Policejní "vir" v prohlížeči

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Dawe?!
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: listopad 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Policejní "vir" v prohlížeči

Příspěvekod Dawe?! » 30 led 2014 21:12

Zdravim, sledoval jsem online filmy klasicky na kinotipu, ale tentokrát mi vysokčilo okno.. a on to "policejní vir".. Je to velice velice velice odlehčená verze policejního viru, toho, který vám znemožní cokoliv v PC dělat a vidíte jen tu jednu obrazovku, ten jsem měl kdysi.Tohohle se jde "zbavit" CCleanerem, jen by mě zajímalo jestli někdo neví, zda mi to nezahrabalo nějakou špínu trochu hlouběji do systému.. ?
odkaz:

Kód: Vybrat vše

http://policie.cz.id690355467-1455608388.v743g7.com/?flow_id=3097&934302=50884/case_id=47980

(otevíráte na vlastní nebezpečí, nechci aby to tu někdo zvědavej jen vyzkoušel a pak tu brečel že jsem mu zaviroval PC...... ) :clap:

//je velice nemoudré uvádět odkaz na potenciálně nebezpečné stránky v "klikací" podobě. Celou situaci nezachraňuje ani výstražný text, umístěný pod odkazem.

//příspěvek upraven

//mmmartin

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Policejní "vir" v prohlížeči

Příspěvekod Pic » 31 led 2014 00:21

Ten vir se objevuje v různé podobě, tak čert ví, zda po něm ještě něco v PC netrčí. Jedině dát si otestovat log, ale to asi znáš.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Darth Vader
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 887
Registrován: září 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Policejní "vir" v prohlížeči

Příspěvekod Darth Vader » 31 led 2014 00:39

Ve skutečnosti to ani není vir a s tím skutečným má společnou jenom podobu. Je to obyčejná stránka. Rozdíl je v tom, že vyžaduje potvrzení opuštění stránky. Takže při pokusu opustit stránku vyskočí okno "Skutečně opustit stránku?", kde je jako vždy možnost [opustit] nebo [zůstat].

Háček spočívá v délce popisku v potvrzení opuštění stránky, který je schválně tak dlouhý, aby tlačítko [opustit] na spodní straně okna bylo až úplně dole, mimo zobrazovanou oblast a nebylo tak viditelný ani klikatelný.

Řešení je jednoduchý - tabulátor a enter.
„Vždycky než něco udělám, ptám se sám sebe: Udělal by tohle idiot? A když ano, nedělám to.” -Dwight Schrute
__It's time to #switch!__ |

Uživatelský avatar
JaMMeX
Level 3
Level 3
Příspěvky: 515
Registrován: září 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Policejní "vir" v prohlížeči

Příspěvekod JaMMeX » 01 úno 2014 20:14

Uff :D Zrovna dnes se mi stalo to samé na simpsonovi-tv.cz :D
Než se zeptáš, použij Google

Uživatelský avatar
hondzi
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 309
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Blansko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Policejní "vir" v prohlížeči

Příspěvekod hondzi » 16 úno 2014 16:31

Tento problem jsem vždy vyřešil timto programem xxxxxr, stáhni na flash disk z jiného PC, restartuj, spusť v nouzovém režimu se sítí (pokud máš wi-fi pripoj kabel) nech aktualizovat roguekillera a vyčisti to.
Naposledy upravil(a) Orcus dne 16 úno 2014 16:33, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Název program + link odmazán. Nevíš-li co děláš, můžeš udělat více škody.
AMD PhenomII X4 955 BE 3,8 GHz / Gigabyte GA-880GA-UD3H / MSI N560GTX-Ti Twin Frozr II/OC / Kingston HyperX blu 4GB (kit 2x 2GB) 1600MHz CL9 / Gelid Solution Tranquillo / Samsung SpinPoint F3 3.5" 1TB / Seasonic S12II-620 (SS-620GB F3) 80Plus Bronze / Cooler Master HAF 922 W

Uživatelský avatar
Orcus
člen Security týmu
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10645
Registrován: duben 10
Bydliště: Okolo rostou 3 růže =o)
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Policejní "vir" v prohlížeči

Příspěvekod Orcus » 16 úno 2014 16:34

Tazatel nechť vloží log z HJT do HJT sekce. :smile:
Láska hřeje, ale uhlí je uhlí. :fire:



Log z HJT vkládejte do HJT sekce. Je-li moc dlouhý, rozděl jej do více zpráv.

Pár rad k bezpečnosti PC.

Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto, jaro3 a Diallix

Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše fórum.


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů