20
  • Graf v Excelu ukazuje chybné hodnoty. Příloha(y)
    od atari » 25 dub 2024 08:42 » v Kancelářské balíky
    4
    194
    od atari Zobrazit poslední příspěvek
    25 dub 2024 13:28

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 hostů