Dotazecek ohledne opravy WindowsXP

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

kosokrychlov
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Dotazecek ohledne opravy WindowsXP

Příspěvekod kosokrychlov » 04 pro 2006 16:32

Zdravim, mam problem se spoustenim winXP, ve chvili zobrazeni prihlasovaci obrazovky se pocitac sam restartuje a porad dokola :-), je mi jasny ze kazdej poradi format a instalaci nacisto, ale nechci prijit o par nainstalovanych programu ktery opravdu tezko sezenu. Chtel jsem udelat opravu instalace windows (v mynulosti se mi to uz parkrat osvedcilo) ale vzdy sem ji delal pres autorun z instalacniho ceda primo z windowsu, ale protoze mi to tak daleko nenabehne, zkousel sem vlozit pri startu instalacni CD Win.. nahrajou se nejaky soubory a pak je tam moznost repair (nebo tak nejak, spusti se pomoci R), pak to po me chce umisteni systemu tak dam C:\windows a zustane mi to v prikazovy radce ktera vypada jako dos a je tam C:\windows ...., nasel sem clanek jak zachazet s tzv konzolou pro zotaveni, ale nejsem zas az takovy odbornik abych dokazal poznat co by bylo stejny jako ta oprava z win, proste potrebuju opravit poskozene a nahrat chybejici soubory do win ale nechci prijit o registry (je mozne toto provest i novou instalaci do tehoz adresare?) diky moc za odpoved (ja vim ze je to dlouhy :smile: )

Reklama
Uživatelský avatar
zlobyl
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1760
Registrován: duben 06
Bydliště: Slaný
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod zlobyl » 04 pro 2006 16:51

Zkus si najed do BOOTovací (při startu mačkej CTRL nebo F[osm]) obrazovky a tam zkus buď nouzák nebo poslední známou funkční konfiguraci. :bigups:

Pavetta
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Pavetta » 04 pro 2006 17:06

Taky bych se podíval, jestli to není nějaký virus. Naposledy, když se mi to stalo, tak to byl malware. Zkus projet Adawarem nebo Emco Malware Bouncerem hdd, jestli ti pojede nouzový režim.

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 04 pro 2006 19:54

Na 99% odhaduji, že je to nějaký šmejd, který někde číhá v systému a dělá ti naschvály. Pokud máš CD s BartCD, augiPE nebo miniPE, tak je spusti a překontroluj tvůj systém na přítomnost šmejdů z tohoto náhradního systému. Obávám se, že spuštění systému pouze z tvého disku nebude mít očekávaný výsledek.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

kosokrychlov
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod kosokrychlov » 05 pro 2006 12:12

:o Nouzovej rezim i Poslední známou fungující konfiguraci sem uz skousel, vzdycky to dojde az k nacteny brazovky a pak se to restartuje, je mi jasny ze to nema moc cenu ale stejne bych jen potreboval aby mi na mesic fungovaly ty programy, umite nekdo pouzit tu Konzoly pro zotaveni tak aby se mi nahraly pozkozeny a chybejici soubory ? a nebo by to varesila nová instal WinXP do ty samy slozky, abych neprisel o registry? :roll:

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 07 pro 2006 16:49

Instalační CD do mechaniky - do příkazové řádky "sfc/scannow" (bez uvozovek). Prohledá systém a opraví poškozené soubory. Ovšem pokud je to HW problém nebo nějaké viry, tak to nepomůže.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Dotazy ohledně vybrané sestavy
    od Secro » 10 čer 2023 09:18 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    668
    od Erredar Zobrazit poslední příspěvek
    10 čer 2023 21:18
  • Rychlá rada ohledně notebooku.
    od liborek » 30 črc 2023 17:15 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    809
    od liborek Zobrazit poslední příspěvek
    31 črc 2023 21:00

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů